Спілка > Публiкацiя

Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Жовтня 2017
Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Особливості та досвід господарювання роздержавлених газет в Україні, заплановані зміни до Закону про реформування, реальність державної підтримки роздержавлених ЗМІ – ці та інші питання обговорювалися під час зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка з колективом обласної газети «Черкаський край».

Зараз газета знаходиться ще в процесі реформування. За словами головного редактора видання Тетяни Калиновської, затримки наразі виникли з підписанням передавального акту, який знаходиться на розгляді в обласній раді.

– Нам важливо було почути про досвід інших газет, як вони господарюють, які форми співпраці обрали. Ми зараз уже рік працюємо без бюджетної підтримки, уклали угоди на висвітлення з облдержадміністрацією і обласною радою. Хвилює нас і те, чи буде державна підтримка реформованим газетам, а також, чи очікувати внесення змін до закону про реформування, – зазначила Тетяна Калиновська.

Також колектив порушував питання декларування і необхідності оподаткування своєї частки в реформованому підприємстві.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, «Черкаський край» є одним з передовиків реформування.

– Дуже важливо, що головний редактор Тетяна Калиновська ділиться досвідом з районними газетами Черкащини, постійно проводить зустрічі й консультації. Щоправда, більшість видань зайняли вичікувальну позицію, хоча вже зараз очевидно, що треба активізувати свої зусилля в процесі роздержавлення, – зазначив Сергій Томіленко.

Також в рамках робочої поїздки до Черкас голова НСЖУ провів засідання секретаріату Черкаської обласної організації Спілки та зустрівся з колективом філії ПАТ «НСТУ», обговоривши питання реформи суспільного мовлення. 

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери