Спілка > Публiкацiя

Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Повідомлення про підозру від прокуратури отримала заступниця голови Розівської районної ради (Запорізька область), яка з особистих мотивів незаконно звільнила редактора районної газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз. Про це інформує прокуратура Запорізької області.

«Куйбишевським відділом Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного звільнення головного редактора газети за ч.1 ст.172 КК України та невиконання рішення суду за ч.3 ст.382 КК України посадовою особою Розівської районної ради, – ідеться в повідомленні прокуратури.  – Встановлено, що заступник голови Розівської районної ради з особистих мотивів своїм розпорядженням, порушуючи вимоги ст. 39-1 КЗпП України, п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 43 Конституції України та ст. 21 КЗпП України, незаконно звільнила редактора газети Розівського району, а також, демонструючи явну неповагу до суду та ігноруючи прийняте ним рішення, в порушення ст. 129-1 Конституції України, використовуючи своє службове становище, умисно, з метою перешкоджання виконанню рішення суду, не передавала провідному спеціалісту відділу фінансового забезпечення постанову державного виконавця».
Чиновниці повідомлено про підозру. Санкція за ці злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Зазначимо, що конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже понад рік. Усе почалося з того, що тодішня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки перед друком. На незгоду владці відповіли тиском. Спершу не дозволяли газеті йти в першому етапі роздержавлення, а далі вирішили звільнити головного редактора. Підтримку в захисті своїх прав редактору Людмилі Подрєз надавала Національна спілка журналістів України, залучаючи медіаюриста Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову. 
 
Також за підсумками 2016 року голова Розівської районної ради Володимир Новобранов і заступник голови Розівської районної ради Віта Хассай були включені до Антирейтингу НСЖУ «Вороги реформування преси». 
 
– До речі, це саме та заступниця, яка інформувала своє столичне партійне керівництво (ВО «Батьківщина»), що редактор районки розвела в газеті «корупцію». Адже через центр зайнятості на посаду кочегара з мінімальною оплатою на один сезон влаштувала свого сина, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Отже, чиновники – «вороги реформування» можуть отримати прецедент дієвого покарання за перешкоджання роздержавленню місцевих газет.
 
Чекаємо відповідних новин і з інших районів Запоріжжя. Зокрема, дуже потребує дисциплінування місцева влада Оріхівського району.
 

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери