Спілка > Публiкацiя

«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 11 Лютого 2019
«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар

Голова Партії «Відродження», кандидат у Президенти від політсили Віктор Бондар підтримав Декларацію на захист свободи слова, яку розробила Національна спілка журналістів України. Відповідно до змісту Декларації, Віктор Бондар зобов’язався гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа – як у виборчий період, так і по його завершенні.

Документ політик підписав в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».  Окрім нього, тут же підписантами стали ще четверо кандидатів у Президенти України: Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко та Олександр Шевченко. 
 
Декларація на захист свободи слова розроблена Національною спілкою журналістів України спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів. Документ містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.
 
«Я категоричний противник будь-яких заборон щодо ЗМІ, вважаю, що вільні засоби масової інформації – це індикатор демократичної країни. Тому і сьогодні дотримуюсь стандартів, викладених у цій Декларації. Вважаю, якщо комусь із політиків не подобається, що про нього чи неї пишуть ЗМІ, або він вбачає у журналістських матеріалах наклеп, то завжди може відстояти свою позицію у суді. Будь-яке інше втручання в роботу медіа є неприпустимим», – заявив Віктор Бондар.
 
Він додав, що інформаційна політика в Україні та робота медіа може контролюватися державою лише у випадках антиукраїнської пропаганди та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
 
«Для всього іншого в нашій державі повинна гарантуватися свобода слова, право вільно висловлювати свою думку, називати речі своїми іменами. Журналісти повинні мати всі умови для повноцінного виконання своєї роботи, мати можливість отримувати повну інформацію про політика будь-якого рівня: від місцевого депутата до Президента. Лише в такому разі можна говорити про те, що Україна є демократичною державою. Тому я долучився до Декларації на захист свободи слова, ініційованої НСЖУ, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – сказав Віктор Бондар.
 
Раніше Декларацію підписали 11 кандидатів у Президенти – Віктор Бондар, Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко.
 
 
Фото: vidrodzhennya.org.ua
 

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери