Спілка > Публiкацiя

Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати, отримали редактори ЗМІ Івано-Франківщини, Львівщини та Чернівецької області на семінарі «Як розвивати регіональну газету після реформування?»

Захід відбувся 3 листопада в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується в межах програми Ради Європи та ЄС «Партнерство заради належного врядування» у співпраці із НСЖУ.

Семінар розпочався з вітального слова голови Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Лілії Боднарчук, керівника проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанни Мнацаканян та секретаря НСЖУ, відповідального секретаря обласного журналістського осередку Вікторії Плахти, на пропозицію якої хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять багаторічного голови НСЖУ Ігоря Лубченка, адже саме в день проведення заходу йому виповнилося б 80 років.

Тренерами на семінарі були секретарі НСЖУ – головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко та генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль.

– Західна Україна поки що відстає у процесі реформуванні преси. Порівняно з іншими регіонами країни, процес реформування тут повільний. Найменша кількість реформованих видань у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях. Найшвидше реформа просувається на Тернопільщині. Там уже 50 відсотків комунальних видань реформувалися, – прокоментував Костянтин Григоренко.

Редактори газет з Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей отримали від тренерів заходу покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати.

Секретар НСЖУ Костянтин Григоренко, видання якого вже успішно реформувалося, детально роз’яснив, зокрема, юридичні аспекти перетворення комунального підприємства на господарське товариство, розповів, що може стати на заваді роздержавленню ЗМІ та на які ризики можна очікувати.

Важливо не просто здійснити формальні кроки й передати право заснування на газету від влади до редакційного колективу. Новоутворені приватні газети мають стабільно функціонувати в умовах ринку. Саме на практичних порадах з розвитку місцевих газет після роздержавлення й на тому, як зробити їх прибутковими, акцентував увагу учасників семінару другий тренер – генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль, який успішно веде свій медіа-бізнес.

На тренінгу редактори дістали також практичні поради з важливого питання, як працювати регіональному виданню в Інтернеті, у соціальних мережах та монетизувати веб-портал.

Тренери семінару й керівники місцевих видань поділилися досвідом, обговорили особливості цьогорічної передплатної кампанії на періодичні видання, роздрібної торгівлі газетами, вели мову про непартнерські відносини з монополістом – ПАТ «Укрпошта».

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери