Спілка > Публiкацiя

НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня

Служба інформацii НСЖУ
Середа 17 Квітня 2019
НСЖУ відкриває «гарячу лінію» для журналістів на день виборів 21 квітня

Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації для журналістів під час другого туру виборів Президента України. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали перешкоджання професійній діяльності або у кого виникає питання щодо особливостей роботи в день виборів.

– Сподіваємося на спокійну атмосферу для роботи журналістів і під час повторного голосування, як це було у першому турі, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – На цьогорічних виборах особливих інцидентів перешкоджання журналістській діяльності зафіксовано не було, але рекомендуємо колегам дбати і про власну безпеку, і про варіанти оперативного захисту своїх прав.

У НСЖУ звертають увагу на те, що:

1. Робота журналістів на виборчих дільницях під час голосування й підрахунку голосів регламентується Законом України «Про вибори Президента України» (стаття 13). Для того, щоб скористатися цим правом, журналісту потрібно пред’явити посвідчення. Єдине обмеження: на дільниці можуть одночасно перебувати не більше двох співробітників одного ЗМІ.

2. Національна спілка журналістів України відкриває «гарячу лінію» та надає юридичні консультації журналістам під час передвиборчої кампанії та виборів. До НСЖУ може звернутися будь-який журналіст чи ЗМІ, що зазнали утисків, перешкоджання професійній діяльності, стали жертвами нападів, блокування приміщення тощо.

Телефон гарячої лінії:

Приймальня НСЖУ: (044) 234-52-09 

Крім того, ви можете написати оперативне повідомлення через Facebook:

Медіа-юрист, адвокат, секретар НСЖУ Валерій Макеєв:

Голова НСЖУ Сергій Томіленко

Перший секретар НСЖУ Ліна Кущ

Прес-секретар НСЖУ Світлана Лазоренко: (096) 281 35 73

3. Також журналісти можуть дістати консультацію й допомогу в партнерів НСЖУ  медіаюристів:

Платформа прав людини

Інститут розвитку регіональної преси

4. Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень журналістів та закликає і політичні штаби, і редакції медіа не зловживати правом перебування журналістів на виборчих дільницях. 
Громадяни України, не журналісти, проконсультуватися щодо виборів можуть за телефоном гарячої лінії Комітету виборців України - 0800 212 575 (дзвінки безкоштовні)

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери