Спілка > Публiкацiя

У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 18 Квітня 2019
У Дніпрі презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України

16 квітня у Дніпрі в бібліотеці Університету митної справи та фінансів презентовано книжкову виставку з нагоди 60-річчя Національної спілки журналістів України. На виставці книжкові й журнальні видання ілюструють тенденції розвитку ЗМІ України, розповідають про життя журналістської спільноти, а також тут є навчальні й довідкові видання, які стануть у пригоді всім, хто опановує журналістський фах.

У презентації та зустрічі зі студентами-журналістами Університету митної справи та фінансів взяли участь голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України Олексій Ковальчук, відома дніпровська журналістка Валентина Орлова, професор УМСФ, член правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України Валерій Дрешпак.

Гості розповіли студентам про основні напрями діяльності журналістських організацій Придніпров’я, поділилися власним баченням сучасного стану та перспектив розвитку журналістики в Україні, шляхів формування журналіста як особистості та професіонала.

«Наприкінці квітня свій 60-й день народження відзначатиме Національна спілка журналістів України. За ці роки Спілка і загалом наша професія зазнали значних змін. Приємно, що у становленні організації важливу роль відігравали й відіграють наші колеги – представники ЗМІ Дніпропетровщини. Обласна організація НСЖУ є однією з найбільших і налічує 1120 журналістів. Також в області є чотири потужні журналістські осередки – у Кривому Розі, Павлограді, Нікополі та Кам’янському. Щороку до Спілки приходить молодь, яка прагне навчатися, розвиватися, працювати в цій  нелегкій сфері», – розповів Олексій Ковальчук. На його думку, виставкові видання стануть у пригоді всім майбутнім журналістам, адже демонструють процеси розвитку українських ЗМІ, навчають принципів і стандартів, пояснюють терміни тощо.

Про важливість професії висловилася журналістка Валентина Орлова: «Журналістика – гарна професія. Якщо ви її обрали, вона буде з вами все життя. Це осередок думок і мислення: ти весь час думаєш про все на світі, «всмоктуєш» знання, спостерігаєш за всім навколо – це і є розвиток людини. Статус журналіста залежить лише від нього самого. Створи себе сам. Якщо твоя професія стане тобі другом, можеш вважати себе щасливим».

Загалом під час зустрічі відбувся цікавий обмін думками щодо минулого, сьогодення та майбутнього професії журналіста.

 

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери