Спілка > Публiкацiя

Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 09 Жовтня 2017
Черкаська газета ділиться досвідом реформування з колегами

Особливості та досвід господарювання роздержавлених газет в Україні, заплановані зміни до Закону про реформування, реальність державної підтримки роздержавлених ЗМІ – ці та інші питання обговорювалися під час зустрічі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка з колективом обласної газети «Черкаський край».

Зараз газета знаходиться ще в процесі реформування. За словами головного редактора видання Тетяни Калиновської, затримки наразі виникли з підписанням передавального акту, який знаходиться на розгляді в обласній раді.

– Нам важливо було почути про досвід інших газет, як вони господарюють, які форми співпраці обрали. Ми зараз уже рік працюємо без бюджетної підтримки, уклали угоди на висвітлення з облдержадміністрацією і обласною радою. Хвилює нас і те, чи буде державна підтримка реформованим газетам, а також, чи очікувати внесення змін до закону про реформування, – зазначила Тетяна Калиновська.

Також колектив порушував питання декларування і необхідності оподаткування своєї частки в реформованому підприємстві.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, «Черкаський край» є одним з передовиків реформування.

– Дуже важливо, що головний редактор Тетяна Калиновська ділиться досвідом з районними газетами Черкащини, постійно проводить зустрічі й консультації. Щоправда, більшість видань зайняли вичікувальну позицію, хоча вже зараз очевидно, що треба активізувати свої зусилля в процесі роздержавлення, – зазначив Сергій Томіленко.

Також в рамках робочої поїздки до Черкас голова НСЖУ провів засідання секретаріату Черкаської обласної організації Спілки та зустрівся з колективом філії ПАТ «НСТУ», обговоривши питання реформи суспільного мовлення. 

Спілчанські новини

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Чесні розслідування можуть зупинити агресію проти журналістів, – голова НСЖУ// НСЖУ, 11.12.2017

Кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. І зупинити цю загрозливу тенденцію можуть тільки чесні розслідування й покарання нападників. Цю думку висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час виступу на IX Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів, яку провів Інститут розвитку регіональної преси в Києві.

Тарифи на доставку газет на Донбас у наступні два роки не зростатимуть// НСЖУ, 11.12.2017

Укрпошта не підніматиме тарифи на доставку друкованих видань у Донецьку та Луганську області на 2018 та 2019 роки. Це рішення ухвалено на засіданні робочої групи НСЖУ з питань поштової доставки газет за передплатою (за участі представників національних і регіональних газет, активістів НСЖУ і менеджменту ПАТ "Укрпошта"), що відбулося 8 грудня.

Партнери