Спілка > Публiкацiя

Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Жовтня 2017
Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Особливості та досвід господарювання роздержавлених газет в Україні, заплановані зміни до Закону про реформування, реальність державної підтримки роздержавлених ЗМІ – ці та інші питання обговорювалися під час зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка з колективом обласної газети «Черкаський край».

Зараз газета знаходиться ще в процесі реформування. За словами головного редактора видання Тетяни Калиновської, затримки наразі виникли з підписанням передавального акту, який знаходиться на розгляді в обласній раді.

– Нам важливо було почути про досвід інших газет, як вони господарюють, які форми співпраці обрали. Ми зараз уже рік працюємо без бюджетної підтримки, уклали угоди на висвітлення з облдержадміністрацією і обласною радою. Хвилює нас і те, чи буде державна підтримка реформованим газетам, а також, чи очікувати внесення змін до закону про реформування, – зазначила Тетяна Калиновська.

Також колектив порушував питання декларування і необхідності оподаткування своєї частки в реформованому підприємстві.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, «Черкаський край» є одним з передовиків реформування.

– Дуже важливо, що головний редактор Тетяна Калиновська ділиться досвідом з районними газетами Черкащини, постійно проводить зустрічі й консультації. Щоправда, більшість видань зайняли вичікувальну позицію, хоча вже зараз очевидно, що треба активізувати свої зусилля в процесі роздержавлення, – зазначив Сергій Томіленко.

Також в рамках робочої поїздки до Черкас голова НСЖУ провів засідання секретаріату Черкаської обласної організації Спілки та зустрівся з колективом філії ПАТ «НСТУ», обговоривши питання реформи суспільного мовлення. 

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери