Спілка > Публiкацiя

Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати, отримали редактори ЗМІ Івано-Франківщини, Львівщини та Чернівецької області на семінарі «Як розвивати регіональну газету після реформування?»

Захід відбувся 3 листопада в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується в межах програми Ради Європи та ЄС «Партнерство заради належного врядування» у співпраці із НСЖУ.

Семінар розпочався з вітального слова голови Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Лілії Боднарчук, керівника проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанни Мнацаканян та секретаря НСЖУ, відповідального секретаря обласного журналістського осередку Вікторії Плахти, на пропозицію якої хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять багаторічного голови НСЖУ Ігоря Лубченка, адже саме в день проведення заходу йому виповнилося б 80 років.

Тренерами на семінарі були секретарі НСЖУ – головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко та генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль.

– Західна Україна поки що відстає у процесі реформуванні преси. Порівняно з іншими регіонами країни, процес реформування тут повільний. Найменша кількість реформованих видань у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях. Найшвидше реформа просувається на Тернопільщині. Там уже 50 відсотків комунальних видань реформувалися, – прокоментував Костянтин Григоренко.

Редактори газет з Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей отримали від тренерів заходу покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати.

Секретар НСЖУ Костянтин Григоренко, видання якого вже успішно реформувалося, детально роз’яснив, зокрема, юридичні аспекти перетворення комунального підприємства на господарське товариство, розповів, що може стати на заваді роздержавленню ЗМІ та на які ризики можна очікувати.

Важливо не просто здійснити формальні кроки й передати право заснування на газету від влади до редакційного колективу. Новоутворені приватні газети мають стабільно функціонувати в умовах ринку. Саме на практичних порадах з розвитку місцевих газет після роздержавлення й на тому, як зробити їх прибутковими, акцентував увагу учасників семінару другий тренер – генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль, який успішно веде свій медіа-бізнес.

На тренінгу редактори дістали також практичні поради з важливого питання, як працювати регіональному виданню в Інтернеті, у соціальних мережах та монетизувати веб-портал.

Тренери семінару й керівники місцевих видань поділилися досвідом, обговорили особливості цьогорічної передплатної кампанії на періодичні видання, роздрібної торгівлі газетами, вели мову про непартнерські відносини з монополістом – ПАТ «Укрпошта».

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», - голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери