Спілка > Публiкацiя

НСЖУ засуджує черговий напад на журналістів-розслідувачів програми «Схеми»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
НСЖУ засуджує черговий напад на журналістів-розслідувачів програми «Схеми»

Національна спілка журналістів України солідарна з колегами з програми журналістських розслідувань «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», які постраждали через напад біля аеропорту «Київ» увечері 7 листопада. НСЖУ вимагає від правоохоронців провести оперативне розслідування інциденту й домогтися покарання нападників на журналістів.

При цьому НСЖУ поінформує міжнародних партнерів – Європейську і Міжнародну федерації журналістів, бюро Представника ОБСЄ з питань свободи медіа – про черговий прояв агресії щодо журналістів програми «Схеми». На переконання голови НСЖУ Сергія Томіленка, новий напад на знімальну групу розслідувача Михайла Ткача є ілюстрацію системної безкарності за злочини проти журналістів в Україні:
 
Очевидно, що журналісти-розслідувачі в Україні перебувають у групі великого  ризику, – наголошує Сергій Томіленко. – Порушуючи незручні для політиків чи посадовців або бізнесменів теми, наші колеги наражаються на фізичну агресію, ризикують здоров’ям та життям. При цьому правоохоронці не лише ефективно не карають нападників, а й самі задають модель брутального реагування на  професійну роботу журналістів. Наприклад, дикунством є нещодавні інциденти з побиттям знімальної групи «Схем» працівниками УДО чи побиття трьох журналістів спецпризначенцями при штурмі Святошинського райсуду.
 
Журналіст програми журналістських розслідувань «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», Михайло Ткач заявив про перешкоджання діяльності журналістів із боку охорони Віктора Медведчука увечері 7 листопада.
 
Як написав він у Фейсбуці, це сталося біля ВІП-терміналу аеропорту «Київ». «Люди, які постійно охороняють прильоти і вильоти Віктора Медведчука, люди в масках і балаклавах перешкоджали нашій законній журналістській діяльності. Били ліктями, штовхали, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук. Наше авто з реєстратором заблокували, щоб завадити зняти приліт літака Віктора Медведчука з Росії і вихід із терміналу», – написав він у Фейсбуці.
 
«Наші журналісти та оператори продовжили виконувати свою роботу попри нахабну сплановану протидію їхній журналістській діяльності. Протягом останніх тижнів охоронці Медведчука регулярно винаходили нові й нові методи, як перешкодити нашій зйомці», – повідомила головний редактор програми «Схеми» Наталка Седлецька.
 
 
 
 

Спілчанські новини

Актив НСЖУ відвідав Вінницю напередодні дискусії «Право на безпеку»// НСЖУ, 25.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України на зустрічі з керівництвом міськвідділу Нацполіції у Вінниці обговорили актуальні питання, пов’язані з розслідуванням кримінальних справ за фактами побиття журналістів.

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

Партнери