Спілка > Публiкацiя

«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 09 Серпня 2017
«Робити висновки про настрої на окупованих територіях на підставі «картинки» російських ЗМІ не можна»

Які настрої мешканців непідконтрольних територій Донбасу? Чи варто очікувати на загострення бойових дій у зоні АТО? Як стереотипи заважають порозумінню сходу і заходу? Ці та інші питання прокоментувала секретар НСЖУ Ліна Кущ в ефірі програми «ВажливоPRO» Чорноморської телекомпанії. Ведучим програми був журналіст Денис Зепсен.

«Треба усвідомлювати, що значна частина українців складають враження про мешканців окупованої території після перегляду в інтернеті сюжетів російських ЗМІ чи каналів, підконтрольних так званій «владі ДНР». Робити висновки про настрої людей на підставі такої «картинки» не можна. Люди, які налаштовані за Україну, публічно не висловлюються, тому що в Донецьку чи Луганську це небезпечно. Але такі люди є, і їх досить багато», - сказала секретар НСЖУ.

За словами Ліни Кущ, на непідконтрольних територіях панує розчарування, мешканці не бачать майбутнього квазі-республік. «В цій ситуації українська влада не повинна будувати бар’єри для людей у вигляді перешкод для оформлення документів, отримання пенсій, заборони автобусного сполучення, перевезення продуктів. Кожне таке обмеження мешканці сприймають як негативний сигнал: «Україна від нас відмовляється», - вважає журналістка, яка тривалий час працювала в Донецьку та має власні джерела інформації на окупованій території.

Про те, що порушені в програмі питання справді хвилюють глядачів із Донбасу, засвідчили дзвінки до студії. В тому числі – від глядачів із окупованої території. Програма «ВажливоPRO» - актуальний і потрібний проект Чорноморської телекомпанії, в колективі якої працюють у тому числі переселенці з Криму та Донбасу. За півтори години прямого ефіру учасники програми – експерти, політики, політологи, блогери, журналісти, громадські активісти – обговорюють головні події в житті країни.

Ефір програми за участі секретаря НСЖУ Ліни Кущ – за цим посиланням

 

Спілчанські новини

Нагороджено переможців конкурсу на краще висвітлення гендерної тематики в регіональних ЗМІ// НСЖУ, 19.06.2018

У Держкомтелерадіо відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу серед регіональних журналістів на краще висвітлення Національного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», розробленого на виконання Резолюції РБ ООН.

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Партнери