Спілка > Публiкацiя

Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 09 Листопада 2017
Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Помер Анатолій Олександрович Постнов, заслужений журналіст України, колишній редактор міської газети «Горняк», що видавалася в Торезі (тепер Чистякове) на Донеччині. Після важкої тривалої хвороби на 65-му році життя пішов у засвіти щирий друг і давній колега багатьох газетярів.

Його доля була нелегкою: після єнакіївській восьмирічки – металургійний технікум, потім строкова служба в армії, робота на Донецькому металургійному заводі, Єнакіївському заводі залізобетонних виробів. У 1976 році він прийшов у журналістику – був кореспондентом, потім редактором багатотиражної газети об'єднання «Орджонікідзевугілля», 1982 року вступив до Спілки журналістів України й закінчив Київський державний університет, здобувши фах журналіста.

Організаторські здібності, професійна майстерність Анатолія сповна проявилися в газеті «Горняк», до якої його запросили 1987-го на посаду редактора. Тираж видання істотно зріс, вона запровадила комп'ютерну верстку, поліпшилося оформлення, підвищилася якість друку. Анатолій мав неабиякий авторитет у колективі й серед колег-редакторів – понад десять років очолював асоціацію міських і районних газет Донецької області.

«Він був трудоголіком, – згадує друга й однодумця секретар Спілки Олександр Бриж, головний редактор газети «Донбасс», голова Донецької обласної організації НСЖУ (1996–2016). – Багато хто дивувався, що він міг поєднувати керівну роботу з активною журналістикою – його статті публікувалися не лише в рідній міській, а й у багатьох інших газетах і журналах. Серед нагород і численних відзнак Анатолія Постнова – почесне звання «Заслужений журналіст України», надане 2001 року, та Золота медаль української журналістики.

Коли вдарив на сполох дзвін Майдану, Анатолій активно й відкрито підтримав голос народу як у житті, так і в газеті. А 2014-го виступив проти сепаратистів міста, за що редакцію розгромили бандитські ватаги. Але Постнов знайшов сили й мужність ще цілий місяць видавати проукраїнську газету, а потім сепаратисти спалили редакцію, закидавши її коктейлями Молотова... Національна спілка журналістів України нагородила головного редактора «Горняка» відзнакою «За мужність».

Після численних погроз Анатолій мусив виїхати з захопленого проросійськими терористами Тореза й разом із сім'єю оселився в селі Білозір'я поблизу Черкас. Але далися взнаки пережиті випробування долі: загострилася хвороба... Був потрібен дорогий курс лікування, на допомогу прийшли колеги-журналісти – зібрали потрібну суму й цим змогли продовжити йому життя. Та недуга, на жаль, виявилася сильнішою...»

Прощай, дорогий колего, прощай, друже, прощай, справжній патріоте України! Пам'ять про тебе – назавжди в наших серцях!

Спілчани, друзі, однодумці

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери