Спілка > Публiкацiя

Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати, отримали редактори ЗМІ Івано-Франківщини, Львівщини та Чернівецької області на семінарі «Як розвивати регіональну газету після реформування?»

Захід відбувся 3 листопада в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується в межах програми Ради Європи та ЄС «Партнерство заради належного врядування» у співпраці із НСЖУ.

Семінар розпочався з вітального слова голови Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Лілії Боднарчук, керівника проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанни Мнацаканян та секретаря НСЖУ, відповідального секретаря обласного журналістського осередку Вікторії Плахти, на пропозицію якої хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять багаторічного голови НСЖУ Ігоря Лубченка, адже саме в день проведення заходу йому виповнилося б 80 років.

Тренерами на семінарі були секретарі НСЖУ – головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко та генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль.

– Західна Україна поки що відстає у процесі реформуванні преси. Порівняно з іншими регіонами країни, процес реформування тут повільний. Найменша кількість реформованих видань у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях. Найшвидше реформа просувається на Тернопільщині. Там уже 50 відсотків комунальних видань реформувалися, – прокоментував Костянтин Григоренко.

Редактори газет з Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей отримали від тренерів заходу покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати.

Секретар НСЖУ Костянтин Григоренко, видання якого вже успішно реформувалося, детально роз’яснив, зокрема, юридичні аспекти перетворення комунального підприємства на господарське товариство, розповів, що може стати на заваді роздержавленню ЗМІ та на які ризики можна очікувати.

Важливо не просто здійснити формальні кроки й передати право заснування на газету від влади до редакційного колективу. Новоутворені приватні газети мають стабільно функціонувати в умовах ринку. Саме на практичних порадах з розвитку місцевих газет після роздержавлення й на тому, як зробити їх прибутковими, акцентував увагу учасників семінару другий тренер – генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль, який успішно веде свій медіа-бізнес.

На тренінгу редактори дістали також практичні поради з важливого питання, як працювати регіональному виданню в Інтернеті, у соціальних мережах та монетизувати веб-портал.

Тренери семінару й керівники місцевих видань поділилися досвідом, обговорили особливості цьогорічної передплатної кампанії на періодичні видання, роздрібної торгівлі газетами, вели мову про непартнерські відносини з монополістом – ПАТ «Укрпошта».

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери