Спілка > Публiкацiя

Мінінформполітики відповідальне за програми підтримки друкованої преси – Мінінфраструктури

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 15 Квітня 2019
Мінінформполітики відповідальне за програми підтримки друкованої преси – Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури за дорученням Адміністрації Президента України розглянуло в межах компетенції лист НСЖУ щодо звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ та діяльності Укрпошти на ринку розповсюдження періодики.

У відповіді на чотирьох сторінках за підписом міністра В. Омеляна, як і раніше, йдеться, зокрема, про те, що підвищення тарифів на доставку періодики є вимушеним кроком і що тарифи на ці послуги встановлено на рівні їхньої собівартості. А про обрання та припинення повноважень генерального директора АТ «Укрпошта» знову зазначено, що це «належить до виключної компетенції наглядової ради Товариства». «Інформуємо, що відповідно до наказу Мінінфраструктури від 11.12.2018 № 607 до складу наглядової ради Товариства призначено: Беноіта Плеска, Джоони Салувера, Якуба Карновскі, Томі Дженсена, Оксану Волчко, Олександра Озерана та Юрія Тустановського», – пише міністр В. Омелян.

«Водночас зазначаємо, що розроблення та схвалення державних і регіональних програм підтримки друкованої преси не належать до компетенції Мінінфраструктури», – наголошено в цьому ж листі. «Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів, є Міністерство інформаційної політики України», – відповів НСЖУ міністр, запевнивши наприкінці, що питання «збереження мережі поштового звязку і доступності цих послуг для населення та водночас недопущення збитковості діяльності АТ «Укрпошта» перебуває на постійному контролі керівництва Мінінфраструктури».

Подаємо повний текст листа:

Спілчанські новини

Від сучасної медіаосвіти – до міжкультурного і політичного діалогу// НСЖУ, 24.06.2019

Студенти й молоді журналісти чотирьох країн – України, Вірменії, Грузії та Білорусі – протягом тижня пройшли цикл конференцій і тренінгів на Волині. Навчання проходило в рамках проекту «Медіадіалог для демократії і миру». Цей проект уже п’ятий рік реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. На відкритті цьогорічного заходу в Луцьку виступила Перший секретар Посольства ФРН в Україні, керівниця відділу преси Аннет Пьолькінґ.

НСЖУ засудила атаку на журналістів у Грузії// НСЖУ, 24.06.2019

Національна спілка журналістів України засудила дії грузинського уряду свідомо атакувати журналістів, які під час протестів виконували свої професійні обов’язки.

ПАМ’ЯТЬ ПРО КОЛЕГУ// НСЖУ, 24.06.2019

У польському містечку Окунінка Люблінського воєводства відбулись змагання з дартсупам"яті журналіста Олександра Бухтатого. У спортивних перегонах взяли участь журналісти з Дніпра, Кривого Рогу, Києва, Рівного, Луцька та Любліна. Організатор спортивного турніру – спортивно-оздоровчий центр журналістів «ТРИГОЛ» з Дніпра за підтримки Національної спілки журналістів України.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 23.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Партнери