Спілка > Публiкацiя

НСЖУ засуджує черговий напад на журналістів-розслідувачів програми «Схеми»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
НСЖУ засуджує черговий напад на журналістів-розслідувачів програми «Схеми»

Національна спілка журналістів України солідарна з колегами з програми журналістських розслідувань «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», які постраждали через напад біля аеропорту «Київ» увечері 7 листопада. НСЖУ вимагає від правоохоронців провести оперативне розслідування інциденту й домогтися покарання нападників на журналістів.

При цьому НСЖУ поінформує міжнародних партнерів – Європейську і Міжнародну федерації журналістів, бюро Представника ОБСЄ з питань свободи медіа – про черговий прояв агресії щодо журналістів програми «Схеми». На переконання голови НСЖУ Сергія Томіленка, новий напад на знімальну групу розслідувача Михайла Ткача є ілюстрацію системної безкарності за злочини проти журналістів в Україні:
 
Очевидно, що журналісти-розслідувачі в Україні перебувають у групі великого  ризику, – наголошує Сергій Томіленко. – Порушуючи незручні для політиків чи посадовців або бізнесменів теми, наші колеги наражаються на фізичну агресію, ризикують здоров’ям та життям. При цьому правоохоронці не лише ефективно не карають нападників, а й самі задають модель брутального реагування на  професійну роботу журналістів. Наприклад, дикунством є нещодавні інциденти з побиттям знімальної групи «Схем» працівниками УДО чи побиття трьох журналістів спецпризначенцями при штурмі Святошинського райсуду.
 
Журналіст програми журналістських розслідувань «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», Михайло Ткач заявив про перешкоджання діяльності журналістів із боку охорони Віктора Медведчука увечері 7 листопада.
 
Як написав він у Фейсбуці, це сталося біля ВІП-терміналу аеропорту «Київ». «Люди, які постійно охороняють прильоти і вильоти Віктора Медведчука, люди в масках і балаклавах перешкоджали нашій законній журналістській діяльності. Били ліктями, штовхали, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук. Наше авто з реєстратором заблокували, щоб завадити зняти приліт літака Віктора Медведчука з Росії і вихід із терміналу», – написав він у Фейсбуці.
 
«Наші журналісти та оператори продовжили виконувати свою роботу попри нахабну сплановану протидію їхній журналістській діяльності. Протягом останніх тижнів охоронці Медведчука регулярно винаходили нові й нові методи, як перешкодити нашій зйомці», – повідомила головний редактор програми «Схеми» Наталка Седлецька.
 
 
 
 

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери