Спілка > Публiкацiя

Національна спілка журналістів України відзначила 60-річчя

Служба інформацii НСЖУ
Недiля 28 Квітня 2019
Національна спілка журналістів України відзначила 60-річчя

Найбільше журналістське об’єднання країни, засноване на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), відзначило круглу дату своєї історії – 60-річчя. Урочистості з нагоди ювілею НСЖУ пройшли 25 квітня в Києві. Захід зібрав керівників регіональних організацій Спілки, представників провідних столичних медіа, активістів і ветеранів НСЖУ.

Розширене засідання правління НСЖУ відбулося в конференц-залі столичного готелю «Турист». Вітальне слово виготосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед промовців, які порушували актуальні питання запровадження в Україні європейського досвіду підтримки місцевих медіа та ін.), були Олександр Голуб, Степан Курпіль, Костянтин Григоренко. Під час офіційної частини розглянуто низку питань, зокрема затверджено заяву солідарності з ув’язненими колегами – жертвами агресивної політики Російської Федерації, обговорено підсумки роботи НСЖУ під час кампанії з виборів Президента України, а також завдання активу Спілки під час прийдешніх парламентських виборів тощо.

Учасники засідання вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять спілчан, які останніми роками відійшли в засвіти ...

З нагоди 60-річчя НСЖУ активістам спілки вручено низку відзнак, серед них – Почесні грамоти й Грамоти Верховної Ради України, відзнаки Держкомтелерадіо, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби України та спеціальні відзнаки секретаріату НСЖУ. Від імені нагороджених слово брали Валентина Манжура, Наталія Зворигіна (Запоріжжя), Олександр Кульбака (Донеччина) та інші. Для всіх обласних організацій передано настільні пам’ятні емблеми з нагоди 60-річчя НСЖУ – на згадку про круглу дату в історії організації. Крім того, всі присутні на урочистостях мали особливий подарунок – пісенні вітання відомого черкаського дуету братів-близнюків Андрія та Василя Томіленків «А ми удвох».

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери