Спілка > Публiкацiя

Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Повідомлення про підозру від прокуратури отримала заступниця голови Розівської районної ради (Запорізька область), яка з особистих мотивів незаконно звільнила редактора районної газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз. Про це інформує прокуратура Запорізької області.

«Куйбишевським відділом Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного звільнення головного редактора газети за ч.1 ст.172 КК України та невиконання рішення суду за ч.3 ст.382 КК України посадовою особою Розівської районної ради, – ідеться в повідомленні прокуратури.  – Встановлено, що заступник голови Розівської районної ради з особистих мотивів своїм розпорядженням, порушуючи вимоги ст. 39-1 КЗпП України, п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 43 Конституції України та ст. 21 КЗпП України, незаконно звільнила редактора газети Розівського району, а також, демонструючи явну неповагу до суду та ігноруючи прийняте ним рішення, в порушення ст. 129-1 Конституції України, використовуючи своє службове становище, умисно, з метою перешкоджання виконанню рішення суду, не передавала провідному спеціалісту відділу фінансового забезпечення постанову державного виконавця».
Чиновниці повідомлено про підозру. Санкція за ці злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Зазначимо, що конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже понад рік. Усе почалося з того, що тодішня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки перед друком. На незгоду владці відповіли тиском. Спершу не дозволяли газеті йти в першому етапі роздержавлення, а далі вирішили звільнити головного редактора. Підтримку в захисті своїх прав редактору Людмилі Подрєз надавала Національна спілка журналістів України, залучаючи медіаюриста Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову. 
 
Також за підсумками 2016 року голова Розівської районної ради Володимир Новобранов і заступник голови Розівської районної ради Віта Хассай були включені до Антирейтингу НСЖУ «Вороги реформування преси». 
 
– До речі, це саме та заступниця, яка інформувала своє столичне партійне керівництво (ВО «Батьківщина»), що редактор районки розвела в газеті «корупцію». Адже через центр зайнятості на посаду кочегара з мінімальною оплатою на один сезон влаштувала свого сина, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Отже, чиновники – «вороги реформування» можуть отримати прецедент дієвого покарання за перешкоджання роздержавленню місцевих газет.
 
Чекаємо відповідних новин і з інших районів Запоріжжя. Зокрема, дуже потребує дисциплінування місцева влада Оріхівського району.
 

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери