Спілка > Публiкацiя

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 19 Лютого 2019
На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

«Слідчим відділом Житомирського ВП розслідувалося кримінальне провадження … від 10.06.2017 за фактом відкритого викрадення майна журналіста газети «20 хвилин» Кунаріна Р. В. (Руслан Мороз), поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я, за ч. 2 ст. 186 ККУ», – повідомляється в офіційному листі за підписом начальника управління нагляду у кримінальному провадженні Прокуратури Житомирської області  С. Горохова. А також додається, що осіб нападників вдалося встановити і «29.09.2017 обвинувальний акт скеровано для розгляду по суті до суду та на даний час триває судовий розгляд».

«Крім цього, вищевказаним слідчим відділом здійснювалося досудове розслідування … від 04.04.2017 розпочате за заявою журналіста телеканалу «24» Крижанівського О. Г. про перешкоджання головою обласної організації ветеранів Защитніковим О. М. його професійній діяльності за ч. 1 ст. 171 ККУ… Факт вчинення протиправних дій не підтвердився, 15.06.2017 слідчим прийнято рішення про його закриття.

Слідчим відділу Бердичівського ВП ГУНП в області розслідується кримінальне провадження … від 23.03.2017 за фактом хуліганських дій та спричинення редактору газети «Бердичів діловий» Шелепі В. А. легких тілесних ушкоджень за ч. 2 ст. 296 ККУ… Осіб, які могли бути очевидцями та причетними до злочину не встановлено. Досудове розслідування триває.

Слідчий відділ Корстишівського ВП в області розслідує кримінальне провадження … від 18.07.2017 за фактом завдання Козак Т. М. тілесних ушкоджень, перешкоджання законній професійній журналістській діяльності та зловживання опікунськими правами за ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 171, ст. 167 ККУ. Наразі будь-якій особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомлялося. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Також слідчим відділом Житомирського ВП з 28.09.2018 розслідується кримінальне провадження … за заявами журналіста Лактіонова А. Г. та його захисника Гожого А. О. щодо спричинення їм тілесних ушкоджень представниками ГО «С14», за ч. 2 ст. 245-1 та ч. 2 ст. 398 ККУ. Вживаються заходи до встановлення осіб, які вчинили протиправні дії.

06.08.2018 біля приміщення Корольовського районного суду м. Житомира Черепанський Д. О. з хуліганських мотивів облив Муравицького В. О. антисептичним засобом «Зеленка». … на правопорушника складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 173 КУпАП, який скеровано о розгляду до Богунського районного суду м. Житомира.  

Водночас встановлено, що Сергій Форест з приводу подій, що мали місце в серпні 2017 між ним і Василем Щербаковим, до правоохоронних органів не звертався, а тому за вказаним фактом відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились», – ідеться у листі.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери