Спілка > Публiкацiя

«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Серпня 2017
«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Які настрої мешканців непідконтрольних територій Донбасу? Чи варто очікувати на загострення бойових дій у зоні АТО? Як стереотипи заважають порозумінню сходу і заходу? Ці та інші питання прокоментувала секретар НСЖУ Ліна Кущ в ефірі програми «ВажливоPRO» Чорноморської телекомпанії. Ведучим програми був журналіст Денис Зепсен.

«Треба усвідомлювати, що значна частина українців складають враження про мешканців окупованої території після перегляду в інтернеті сюжетів російських ЗМІ чи каналів, підконтрольних так званій «владі ДНР». Робити висновки про настрої людей на підставі такої «картинки» не можна. Люди, які налаштовані за Україну, публічно не висловлюються, тому що в Донецьку чи Луганську це небезпечно. Але такі люди є, і їх досить багато», - сказала секретар НСЖУ.

За словами Ліни Кущ, на непідконтрольних територіях панує розчарування, мешканці не бачать майбутнього квазі-республік. «В цій ситуації українська влада не повинна будувати бар’єри для людей у вигляді перешкод для оформлення документів, отримання пенсій, заборони автобусного сполучення, перевезення продуктів. Кожне таке обмеження мешканці сприймають як негативний сигнал: «Україна від нас відмовляється», - вважає журналістка, яка тривалий час працювала в Донецьку та має власні джерела інформації на окупованій території.

Про те, що порушені в програмі питання справді хвилюють глядачів із Донбасу, засвідчили дзвінки до студії. В тому числі – від глядачів із окупованої території. Програма «ВажливоPRO» - актуальний і потрібний проект Чорноморської телекомпанії, в колективі якої працюють у тому числі переселенці з Криму та Донбасу. За півтори години прямого ефіру учасники програми – експерти, політики, політологи, блогери, журналісти, громадські активісти – обговорюють головні події в житті країни.

Ефір програми за участі секретаря НСЖУ Ліни Кущ – за цим посиланням

 

Спілчанські новини

У Самборі 15 дужих чоловіків напали на редакцію газети, а поліція не вбачає в цьому злочину// НСЖУ, 15.02.2018

Нині колектив редакції, готуючись до випуску чергового номеру, хвилюється, чи не прийдуть непрохані гості знову. Й не знають, що робити в такій ситуації, адже захисту поліція не гарантує.

На вимогу НСЖУ голова РДА помирився з газетою// НСЖУ, 14.02.2018

Після того, як керівник району потрапив до національного списку тих, хто перешкоджає реформуванню місцевих газет, конфлікт було вирішено.

В Україні набирає популярності програма, яка зводить журналістів та експертів// НСЖУ, 14.02.2018

Наприкінці листопада 2017 року в Україні з’явився новий сервіс для спілкування журналістів та експертів - HelpSMI. Інструмент дозволяє медійникам швидко отримувати коментарі до статей, знаходити гостей для теле- і радіоефірів та черпати ідеї для нових матеріалів.

Фінал виборів ректора морехідки обійшовся без журналістів// НСЖУ, 14.02.2018

У Херсонській державній морській академії оголосили результати виборів ректора. Перемогу здобув Василь Чернявський, який набрав 398 голосів (73,3%), за Сергія Трегуба проголосували 96 виборців, за Едуарда Пятакова – 18. Всього у скриньках виявилося 529 бюлетенів, з них 6 визнали недійсними, 11 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

Партнери