Спілка > Публiкацiя

Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Жовтня 2017
Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Особливості та досвід господарювання роздержавлених газет в Україні, заплановані зміни до Закону про реформування, реальність державної підтримки роздержавлених ЗМІ – ці та інші питання обговорювалися під час зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка з колективом обласної газети «Черкаський край».

Зараз газета знаходиться ще в процесі реформування. За словами головного редактора видання Тетяни Калиновської, затримки наразі виникли з підписанням передавального акту, який знаходиться на розгляді в обласній раді.

– Нам важливо було почути про досвід інших газет, як вони господарюють, які форми співпраці обрали. Ми зараз уже рік працюємо без бюджетної підтримки, уклали угоди на висвітлення з облдержадміністрацією і обласною радою. Хвилює нас і те, чи буде державна підтримка реформованим газетам, а також, чи очікувати внесення змін до закону про реформування, – зазначила Тетяна Калиновська.

Також колектив порушував питання декларування і необхідності оподаткування своєї частки в реформованому підприємстві.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, «Черкаський край» є одним з передовиків реформування.

– Дуже важливо, що головний редактор Тетяна Калиновська ділиться досвідом з районними газетами Черкащини, постійно проводить зустрічі й консультації. Щоправда, більшість видань зайняли вичікувальну позицію, хоча вже зараз очевидно, що треба активізувати свої зусилля в процесі роздержавлення, – зазначив Сергій Томіленко.

Також в рамках робочої поїздки до Черкас голова НСЖУ провів засідання секретаріату Черкаської обласної організації Спілки та зустрівся з колективом філії ПАТ «НСТУ», обговоривши питання реформи суспільного мовлення. 

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери