Спілка > Публiкацiя

«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Серпня 2017
«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Які настрої мешканців непідконтрольних територій Донбасу? Чи варто очікувати на загострення бойових дій у зоні АТО? Як стереотипи заважають порозумінню сходу і заходу? Ці та інші питання прокоментувала секретар НСЖУ Ліна Кущ в ефірі програми «ВажливоPRO» Чорноморської телекомпанії. Ведучим програми був журналіст Денис Зепсен.

«Треба усвідомлювати, що значна частина українців складають враження про мешканців окупованої території після перегляду в інтернеті сюжетів російських ЗМІ чи каналів, підконтрольних так званій «владі ДНР». Робити висновки про настрої людей на підставі такої «картинки» не можна. Люди, які налаштовані за Україну, публічно не висловлюються, тому що в Донецьку чи Луганську це небезпечно. Але такі люди є, і їх досить багато», - сказала секретар НСЖУ.

За словами Ліни Кущ, на непідконтрольних територіях панує розчарування, мешканці не бачать майбутнього квазі-республік. «В цій ситуації українська влада не повинна будувати бар’єри для людей у вигляді перешкод для оформлення документів, отримання пенсій, заборони автобусного сполучення, перевезення продуктів. Кожне таке обмеження мешканці сприймають як негативний сигнал: «Україна від нас відмовляється», - вважає журналістка, яка тривалий час працювала в Донецьку та має власні джерела інформації на окупованій території.

Про те, що порушені в програмі питання справді хвилюють глядачів із Донбасу, засвідчили дзвінки до студії. В тому числі – від глядачів із окупованої території. Програма «ВажливоPRO» - актуальний і потрібний проект Чорноморської телекомпанії, в колективі якої працюють у тому числі переселенці з Криму та Донбасу. За півтори години прямого ефіру учасники програми – експерти, політики, політологи, блогери, журналісти, громадські активісти – обговорюють головні події в житті країни.

Ефір програми за участі секретаря НСЖУ Ліни Кущ – за цим посиланням

 

Спілчанські новини

До 15 вересня – подача заявок на конкурс малих грантів щодо розслідувань злочинів проти журналістів// НСЖУ, 16.08.2017

Інститут Розвитку Регіональної Преси та Національна Спілка Журналістів України оголошують конкурс малих грантів на проведення журналістських розслідувань злочинів проти журналістів.

У Краматорську журналістам радитимуть, як писати про децентралізацію// НСЖУ, 16.08.2017

22-23 серпня у Краматорську відбудеться семінар «Як зрозуміло писати про децентралізацію». Захід проводить Академія Української Преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та у співпраці з Національною спілкою журналістів України.

Дітям журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків, продовжать виплачувати держстипендії// НСЖУ, 16.08.2017

Президент України Петро Порошенко призначив стипендії дітям журналістів, загиблих під час виконання службових обов’язків. Відповідно до підписаного президентом указу, стипендії отримають діти загиблих редактора телерадіокомпанії Міноборони «Бриз» Дмитра Лабуткіна, фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва і журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія.

Американський Комітет захисту журналістів засуджує «токсичну атмосферу для ЗМІ» в Україні// НСЖУ, 15.08.2017

Комітет захисту журналістів засудив переслідування журналістів в Україні та закликав владу забезпечити дотримання прав журналістів після того, як Служба безпеки Україниї здійснила обшуки в офісі новинного веб-сайту, а член Парламенту розкритикував керівника Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка за його коментарі щодо обшуків.

Партнери