Спілка > Публiкацiя

Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Редактори з трьох областей навчалися на семінарі з роздержавлення, як ЗМІ стабільно працювати в умовах ринку

Покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати, отримали редактори ЗМІ Івано-Франківщини, Львівщини та Чернівецької області на семінарі «Як розвивати регіональну газету після реформування?»

Захід відбувся 3 листопада в рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що реалізується в межах програми Ради Європи та ЄС «Партнерство заради належного врядування» у співпраці із НСЖУ.

Семінар розпочався з вітального слова голови Івано-Франківської обласної організації НСЖУ Лілії Боднарчук, керівника проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанни Мнацаканян та секретаря НСЖУ, відповідального секретаря обласного журналістського осередку Вікторії Плахти, на пропозицію якої хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять багаторічного голови НСЖУ Ігоря Лубченка, адже саме в день проведення заходу йому виповнилося б 80 років.

Тренерами на семінарі були секретарі НСЖУ – головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко та генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль.

– Західна Україна поки що відстає у процесі реформуванні преси. Порівняно з іншими регіонами країни, процес реформування тут повільний. Найменша кількість реформованих видань у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях. Найшвидше реформа просувається на Тернопільщині. Там уже 50 відсотків комунальних видань реформувалися, – прокоментував Костянтин Григоренко.

Редактори газет з Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей отримали від тренерів заходу покрокову інструкцію, як реформувати комунальне видання і далі його розвивати.

Секретар НСЖУ Костянтин Григоренко, видання якого вже успішно реформувалося, детально роз’яснив, зокрема, юридичні аспекти перетворення комунального підприємства на господарське товариство, розповів, що може стати на заваді роздержавленню ЗМІ та на які ризики можна очікувати.

Важливо не просто здійснити формальні кроки й передати право заснування на газету від влади до редакційного колективу. Новоутворені приватні газети мають стабільно функціонувати в умовах ринку. Саме на практичних порадах з розвитку місцевих газет після роздержавлення й на тому, як зробити їх прибутковими, акцентував увагу учасників семінару другий тренер – генеральний директор ТОВ «Видавничий дім «Високий Замок» Степан Курпіль, який успішно веде свій медіа-бізнес.

На тренінгу редактори дістали також практичні поради з важливого питання, як працювати регіональному виданню в Інтернеті, у соціальних мережах та монетизувати веб-портал.

Тренери семінару й керівники місцевих видань поділилися досвідом, обговорили особливості цьогорічної передплатної кампанії на періодичні видання, роздрібної торгівлі газетами, вели мову про непартнерські відносини з монополістом – ПАТ «Укрпошта».

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери