Спілка > Публiкацiя

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Лютого 2019
На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

«Слідчим відділом Житомирського ВП розслідувалося кримінальне провадження … від 10.06.2017 за фактом відкритого викрадення майна журналіста газети «20 хвилин» Кунаріна Р. В. (Руслан Мороз), поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я, за ч. 2 ст. 186 ККУ», – повідомляється в офіційному листі за підписом начальника управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури Житомирської області  С. Горохова. А також додається, що осіб нападників вдалося встановити і «29.09.2017 обвинувальний акт скеровано для розгляду по суті до суду та на даний час триває судовий розгляд».

«Крім цього, вищевказаним слідчим відділом здійснювалося досудове розслідування … від 04.04.2017 розпочате за заявою журналіста телеканалу «24» Крижанівського О. Г. про перешкоджання головою обласної організації ветеранів Защитніковим О. М. його професійній діяльності за ч. 1 ст. 171 ККУ… Факт вчинення протиправних дій не підтвердився, 15.06.2017 слідчим прийнято рішення про його закриття.

Слідчим відділу Бердичівського ВП ГУНП в області розслідується кримінальне провадження … від 23.03.2017 за фактом хуліганських дій та спричинення редактору газети «Бердичів діловий» Шелепі В. А. легких тілесних ушкоджень за ч. 2 ст. 296 ККУ… Осіб, які могли бути очевидцями та причетними до злочину не встановлено. Досудове розслідування триває.

Слідчий відділ Корстишівського ВП в області розслідує кримінальне провадження … від 18.07.2017 за фактом завдання Козак Т. М. тілесних ушкоджень, перешкоджання законній професійній журналістській діяльності та зловживання опікунськими правами за ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 171, ст. 167 ККУ. Наразі будь-якій особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомлялося. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Також слідчим відділом Житомирського ВП з 28.09.2018 розслідується кримінальне провадження … за заявами журналіста Лактіонова А. Г. та його захисника Гожого А. О. щодо спричинення їм тілесних ушкоджень представниками ГО «С14», за ч. 2 ст. 245-1 та ч. 2 ст. 398 ККУ. Вживаються заходи до встановлення осіб, які вчинили протиправні дії.

06.08.2018 біля приміщення Корольовського районного суду м. Житомира Черепанський Д. О. з хуліганських мотивів облив Муравицького В. О. антисептичним засобом «Зеленка». … на правопорушника складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 173 КУпАП, який скеровано о розгляду до Богунського районного суду м. Житомира.  

Водночас встановлено, що Сергій Форест з приводу подій, що мали місце в серпні 2017 між ним і Василем Щербаковим, до правоохоронних органів не звертався, а тому за вказаним фактом відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились», – ідеться у листі.

Спілчанські новини

В Києві відбувся Медіа форум «Дослідження медіа ринку України»// НСЖУ, 20.03.2019

20 березня в Києві пройшов Медіа форум, на якому презентовано дорожню карту та огляд медіа ринку України. Організатори заходу – Американська торговельна палата в Україні та медіа агенція Arena Media Expert.

Убивства Гонгадзе й Шеремета – злочини, розкриття яких впливає на безпеку країни, – Ігор Смешко// НСЖУ, 19.03.2019

Без розслідування резонансних злочинів неможливо повернути довіру до правоохоронної системи країни. Потрібна політична воля, щоб відновити справедливість і притягти до відповідальності винних. Про це заявив кандидат у Президенти України, екс-голова СБУ Ігор Смешко, відповідаючи на запитання голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Чим небезпечні псевдожурналісти у день голосування: НСЖУ застерігає// НСЖУ, 19.03.2019

Псевдожурналісти на виборчих дільницях перешкоджають діяльності реальних журналістів і дискредитують професію.

Кабмін, згідно з компетенцією, знову "вживатиме невідкладних заходів"// НСЖУ, 19.03.2019

Лист Національної спілки журналістів України зі зверненням учасників Всеукраїнської наради редакторів газет, у якому йдеться, зокрема, про неефективну діяльність АТ "Укрпошта", Адміністрація Президента України надіслала до Кабміну з проханням "розглянути згідно з компетенцією" та поінформувати НСЖУ про результати.

Партнери