Спілка > Публiкацiя

У Києві знайдено мертвим співробітника департаменту інформполітики АП Олександра Бухтатого

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 14 Березня 2019
У Києві знайдено мертвим співробітника департаменту інформполітики АП Олександра Бухтатого

У Києві знайдено мертвим головного консультанта Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександра Бухтатого. Тіло знайшли близько 7 ранку випадкові перехожі на вулиці Багговутівській неподалік від недобудованої церкви. Подробиці повідомляє видання "Детектор медіа".

Лікарі швидкої констатували смерть. За словами медиків, у чоловіка розбита голова. За даними видання «Еспресо», загиблим виявився головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександр Бухтатий.

Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердив директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко. Він також додав, що є підозра про насильницьку смерть. Наразі проводиться судово-медичyа експертиза.

Пан Шевченко зазначив, що, за всіма ознаками, загибель не пов’язана зі службовою діяльністю потерпілого – радше, йдеться про корисливі мотиви злочину. 

Прес-офіцер Шевченківського управління поліції Анна Зубрєва підтвердила, що тіло відправлено на судово-медичну експертизу. Подробиці розслідування справи зможуть повідомити за кілька годин.

За словами речника Національної поліції Ярослава Тракала, за попередньою інформацією, явних слідів та ознак насильницької смерті на тілі не виявлено. «Остаточні висновки можна буде зробити після розтину і проведення судово-медичної експертизи. Подія зареєстрована. Після отримання висновків судово-медичної експертизи буде визначена правова кваліфікація, за якою буде відкрите кримінальне провадження», – сказав він.

Як згодом поінформувало видання «Страна», Олександра Бухтатого було пограбовано, після чого він помер в результаті ішемічної хвороби серця. Таку інформацію виданню повідомив начальник Шевченківського райвідділу поліції Герман Приступа. За його словами, злочин з метою наживи та заволодіння майном Бухтатого було скоєно напередодні вночі.

«На цей момент в результаті комплексних оперативно-технічних заходів та після вивчення записів відеокамер з місця події затримано двоє підозрюваних. Це не громадяни України чи Росії, а вихідці з однієї з республік СНД, раніше перебували на обліку в правоохоронних органах», - сказав Приступа.

В поліції уточнили: на цей момент з врахуванням висновків судмедекспертів інцидент із загибеллю Олександра Бухтатого кваліфіковано як розбій (ч.2 ст.187 Карного кодексу України).

Національна спілка журналістів України висловлює глибокі співчуття рідним та близьким загиблого. Пізніше буде опубліковано текст офіційного співчуття НСЖУ, до 2017 року Олександр Бухтатий входив до складу Секретаріату організації.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери