Спілка > Публiкацiя

Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 12 Жовтня 2017
Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року

У Держкомтелерадіо України Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2017 року.

Серед 11 публіцистичних творів, поданих на здобуття премії, перемогла робота-диптих члена НСЖУ, заслуженого журналіста України Зиновія Суходуба (Львів) «Ліна Костенко. Любов'ю-Пам'яттю Причастя: діалоги з Поетесою» (у комплекті із компакт-диском відео- та аудіоматеріалів автора «Віч-на-віч з Україною»).

Диплом лауреату премії буде урочисто вручено в грудні цього року, напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола.

Книжка Зиновія Суходуба вийшла у львівському видавництві «Апріорі» торік. Автор пропонує читачеві й слухачеві власний погляд на винятковість творчої особистості Ліни Костенко, діалоги з якою, зокрема про постать В’ячеслава Чорновола, дають змогу сповна відчути дух епохи боротьби за незалежність України.

Як повідомила член Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики Людмила Мех, напередодні голосування Голова НСЖУ Сергій Томіленко, ознайомившись із творчими доробками, надісланими на здобуття премії, висловив власну позицію щодо роботи, гідної відзнаки – це публіцистика Зиновія Суходуба. «Керівник Спілки, який є членом Комітету з премії, не зміг бути присутнім на його засіданні в день голосування через участь у заходах, що проводилися в Адміністрації Президента України, отож делегував свій голос мені, – зазначила Людмила Мех. – На думку Сергія Томіленка, твір відомого львівського журналіста й письменника «справді гідний відзнаки, оскільки він сприяє (особливо в частині радіодіалогів з Ліною Костенко, Атеною Пашко та ін.) утвердженню історичної пам’яті народу, національної свідомості та самобутності, що й передбачає Положення про премію». Усі члени Комітету на засіданні 10 жовтня були одностайними в ухваленні рішення щодо лауреата.

Члени журі відзначили також високий рівень робіт, які надійшли цьогоріч на здобуття премії. Це, зокрема, колективна робота журналістів Сумської філії ПАТ «НСТУ» та Центру інтернет-телебачення Сумського державного університету «Телемарафон: герої нації», який проходив у прямому ефірі на телеканалі UA: Суми. Також увагу комітету привернула стаття журналістки телеканалу «1+1» Дарини Рогачук «За покликом рідної крові. Знайти родинну історію в архівах КДБ», оприлюднена в інтернет-виданні «Історична правда». Авторка розповідає історію своєї бабусі Марії Рогачук, яка була вислана 1949 року до Сибіру. Працюючи з архівами НКВС, авторка розкриває сімейну таємницю: причиною арешту був зв’язок молодої вчительки села Ланівці та Тернопільщині з українським національним повстанським рухом.

Нагадаємо, премія ім. В’ячеслава Чорновола присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Зі списком усіх робіт, висунутих на здобуття премії 2017 року, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо України за посиланням.

Представляємо лауреата:

Зиновій Порфирович Суходуб народився 1951 р. у Львові, де закінчив факультет журналістики держуніверситету ім. Івана Франка. Працював редактором, автором та ведучим літературно-мистецьких і просвітницьких програм на обласному телебаченні, очолював відділ художніх і дитячих програм Львівського радіо. Він автор прозових творів, сценаріїв телефільмів, літературний критик. У творчому доробку як письменника-літературознавця – сотні публікацій: статті, нариси, есеї в літературно-мистецьких часописах і збірниках. Написав 25 історико-краєзнавчих нарисів, вміщених до книжки-альбому «Львівщина» (1997). Має чотири упорядковані книжки творів поета з покоління українського розстріляного відродження Валер'яна Поліщука. Зиновій Суходуб член творчих спілок журналістів і письменників, лауреат обласних журналістських і літературних премій та всеукраїнських фестивалів «Калинові острови».

Спілчанські новини

27 жовтня у Івано-Франківську – дискусія з питань безпеки журналістів// НСЖУ, 19.10.2017

Національна спілка журналістів України та Офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (Відень) запрошують журналістів міста Івано-Франківськ та області на регіональну дискусію «Безпека журналістів: базовий стандарт вільних медіа».

Триває журналістська акція «Книжки захисникам України»// НСЖУ, 18.10.2017

Активісти всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» в партнерстві з НСЖУ й Держкомтелерадіо проводять доброчинну акцію «Книжки захисникам України».

НСЖУ готує доповідь про порушення свободи слова на окупованих територіях// НСЖУ, 18.10.2017

Національна спілка журналістів України готує доповідь щодо численних випадків порушень прав журналістів та свободи слова на окупованих територіях Криму й Донбасу.

"Журналіст України" оголошує передплату// НСЖУ, 17.10.2017

Національна спілка журналістів України оголошує передплату журналу «Журналіст України» на 2018 рік. Наступного року журнал, як завжди, розповідатиме на своїх сторінках про всі актуальні, значимі й цікаві події в житті журналістської спільноти.

Партнери