Спілка > Публiкацiя

«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Серпня 2017
«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Які настрої мешканців непідконтрольних територій Донбасу? Чи варто очікувати на загострення бойових дій у зоні АТО? Як стереотипи заважають порозумінню сходу і заходу? Ці та інші питання прокоментувала секретар НСЖУ Ліна Кущ в ефірі програми «ВажливоPRO» Чорноморської телекомпанії. Ведучим програми був журналіст Денис Зепсен.

«Треба усвідомлювати, що значна частина українців складають враження про мешканців окупованої території після перегляду в інтернеті сюжетів російських ЗМІ чи каналів, підконтрольних так званій «владі ДНР». Робити висновки про настрої людей на підставі такої «картинки» не можна. Люди, які налаштовані за Україну, публічно не висловлюються, тому що в Донецьку чи Луганську це небезпечно. Але такі люди є, і їх досить багато», - сказала секретар НСЖУ.

За словами Ліни Кущ, на непідконтрольних територіях панує розчарування, мешканці не бачать майбутнього квазі-республік. «В цій ситуації українська влада не повинна будувати бар’єри для людей у вигляді перешкод для оформлення документів, отримання пенсій, заборони автобусного сполучення, перевезення продуктів. Кожне таке обмеження мешканці сприймають як негативний сигнал: «Україна від нас відмовляється», - вважає журналістка, яка тривалий час працювала в Донецьку та має власні джерела інформації на окупованій території.

Про те, що порушені в програмі питання справді хвилюють глядачів із Донбасу, засвідчили дзвінки до студії. В тому числі – від глядачів із окупованої території. Програма «ВажливоPRO» - актуальний і потрібний проект Чорноморської телекомпанії, в колективі якої працюють у тому числі переселенці з Криму та Донбасу. За півтори години прямого ефіру учасники програми – експерти, політики, політологи, блогери, журналісти, громадські активісти – обговорюють головні події в житті країни.

Ефір програми за участі секретаря НСЖУ Ліни Кущ – за цим посиланням

 

Спілчанські новини

На Харківщині голова РДА погрожує виселити районку та поширює інформацію про закриття видання// НСЖУ, 13.12.2017

Кризова ситуація склалася на Харківщині ще кілька місяців тому. Головний редактор місцевих «Вістей Дергачівщини» запевняє, що видання намагаються знищити в нечесній конкуренції. До всього, колектив газети переживає, що їх можуть виселити з приміщення, що десятки років належало редакції.

Сергій Томіленко: «Ті, хто відповідає за розслідування злочинів проти журналістів, бояться публічних дискусій»// НСЖУ, 12.12.2017

Публічні звіти правоохоронних органів та влади щодо розслідування злочинів проти журналістів – головний інструмент подолання безкарності. Представники силових структур мають не тільки звітувати за зачиненими дверима, а й спілкуватися з самими журналістами. На цьому наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко під час конференції з питань безкарності, організованої Бюро ОБСЄ з питань свободи медіа та Віденським університетом, що відбулася у Відні (Австрія).

Укрпошта затвердила двоетапне підвищення тарифів на доставку преси// НСЖУ, 12.12.2017

Тарифи на приймання та доставку преси зростатимуть двома етапами – з 1 липня 2018 року і з 1 січня 2019 року – на 50% запланованого підняття на 2019 рік.

НСЖУ на конференції ОБСЄ у Відні вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів// НСЖУ, 11.12.2017

Голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко в ході конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить у Відні (Австрія), вимагає публічного звіту української влади про розслідування злочинів проти журналістів.

Партнери