Спілка > Публiкацiя

Радіодиктант національної єдності – 9 листопада

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 07 Листопада 2017
Радіодиктант національної єдності – 9 листопада

З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада «Українське радіо» проведе 17-й за ліком радіодиктант національної єдності. Його транслюватимуть у прямому ефірі філії НСТУ і «UA:Культура». На першому каналі «Українського радіо» марафон розпочнеться о 12:00, текст диктанту звучатиме о 12:30.

Торік «UA:Перший» вів пряму трансляцію радіодиктанту. Цьогоріч на «UA:Першому» буде лише анонс проекту, а текст читатимуть в прямому ефірі каналу «UA:Культура», повідомив генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін. Аудиторія «Українського радіо» щорік розширюється, люди створюють локації в університетах, офісах та інших місцях, щоб разом написати радіодиктант. Філії НСТУ цьогоріч долучаться до марафону й організують локації у редакціях та навчальних закладах, а загалом локації будуть по всій Україні. Приміром, співачка Анжеліка Рудницька писатиме диктант в університеті на Луганщині. Традиційно писатимуть у червоному копусі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка – там планується зібрати понад 150 учасників.

Фото: gazeta.lviv.ua

Девіз радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Щоб написати диктант, потрібно мати приймач або доступ до інтернету, де можна слухати онлайн «Українське радіо», а також аркуш паперу й ручку.

Написаний від руки диктант надсилайте 9 або 10 листопада на адресу: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Також можна диктант відсканувати й надіслати упродовж 24 годин від початку акції до 12:00 10 листопада в електронному вигляді на e-mail: rd@nrcu.gov.uа

Спілчанські новини

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Стратегія розвитку України: погляд у 2020 рік// НСЖУ, 17.12.2018

У медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 17 грудня провів за участю експертів і журналістів панельну дискусію ««2020. Стратегія розвитку України».

Партнери