Спілка > Публiкацiя

Творча спілка журналістів надіслала запит щодо розслідування вбивства

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 14 Травня 2019
Творча спілка журналістів надіслала запит щодо розслідування вбивства

Національна спілка журналістів України на пропозицію членів правління НСЖУ надіслала запит керівництву МВС і Генпрокуратури щодо розслідування вбивства колишнього члена керівних органів творчої спілки і співробітника Адміністрації Президента України Олександра Бухтатого.

На розширеному пленумі правління НСЖУ 25 квітня в Києві, нагадаємо, журналістська спільнота підтримала ініціативу керівника Донецької обласної організації НСЖУ Миколи Токарського щодо підготовки відповідного запиту. Лист за підписом голови НСЖУ Сергія Томіленка надіслано правоохоронним органам, оскільки мотиви вчиненого злочину досі залишаються невідомими спілчанам, а ці питання (як і подробиці, пов’язані з перебігом розслідування кримінального провадження, звісно, в межах дозволеного слідством) цікавлять не лише колег убитого, а й суспільство.

Нагадаємо, вранці 14 березня на вулиці Багговутівській у Шевченківському районі столиці перехожий виявив мертве тіло. Правоохоронці оперативно затримали одного з імовірних нападників – громадянина Республіки Вірменії. Згодом було оголошено про підозру чоловікові, який, вважається, з метою пограбування напав на працівника Адміністрації Президента О. Бухтатого (у нападника, як повідомлялося, вилучено речовий доказ – мобільний телефон потерпілого). Особу другого нападника встановлюють.

Відтоді публічної інформації щодо перебігу розслідування чи притягнення винних до відповідальності немає. Керівництво й актив НСЖУ, зважаючи на значущість повідомлення результатів розслідування, звернулися до керівництва правоохоронних структур з проханням надати в межах, встановлених законодавством, інформацію щодо стану розслідування цього вбивства.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери