Спілка > Публiкацiя

Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 09 Листопада 2017
Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Помер Анатолій Олександрович Постнов, заслужений журналіст України, колишній редактор міської газети «Горняк», що видавалася в Торезі (тепер Чистякове) на Донеччині. Після важкої тривалої хвороби на 65-му році життя пішов у засвіти щирий друг і давній колега багатьох газетярів.

Його доля була нелегкою: після єнакіївській восьмирічки – металургійний технікум, потім строкова служба в армії, робота на Донецькому металургійному заводі, Єнакіївському заводі залізобетонних виробів. У 1976 році він прийшов у журналістику – був кореспондентом, потім редактором багатотиражної газети об'єднання «Орджонікідзевугілля», 1982 року вступив до Спілки журналістів України й закінчив Київський державний університет, здобувши фах журналіста.

Організаторські здібності, професійна майстерність Анатолія сповна проявилися в газеті «Горняк», до якої його запросили 1987-го на посаду редактора. Тираж видання істотно зріс, вона запровадила комп'ютерну верстку, поліпшилося оформлення, підвищилася якість друку. Анатолій мав неабиякий авторитет у колективі й серед колег-редакторів – понад десять років очолював асоціацію міських і районних газет Донецької області.

«Він був трудоголіком, – згадує друга й однодумця секретар Спілки Олександр Бриж, головний редактор газети «Донбасс», голова Донецької обласної організації НСЖУ (1996–2016). – Багато хто дивувався, що він міг поєднувати керівну роботу з активною журналістикою – його статті публікувалися не лише в рідній міській, а й у багатьох інших газетах і журналах. Серед нагород і численних відзнак Анатолія Постнова – почесне звання «Заслужений журналіст України», надане 2001 року, та Золота медаль української журналістики.

Коли вдарив на сполох дзвін Майдану, Анатолій активно й відкрито підтримав голос народу як у житті, так і в газеті. А 2014-го виступив проти сепаратистів міста, за що редакцію розгромили бандитські ватаги. Але Постнов знайшов сили й мужність ще цілий місяць видавати проукраїнську газету, а потім сепаратисти спалили редакцію, закидавши її коктейлями Молотова... Національна спілка журналістів України нагородила головного редактора «Горняка» відзнакою «За мужність».

Після численних погроз Анатолій мусив виїхати з захопленого проросійськими терористами Тореза й разом із сім'єю оселився в селі Білозір'я поблизу Черкас. Але далися взнаки пережиті випробування долі: загострилася хвороба... Був потрібен дорогий курс лікування, на допомогу прийшли колеги-журналісти – зібрали потрібну суму й цим змогли продовжити йому життя. Та недуга, на жаль, виявилася сильнішою...»

Прощай, дорогий колего, прощай, друже, прощай, справжній патріоте України! Пам'ять про тебе – назавжди в наших серцях!

Спілчани, друзі, однодумці

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери