Спілка > Публiкацiя

Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 09 Листопада 2017
Світла пам'ять журналістові й патріоту Анатолію Постнову

Помер Анатолій Олександрович Постнов, заслужений журналіст України, колишній редактор міської газети «Горняк», що видавалася в Торезі (тепер Чистякове) на Донеччині. Після важкої тривалої хвороби на 65-му році життя пішов у засвіти щирий друг і давній колега багатьох газетярів.

Його доля була нелегкою: після єнакіївській восьмирічки – металургійний технікум, потім строкова служба в армії, робота на Донецькому металургійному заводі, Єнакіївському заводі залізобетонних виробів. У 1976 році він прийшов у журналістику – був кореспондентом, потім редактором багатотиражної газети об'єднання «Орджонікідзевугілля», 1982 року вступив до Спілки журналістів України й закінчив Київський державний університет, здобувши фах журналіста.

Організаторські здібності, професійна майстерність Анатолія сповна проявилися в газеті «Горняк», до якої його запросили 1987-го на посаду редактора. Тираж видання істотно зріс, вона запровадила комп'ютерну верстку, поліпшилося оформлення, підвищилася якість друку. Анатолій мав неабиякий авторитет у колективі й серед колег-редакторів – понад десять років очолював асоціацію міських і районних газет Донецької області.

«Він був трудоголіком, – згадує друга й однодумця секретар Спілки Олександр Бриж, головний редактор газети «Донбасс», голова Донецької обласної організації НСЖУ (1996–2016). – Багато хто дивувався, що він міг поєднувати керівну роботу з активною журналістикою – його статті публікувалися не лише в рідній міській, а й у багатьох інших газетах і журналах. Серед нагород і численних відзнак Анатолія Постнова – почесне звання «Заслужений журналіст України», надане 2001 року, та Золота медаль української журналістики.

Коли вдарив на сполох дзвін Майдану, Анатолій активно й відкрито підтримав голос народу як у житті, так і в газеті. А 2014-го виступив проти сепаратистів міста, за що редакцію розгромили бандитські ватаги. Але Постнов знайшов сили й мужність ще цілий місяць видавати проукраїнську газету, а потім сепаратисти спалили редакцію, закидавши її коктейлями Молотова... Національна спілка журналістів України нагородила головного редактора «Горняка» відзнакою «За мужність».

Після численних погроз Анатолій мусив виїхати з захопленого проросійськими терористами Тореза й разом із сім'єю оселився в селі Білозір'я поблизу Черкас. Але далися взнаки пережиті випробування долі: загострилася хвороба... Був потрібен дорогий курс лікування, на допомогу прийшли колеги-журналісти – зібрали потрібну суму й цим змогли продовжити йому життя. Та недуга, на жаль, виявилася сильнішою...»

Прощай, дорогий колего, прощай, друже, прощай, справжній патріоте України! Пам'ять про тебе – назавжди в наших серцях!

Спілчани, друзі, однодумці

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери