Спілка > Публiкацiя

Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Повідомлення про підозру від прокуратури отримала заступниця голови Розівської районної ради (Запорізька область), яка з особистих мотивів незаконно звільнила редактора районної газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз. Про це інформує прокуратура Запорізької області.

«Куйбишевським відділом Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного звільнення головного редактора газети за ч.1 ст.172 КК України та невиконання рішення суду за ч.3 ст.382 КК України посадовою особою Розівської районної ради, – ідеться в повідомленні прокуратури.  – Встановлено, що заступник голови Розівської районної ради з особистих мотивів своїм розпорядженням, порушуючи вимоги ст. 39-1 КЗпП України, п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 43 Конституції України та ст. 21 КЗпП України, незаконно звільнила редактора газети Розівського району, а також, демонструючи явну неповагу до суду та ігноруючи прийняте ним рішення, в порушення ст. 129-1 Конституції України, використовуючи своє службове становище, умисно, з метою перешкоджання виконанню рішення суду, не передавала провідному спеціалісту відділу фінансового забезпечення постанову державного виконавця».
Чиновниці повідомлено про підозру. Санкція за ці злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Зазначимо, що конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже понад рік. Усе почалося з того, що тодішня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки перед друком. На незгоду владці відповіли тиском. Спершу не дозволяли газеті йти в першому етапі роздержавлення, а далі вирішили звільнити головного редактора. Підтримку в захисті своїх прав редактору Людмилі Подрєз надавала Національна спілка журналістів України, залучаючи медіаюриста Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову. 
 
Також за підсумками 2016 року голова Розівської районної ради Володимир Новобранов і заступник голови Розівської районної ради Віта Хассай були включені до Антирейтингу НСЖУ «Вороги реформування преси». 
 
– До речі, це саме та заступниця, яка інформувала своє столичне партійне керівництво (ВО «Батьківщина»), що редактор районки розвела в газеті «корупцію». Адже через центр зайнятості на посаду кочегара з мінімальною оплатою на один сезон влаштувала свого сина, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Отже, чиновники – «вороги реформування» можуть отримати прецедент дієвого покарання за перешкоджання роздержавленню місцевих газет.
 
Чекаємо відповідних новин і з інших районів Запоріжжя. Зокрема, дуже потребує дисциплінування місцева влада Оріхівського району.
 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери