Спілка > Публiкацiя

Проект «Дзеркала тижня» показує долю України через долі різних людей

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 22 Серпня 2016
Проект «Дзеркала тижня» показує долю України через долі різних людей

Півсотні відомих людей, чий погляд на чверть століття української незалежності є особливо цікавим, стали оповідачами у проекті газети «Дзеркало тижня». У їхніх розповідях – долі людей, які найбільше вразили за останні 25 років Незалежності.

Проект має назву «Доля і долі». Відомі журналісти, письменники, митці розповідають про своїх колег, відомих діячів, волонтерів і просто цікавих особистостей.


«Героями історій виявилися геть різні персонажі — відомі й невідомі. Людина-подвиг. Людина-характер. Людина-пісня. Людина-блискавка. Людина-стрижень. Людина-драма. Людина-казка. Академік, безхатько, вояк, безіменний сусід по купе, збанкрутілий підприємець, підпільний мільйонер, дівчинка-аутист, учитель музики, безногий шахтар. Дід, сестра, загиблий брат. Друг і ворог. 

Різні долі, відтворені різними людьми, перетворилися на клаптики чудернацької мозаїки, з якої небавом складається доля України. Примхлива, суперечлива, бентежна, трагічна, велична. У цій мозаїці ще бракує багатьох фрагментів. Повній картинці ще тільки належить скластися», – ідеться у передмові до добірки оповідань. 

Так, видавець Оксана Форостина згадує журналіста, редактора газети «Поступ» Олександра Кривенка. 

«Кривенко не був ані взірцевим нонконформістом, ані аскетом, ані полум'яним борцем, ані, за великим рахунком, героєм... Дехто вважав його циніком… Він порівняно небагато написав, але саме його тексти найменше страждають на дитячі хвороби українських 90-х, не кажучи вже про дивовижну їхню неураженість радянськими стилістичними атавізмами…» – пише Форостина.

Кореспондента «1+1» Наталку Пісню найбільше вразила її рідна сестра, котра поїхала в зону АТО волонтером, щоб займатися з дітьми.

«Я зовсім не знаю її такою: співробітницею ОБСЄ на виборах, волонтеркою, вчителькою танців і керівником юнкорів у Донбасі», – написала журналістка.

Оксана Онищенко з «Дзеркала тижня» розповіла про дівчинку Євдокію Кулініч, котра проживала на Луганщині і щодня зустрічала на дорозі українських воїнів, пропонуючи їм власноруч виготовлені маленькі талісмани та випічку.

«Усі знали, де вона стоїть, і завжди виглядали її, привозили спеціально для неї подарунки та солодощі. «Наше сонечко», «янгол» — говорили про неї. Іменем дівчини навіть назвали танк», – розповідає Оксана Онищенко.

Мустафа Найєм ставить у приклад оперного співака Василя Сліпака, який поїхав на Схід воювати за Україну і загинув від ворожої кулі.

«Такие истории — живое отрицание и ответ на манипулятивный и избитый образ украинских добровольцев — зашоренных, воинствующих националистов, потерявшихся в своих детских комплексах, — который навязывается обществу извне и зачастую невольно поддерживается несознательными радикалами внутри страны», – вважає Найєм.

Власний кореспондент незалежної російської «Новой газеты» в Україні Ольга Мусафірова показала життя Геннадія Анісімова, в’язня радянської системи, безпритульного, який писав вірші.

А засновник «Дзеркала тижня» Володимир Мостовий згадав Бориса Литвака, одесита, чиїми неймовірними зусиллями було збудовано Центр реабілітації для дітей з ДЦП, де хворих приймають безкоштовно.

«Многих после ухода из жизни Бориса Давидовича тревожили опасения, выживет ли Центр (которому, кстати, присвоили его имя) в нынешних труднейших условиях. На днях мне позвонил внук Литвака, сын Ирочки, Алексей и пригласил на празднование 20-летия Центра, через который прошли более 26 тыс. детей. Прибавьте к ним родителей и других родственников и поймете, скольким людям соратники Бориса Давидовича подарили надежду», – написав Володимир Мостовий.

Нагадаємо, що «Дзеркало тижня» увійшло до переліку 25 знакових газет України за версією відомого журналіста, історика, організатора Музею-архіву преси Вахтанга Кіпіані. Всі ці видання нині презентовані в Національній спілці журналістів України в рамках виставки «Газетна незалежність».

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери