Спілка > Публiкацiя

Тема, що не має терміну завершення

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 06 Травня 2019
Тема, що не має терміну завершення

Олена Єрмоленко живе і працює в Покровську. У своїх публікаціях порушує нагальні проблеми своєї малої батьківщини, яких на Донеччині тепер немало. Але є одна тема, що прийшла до неї і не відпускає, і не відпустить доти, доки триває війна. За емоційним наповненням її можна порівняти з розповідями про долі захисників Вітчизни та їхніх матерів, дружин, дітей.

Це – тема життя вимушених переселенців.

Про Олену ЄРМОЛЕНКО наша розповідь.

ЩАСЛИВИЙ ВИПАДОК І… ЖУРНАЛІСТИКА!

За першою своєю освітою Олена Єрмоленко – економіст. Та 2014 року в її життя, як і в життя багатьох на Донбасі, втрутилася війна. Організація, де вона працювала, припинила діяльність, тож довелося думати, як бути далі.

Тоді під впливом тих страшних подій вона вирішила стати психологом, щоб допомагати людям бороти тривогу й навантаження.  На шляху до мети вступила на заочне відділення факультету психології Дніпропетровської філії Міжрегіональної академії управління персоналом.

І тут трапився щасливий, як вважає сама Олена, випадок. Якось прочитала  оголошення, що сайту з веселою і задерикуватою назвою «Шкварки» потрібні журналісти. Згадала, що колись їй подобалося писати шкільні твори, оцінки за них мала високі, тож надіслала своє резюме. Тим більше, що сім’ї потрібен був заробіток, а якоїсь іншої роботи на горизонті не з’являлося. Так і прийшла в журналістику.

– Саме тоді, – розповідає Олена, – на хвилі декомунізації проводилося перейменування вулиць Покровська. Я спілкувалася з людьми, побувала на зустрічі представників міської влади з жителями, де обговорювали питання, й підготувала матеріал. Цей мій матеріал відразу виставили на «Шкварках», і ось так стартував мій шлях у журналістику.

Далі була цікава робота в дружному колективі обласної газети «Знамя индустрии» і її сайту.  Готувала репортажі по регіону рідного Покровська, писала про людей, які роблять наше життя кращим, про те, чим живуть і про що мріють переселенці, порушувала актуальні проблеми в своїх журналістських розслідуваннях.

Не менш цікавою стала і робота в газеті «Моноліт» – корпоративному виданні великої вугледобувної компанії. Навіть тут Олена не покинула тему переселенців, в кампанії також працює багато людей з цим статусом.

НАВЧАННЯ ПРИВОДИТЬ ДО УСПІХУ.

Щоб набути справжньої журналістської майстерності, оволодіти тонкощами професії, пані Олена не пропускала будь-якої можливості побувати на конференціях і тренінгах; бувало, не минало місяця, щоб вона не виїжджала на таке навчання. Колеги відзначали зростання її професіоналізму. Та й сама відчувала, як змінюються її підходи до підготовки матеріалів, що їй легше працювати з темою, а публікації мають ширший резонанс.

Про успіх у новій для неї професії засвідчують перемоги в професійних конкурсах. Так, Олена стала одним з переможців у Всеукраїнському конкурсі пам’яті відомого журналіста Дніпропетровщини Бориса Брагінського.  На конкурс  надійшло 64 роботи, з яких найкращими було визнано вісім авторських публікацій. Серед цих восьми – журналістське розслідування Олени Єрмоленко «Почем опиум для народа», яким вона наголошує на проблемах підліткової наркоманії.  

Ще одна перемога – почесне друге місце в конкурсі Благодійного фонду «Горєніє» і Національної спілки журналістів України, що стосувався проблем переселенців. Олені Єрмоленко, яка живе і працює в Покровську – в місті, що лежить за п’ятдесят кілометрів від  бойових дій (а було ще ближчим до лінії зіткнення, тут не з чужих слів знають про ворожі обстріли), біль, проблеми, сподівання вимушених переселенців дуже близькі й зрозумілі.

ЦЯ ТЕМА ДЛЯ ОЛЕНИ ПОКИ ЩО БЕЗСТРОКОВА.

У 2014-му, в тодішній ще Красноармійськ ринув потік людей, які виїжджали з окупованих територій. Олена багато спілкувалася з новими жителями міста, бачила, що в кожного з них своя правда, своя трагедія, свої сподівання і віра в краще. Люди облаштовувалися на нових місцях, знаходили роботу, діти йшли в нові для них школи. Для когось процес адаптації проходив простіше, комусь давався важко.

– Ще працюючи в «Шкварках», я започаткувала проект, який умовно назвала для себе «Долі переселенців», – каже пані Олена. – Дві мої перші героїні – художниця Наталя Ільїна і медпрацівник Світлана Толмачова з Авдіївки. Саме їхні долі і дали поштовх до цієї теми в моїй роботі, де відчай і оптимізм героїв живуть поруч.

А до того ж, на сайті НСЖУ привернуло її увагу оголошення про проведення організацією IRMI (Інститут регіональної преси та інформації) п’ятиденних курсів, де навчали готувати матеріали про переселенців. Це був півторарічний проект, який фінансував ЄС і реалізував медіаконсорціум з п’яти організацій.

На курсах нарівні з теорією було знайомство з вимушеними переселенцями і як результат навчання та спілкування треба було підготувати матеріал.

Олена побувала на трьох таких тренінгах – у Києві, Дніпрі, Одесі. Отак до, так би мовити, рідних історій переселенців з Покровська додалися нові – з міст, де проходили тренінги. Тоді, під час підготовки завдань, запали в серце зустрічі з сім’ями донеччан у Дніпрі й на Київщині.

Одні з них на новому місці організували такий же, як у Донецьку, репетиційний центр з навчання дітей і отримують подяки від учнів та їхніх батьків. Друга сім’я – соціологи з Донецька, у яких було цікаве й незвичне хобі, виготовляли продукцію з козиного молока. Вони вивезли з собою і своїх кіз (яких зусиль це коштувало, краще не згадувати), відновили своє екогосподарство на новому місці.

Та більшість публікацій все-таки з життя переселенців у Покровську. Попри всю складність ситуації, в якій ці люди опинилися, вони часто додають автору статей про них сил і творчого натхнення. Наприклад, історія успішного маркетолога з Донецька, коли війна поставила все з ніг на голову, він не опустив рук, а докорінно змінив свою професію.

Організував у Мирнограді власну креативну агенцію з організації в навколишніх містах і селищах свят і заходів, проводить комік-шоу, що допомагають людям не втрачати оптимізму. До всього, він відкрив школу підготовки спеціалістів з проведення свят і ведучих, дає цим людям робочі місця.

Одна з таких статей, розміщена в online-журналі «Свои.City», визнана серед найкращих у вже згаданому Всеукраїнському конкурсі Благодійного фонду «Горєніє» і Національної спілки журналістів України.

ТЕАТР – ЦЕ ЛЮБОВ З ДИТИНСТВА. ПРО НЕЇ – РОЗПОВІДІ В БЛОЗІ ОЛЕНИ

– Дуже люблю театр, – ділиться, як чимось дуже сокровенним, Олена Єрмоленко і розповідає про свою участь у шкільних виставах і виступах  КВК.

І далі, вже з дорослого життя:

– Я часто буваю в різних містах України, і там за найменшої можливості стараюся побувати в театрі. В кожному місті є свої улюблені сцени й актори, зустрічі з якими заворожують, дарують неймовірні емоції.

Про враження від вистав пані Олена розповідає у своєму блозі. І це яскраві публікації про такі камерні театри, як, наприклад, театр одного актора «Крик». Квитки на його спектаклі розпродаються за багато днів, тут часті гості – глядачі з-за кордону.

А коли в Покровську небайдужі творчі люди вирішили організувати  любительський театр, Олена без вагань приєдналася до колективу під проводом творчого, креативного режисера. Тепер кожен виступ зі спектаклем перед земляками на різних сценах у різних містах приносить взаємне задоволення і обопільну радість і акторам, і глядачам.

Ольга Войцехівська

 

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери