Спілка > Публiкацiя

Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 09 Листопада 2017
Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Помер Анатолій Олександрович Постнов, заслужений журналіст України, колишній редактор міської газети «Горняк», що видавалася в Торезі (тепер Чистякове) на Донеччині. Після важкої тривалої хвороби на 65-му році життя пішов у засвіти щирий друг і давній колега багатьох газетярів.

Його доля була нелегкою: після єнакіївській восьмирічки – металургійний технікум, потім строкова служба в армії, робота на Донецькому металургійному заводі, Єнакіївському заводі залізобетонних виробів. У 1976 році він прийшов у журналістику – був кореспондентом, потім редактором багатотиражної газети об'єднання «Орджонікідзевугілля», 1982 року вступив до Спілки журналістів України й закінчив Київський державний університет, здобувши фах журналіста.

Організаторські здібності, професійна майстерність Анатолія сповна проявилися в газеті «Горняк», до якої його запросили 1987-го на посаду редактора. Тираж видання істотно зріс, вона запровадила комп'ютерну верстку, поліпшилося оформлення, підвищилася якість друку. Анатолій мав неабиякий авторитет у колективі й серед колег-редакторів – понад десять років очолював асоціацію міських і районних газет Донецької області.

«Він був трудоголіком, – згадує друга й однодумця секретар Спілки Олександр Бриж, головний редактор газети «Донбасс», голова Донецької обласної організації НСЖУ (1996–2016). – Багато хто дивувався, що він міг поєднувати керівну роботу з активною журналістикою – його статті публікувалися не лише в рідній міській, а й у багатьох інших газетах і журналах. Серед нагород і численних відзнак Анатолія Постнова – почесне звання «Заслужений журналіст України», надане 2001 року, та Золота медаль української журналістики.

Коли вдарив на сполох дзвін Майдану, Анатолій активно й відкрито підтримав голос народу як у житті, так і в газеті. А 2014-го виступив проти сепаратистів міста, за що редакцію розгромили бандитські ватаги. Але Постнов знайшов сили й мужність ще цілий місяць видавати проукраїнську газету, а потім сепаратисти спалили редакцію, закидавши її коктейлями Молотова... Національна спілка журналістів України нагородила головного редактора «Горняка» відзнакою «За мужність».

Після численних погроз Анатолій мусив виїхати з захопленого проросійськими терористами Тореза й разом із сім'єю оселився в селі Білозір'я поблизу Черкас. Але далися взнаки пережиті випробування долі: загострилася хвороба... Був потрібен дорогий курс лікування, на допомогу прийшли колеги-журналісти – зібрали потрібну суму й цим змогли продовжити йому життя. Та недуга, на жаль, виявилася сильнішою...»

Прощай, дорогий колего, прощай, друже, прощай, справжній патріоте України! Пам'ять про тебе – назавжди в наших серцях!

Спілчани, друзі, однодумці

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери