Спілка > Публiкацiя

НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Вересня 2017
НСЖУ створює робочу групу з питань суспільного мовлення

Національна спілка журналістів України створює робочу групу з питань становлення регіонального суспільного мовлення в Україні. Відповідні пропозиції щодо висунення кандидатур до її складу вже розіслано активу Спілки. Таке рішення було прийнято після того, як у НСЖУ відбулася нарада за участі керівників і членів журналістських первинок у філіях ПАТ НСТУ.

У Положенні про робочу групу зазначається, що головними її завданнями буде сприяння правовому, соціальному та професійному захисту творчих працівників – членів НСЖУ і редакційних колективів ПАТ «НСТУ» в процесі становлення регіонального суспільного мовлення в Україні; підготовка пропозицій стосовно визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні; моніторинг інформації про факти порушення прав журналістів чи редакційних колективів, аналіз стану справ та причин виникнення проблем; висвітлення у ЗМІ питань щодо розвитку регіонального суспільного мовлення в Україні.

За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, створення суспільного мовлення викликає багато запитань у працівників регіональних філій ПАТ НСТУ. Деякі підрозділи взагалі підлягають ліквідації. Крім цього, у вільному доступі відсутні Стратегія розвитку ПАТ «НСТУ», Структура і штатний розпис ПАТ «НСТУ», що також поглиблює непорозуміння.

– Певна непрозорість, відсутність постійного контакту вищого керівництва ПАТ НСТУ з регіональними філіями, спричиняє те, що в редакційних колективах панує напруга, острах за своє майбутнє. Багато талановитих і професійних колег починають шукати інше місце роботи і це негативно впливає на якість контенту як національних, так і регіональних телерадіоканалів Суспільного мовника. Тому головне наше завдання – допомоги журналістам у процесі реформи, – коментує Сергій Томіленко.

Пропозиції щодо кандидатур до складу робочої групи (одна від філії НСТУ) мають бути подані до 27 вересня. Керівником робочої групи планується призначити Голову НСЖУ, його заступниками – секретарів НСЖУ Світлану Остапу та Ольгу Куліш.

Проект Положення про Робочу групу з питань розвитку регіонального Суспільного мовлення

Аналітична довідка

 

Спілчанські новини

Безпека журналістів – це лакмус «здоров’я» демократичної країни// НСЖУ, 19.09.2017

До 24-ї річниці Коледжу преси та телебачення в Миколаєві відбувся Media Forum Mykolaiv. Захід було присвячено питанням безпеки журналістів.

На Львівщині планують оздоровлювати родини журналістів-переселенців// НСЖУ, 19.09.2017

Оздоровлювати родини журналістів-переселенців на курортах Львівщини. Про це домовилися голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка із головою Національної спілки журналістів Сергієм Томіленком в ході офіційної зустрічі у Львові 18 вересня.

У НСЖУ обурені вимогою кримського прокурора заборонити Семені громадську діяльність// НСЖУ, 19.09.2017

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) обурена вимогою підконтрольного Росії кримського прокурора заборонити журналістові Миколі Семені протягом трьох років займатися будь-якою громадською діяльністю, а також проханням засудити його до трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання.

Львівський Форум видавців створив платформу для захисту журналістів – жертв Москви// НСЖУ, 18.09.2017

Платформу для захисту полонених і переслідуваних Москвою журналістів створив львівський Форум видавців. Про це було заявлено під час дискусії «Жертви Москви: українські журналісти у полоні агресора», яка відбулась в рамках Форуму і Міжнародного літературного фестивалю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Партнери