Спілка > Публiкацiя

Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Служба інформацii НСЖУ
Середа 08 Листопада 2017
Чиновниці, яка незаконно звільнила редактора районки, загрожує ув’язнення

Повідомлення про підозру від прокуратури отримала заступниця голови Розівської районної ради (Запорізька область), яка з особистих мотивів незаконно звільнила редактора районної газети «Роз-інформ» Людмилу Подрєз. Про це інформує прокуратура Запорізької області.

«Куйбишевським відділом Бердянської місцевої прокуратури Запорізької області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного звільнення головного редактора газети за ч.1 ст.172 КК України та невиконання рішення суду за ч.3 ст.382 КК України посадовою особою Розівської районної ради, – ідеться в повідомленні прокуратури.  – Встановлено, що заступник голови Розівської районної ради з особистих мотивів своїм розпорядженням, порушуючи вимоги ст. 39-1 КЗпП України, п. 7 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 43 Конституції України та ст. 21 КЗпП України, незаконно звільнила редактора газети Розівського району, а також, демонструючи явну неповагу до суду та ігноруючи прийняте ним рішення, в порушення ст. 129-1 Конституції України, використовуючи своє службове становище, умисно, з метою перешкоджання виконанню рішення суду, не передавала провідному спеціалісту відділу фінансового забезпечення постанову державного виконавця».
Чиновниці повідомлено про підозру. Санкція за ці злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Зазначимо, що конфлікт між районною радою і редакцією «Роз-інформ» триває вже понад рік. Усе почалося з того, що тодішня заступниця голови райради вимагала показувати сторінки перед друком. На незгоду владці відповіли тиском. Спершу не дозволяли газеті йти в першому етапі роздержавлення, а далі вирішили звільнити головного редактора. Підтримку в захисті своїх прав редактору Людмилі Подрєз надавала Національна спілка журналістів України, залучаючи медіаюриста Інституту розвитку регіональної преси Людмилу Панкратову. 
 
Також за підсумками 2016 року голова Розівської районної ради Володимир Новобранов і заступник голови Розівської районної ради Віта Хассай були включені до Антирейтингу НСЖУ «Вороги реформування преси». 
 
– До речі, це саме та заступниця, яка інформувала своє столичне партійне керівництво (ВО «Батьківщина»), що редактор районки розвела в газеті «корупцію». Адже через центр зайнятості на посаду кочегара з мінімальною оплатою на один сезон влаштувала свого сина, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Отже, чиновники – «вороги реформування» можуть отримати прецедент дієвого покарання за перешкоджання роздержавленню місцевих газет.
 
Чекаємо відповідних новин і з інших районів Запоріжжя. Зокрема, дуже потребує дисциплінування місцева влада Оріхівського району.
 

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери