Спілка > Публiкацiя

Медіа-фестиваль «Жми на RECord!» зібрав у прифронтовому місті учасників з різних регіонів України

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 05 Жовтня 2017
Медіа-фестиваль «Жми на RECord!»  зібрав у прифронтовому місті учасників з різних регіонів України

Попри відносну близькість до лінії фронту, окрім донеччан, у XV Відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі взяли участь представники ще шести регіонів України

Більше 130 журналістів шкільних та студентських медіа, а також їх керівників, з 28 вересня по 1 жовтня взяли участь у єдиному в Східній Україні фестивалі молодіжних медіа, що цього року проходив у місті Святогірську на Донеччині.

Як завжди, програма фестивалю складалася не лише з професійних конкурсів. Місія «Жми на RECord!» – бути майданчиком для спілкування та обміну досвідом між представниками юнацьких медіа країни.

–Цьогоріч рівень робіт учасників фестивалю не був аж надто високим, проте це свідчить як раз про необхідність проведення подібних форумів, аби давати юним колегам більше можливостей для професійного спілкування, а відтак, і для покращення власних видань, теле- та радіопередач, – розповів голова журі фестивалю, секретар Донецької обласної спілки журналістів НСЖУ, донедавна – в.о. директора філії ПАТ «НСТУ» «Донецька регіональна дирекція»Ілля Суздалєв.

Регіональний суспільний мовник Донеччини – телеканал «До ТеБе» та радіостанція «Голос Донбасу»  цього року були головними інформаційними партнерами «Жми на RECord!». Молодіжні редакції Полтавської, Черкаської, Харківської, Херсонської та Миколаївської філій ПАТ «НСТУ» стали учасниками фестивалю.

В рамках освітньої програми заходу члени журі та запрошені медіа-експерти проводили майстер-класи для юних колег. Серед тренерів фестивалю був і член правління НСЖУ, викладач Київського інституту міжнародних відносин Анатолій Яковець.

Національна спілка журналістів України та обласна журналістська організація підтримали «Жми на RECord!» і у формуванні призового фонду. Переможці у номінаціях фестивалю отримали подарунки від НСЖУ.

Крім цього, почесними грамотами спілки за вагомий внесок у розвиток молодіжних медіа України отримали Мар᾽яна Ангелова, керівник студії «А-Студія» Київського університету імені Бориса Грінченка, Наталія Сковородкіна, керівник редакції шкільної газети «45+переменка» з м. Білозерське Донецької області та Ірина Григор᾽єва, що очолює шкільну редакцію «Восьме диво світу» з м. Краматорськ.

За результатами бліц-конкурсу та виконання домашнього завдання журі визначило переможців фестивалю. Перше місце у номінації «Радіо» посіла редакція «Маріуполь Way» (м. Маріуполь). Першими у категорії «Друковані ЗМІ» стала газета «Родная дюжина» (м. Дружківка), а у номінації «Інтернет ЗМІ», яка була вперше представлена на фестивалі переможцями стали представники  ГО «ЮнПрессКлуб» з м. Харків.

Нагадаємо, фестиваль «Жми на RECord!» проводиться Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром. За всі 15 років існування фестивалю його учасниками стали понад 1500 юних журналістів з більшості регіонів України.

 

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери