Спілка > Публiкацiя

Триває доброчинна акція журналістів «Книжки – захисникам України»

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 12 Травня 2019
Триває доброчинна акція журналістів «Книжки – захисникам України»

Чергову партію книжок – понад 70 видань художніх творів – подарували бібліотеці Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни активісти Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» і Національної спілки журналістів України, які вже два роки – з літа 2017-го – проводять багатоетапну доброчинну акцію «Книжки – захисникам України».

У межах цього проекту на перших його етапах, нагадаємо, журналісти зібрали й передали для бібліотеки закладу, розміщеного в селі Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області, 111 книжок 77 найменувань. Загалом же в останні роки до 400 видань передано воякам і в бібліотеку медико-соціального центру.

Цього разу в травні, з нагоди Дня пам'яті та примирення, президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех і перший заступник голови наглядової ради фонду, секретар НСЖУ Сергій Шевченко з тією ж місією відвідали Циблі, де на лікуванні й реабілітації перебувають ветерани Другої світової війни й вояки, що стримують російського агресора на Сході України.

Президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех, передаючи до бібліотеки подаровану літературу, зазначила: «Ми щиро вдячні партнеру акції – творчій спілці журналістів, яка традиційно підтримує цей патріотичний проект – «Книжки – захисникам України». Упевнена, що й далі будуть охочі колеги, творчі особистості долучатися до цієї доброї справи, коли в центральному офісі НСЖУ в Києві формуватиметься чергова партія подарункових книжок – цим опікується секретар творчої спілки Сергій Шевченко».

Директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, заслужений лікар України Юрій Гріненко тепло подякував журналістам і наголосив: «Це приклад реальної допомоги творчих особистостей, які свої друковані твори передають тим, хто, крім комплексу медичних процедур, потребує і психологічної реабілітаціі. Серед подарованих примірників видань – десятки книжок з особистими дарчими підписами прозаїків і поетів, відомих українських публіцистів».

Основну частину книжок, подарованих бібліотеці в травні 2019-го, зібрали активісти фонду «Журналістська ініціатива». Приблизно третину видань передала творча спілка журналістів України. Серед новинок, що знайдуть своїх читачів, є романи, збірки публіцистики, поезія, література на теми медицини, а також книжки про новітню історію та сучасних захисників України, що стримують російську агресію. Це, скажімо, такі твори, як «Перемагають лише переможці» (автор – журналіст Сергій Тихий), «Марія з полином наприкінці століття» (автор Володимир Яворівський), «Переможець завжди самотній» (Пауло Коельйо), «Сектор обстрілу «Аісти» : роман, статті, поезії» (Ігор Моїсеєнко) та інші. Є і популярна література на теми культури, краєзнавства тощо.

У приміщенні бібліотеки медико-соціального центру кияни передали книжки, серед яких багато новинок 2019 року. У читальній залі саме в той час були відвідувачі. Один з них, 90-річний Олексій Погорєлов з Одеси, подякувавши за допомогу бібліотеці, зазначив, що навіть у такому поважному віці він цікавиться літературою, особливо книжками історичної тематики. Сергій Шевченко запропонував ветеранові власну збірку публіцистики «Архіпелаг особливого призначення», яку передав бібліотеці.

Зусилля доброчинців цінують працівники бібліотеки а головне – цінують вдячні читачі.

Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива»

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери