Спілка > Публiкацiя

Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 22 Лютого 2019
Фотовиставка в НСЖУ про роботу журналістів на Євромайдані

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого презентовано фотовиставку «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Революції гідності (2013–2014 роки).

На світлинах – репортерські будні Євромайдану. Минуло п’ять років...

Дехто з колег від часів Революції гідності виконував свій професійний обов’язок і в інших гарячих точках – у Криму, східних областях країни...

Фотокореспондент «Голосу України» Олександр Клименко, який зазнав осколкових поранень на вулиці Грушевського в столиці, приходив на місце подій знову, навіть на милицях – висвітлювати Майдан. А згодом не міг не бути серед найактивніших фотолітописців військової звитяги українців на передовій боротьби проти держави-агресора. Олександр – автор друкованого видання «Фронтовий альбом», має в активі низку персональних фотовиставок, учасник міжнародних і національних творчих конкурсів.

Автор-упорядник фотоальбому «Майдан гідності» – спецвипуску альманаху «Київський журналіст», нині секретар НСЖУ Сергій Шевченко також фіксував історичні події в столиці й водночас – репортерські будні на Майдані: робив зйомки на початку мирних протестів у листопаді 2013-го, у грудні й січні, а відтак – коли пролилася кров Героїв Небесної Сотні... Дата 21 лютого на світлинах – це ранок перемоги Євромайдану.

У Києві в ті дні й місяці працювала преса зі всього світу. Увага планети була прикута до України – до народної оборони її цивілізаційного вибору європейського шляху розвитку, до боротьби з несправедливістю.

В експозиції виставки «Журналісти на Євромайдані: п’ять років по тому» 45 світлин з Євромайдану. Частину їх надали для перших тематичних виставок у Національній спілці журналістів України парламентський фотокореспондент Микола Білокопитов, фотомайстри Станіслав Черній, Олеся Брязгунова, журналіст Юрій Луканов та деякі інші. Низка робіт з попередніх виставок НСЖУ доповнена новими, які експонуються вперше – з нагоди 5-річчя перемоги Революції гідності.

Ініціатор і організатор фотовиставки – Національна спілка журналістів України, творчу підтримку надав Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Людмила Мех

Фото Сергія Шевченка і Сергія Горевалова

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери