Спілка > Публiкацiя

«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Серпня 2017
«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Які настрої мешканців непідконтрольних територій Донбасу? Чи варто очікувати на загострення бойових дій у зоні АТО? Як стереотипи заважають порозумінню сходу і заходу? Ці та інші питання прокоментувала секретар НСЖУ Ліна Кущ в ефірі програми «ВажливоPRO» Чорноморської телекомпанії. Ведучим програми був журналіст Денис Зепсен.

«Треба усвідомлювати, що значна частина українців складають враження про мешканців окупованої території після перегляду в інтернеті сюжетів російських ЗМІ чи каналів, підконтрольних так званій «владі ДНР». Робити висновки про настрої людей на підставі такої «картинки» не можна. Люди, які налаштовані за Україну, публічно не висловлюються, тому що в Донецьку чи Луганську це небезпечно. Але такі люди є, і їх досить багато», - сказала секретар НСЖУ.

За словами Ліни Кущ, на непідконтрольних територіях панує розчарування, мешканці не бачать майбутнього квазі-республік. «В цій ситуації українська влада не повинна будувати бар’єри для людей у вигляді перешкод для оформлення документів, отримання пенсій, заборони автобусного сполучення, перевезення продуктів. Кожне таке обмеження мешканці сприймають як негативний сигнал: «Україна від нас відмовляється», - вважає журналістка, яка тривалий час працювала в Донецьку та має власні джерела інформації на окупованій території.

Про те, що порушені в програмі питання справді хвилюють глядачів із Донбасу, засвідчили дзвінки до студії. В тому числі – від глядачів із окупованої території. Програма «ВажливоPRO» - актуальний і потрібний проект Чорноморської телекомпанії, в колективі якої працюють у тому числі переселенці з Криму та Донбасу. За півтори години прямого ефіру учасники програми – експерти, політики, політологи, блогери, журналісти, громадські активісти – обговорюють головні події в житті країни.

Ефір програми за участі секретаря НСЖУ Ліни Кущ – за цим посиланням

 

Спілчанські новини

Фінансовий зашморг для радіокомпанії «Лада» готують на Вінниччині кандидати у «вороги преси»// НСЖУ, 13.10.2017

Національна спілка журналістів України стає на захист прав і законних інтересів працівників преси, яким, на жаль, нерідко доводиться протистояти всіляким спробам тиску, зокрема й чиновницького.

НСЖУ просить Спецпредставника Волкера допомогти у визволенні журналіста Станіслава Асєєва// НСЖУ, 13.10.2017

Національна спілка журналістів України звертається до Спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера з проханням посприяти у визволенні з полону журналіста, автора проекту Радіо Свобода «Донбас Реалії» Станіслава Асєєва, якого незаконно утримують в окупованому Донецьку з початку червня 2017.

Визначено перших переможців конкурсу грантів на розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 13.10.2017

Четверо журналістів названі першими переможцями конкурсу малих грантів на проведення розслідувань про злочини проти працівників ЗМІ, який проводить НСЖУ та Інститут розвитку регіональної преси. Це, зокрема, Андрій Пасічник (Київ), Ірина Мусій (Луцьк), Лілія Войцехівська (Полтава), Христина Бут (Запоріжжя).

Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2017 року// НСЖУ, 12.10.2017

У Держкомтелерадіо України Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2017 року.

Партнери