Спілка > Публiкацiя

«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 11 Лютого 2019
«Долучився до Декларації, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – Віктор Бондар

Голова Партії «Відродження», кандидат у Президенти від політсили Віктор Бондар підтримав Декларацію на захист свободи слова, яку розробила Національна спілка журналістів України. Відповідно до змісту Декларації, Віктор Бондар зобов’язався гарантувати свободу слова в Україні й захищати права журналістів, боротися з безкарністю за атаки на медіа – як у виборчий період, так і по його завершенні.

Документ політик підписав в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1».  Окрім нього, тут же підписантами стали ще четверо кандидатів у Президенти України: Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко та Олександр Шевченко. 
 
Декларація на захист свободи слова розроблена Національною спілкою журналістів України спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів. Документ містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.
 
«Я категоричний противник будь-яких заборон щодо ЗМІ, вважаю, що вільні засоби масової інформації – це індикатор демократичної країни. Тому і сьогодні дотримуюсь стандартів, викладених у цій Декларації. Вважаю, якщо комусь із політиків не подобається, що про нього чи неї пишуть ЗМІ, або він вбачає у журналістських матеріалах наклеп, то завжди може відстояти свою позицію у суді. Будь-яке інше втручання в роботу медіа є неприпустимим», – заявив Віктор Бондар.
 
Він додав, що інформаційна політика в Україні та робота медіа може контролюватися державою лише у випадках антиукраїнської пропаганди та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
 
«Для всього іншого в нашій державі повинна гарантуватися свобода слова, право вільно висловлювати свою думку, називати речі своїми іменами. Журналісти повинні мати всі умови для повноцінного виконання своєї роботи, мати можливість отримувати повну інформацію про політика будь-якого рівня: від місцевого депутата до Президента. Лише в такому разі можна говорити про те, що Україна є демократичною державою. Тому я долучився до Декларації на захист свободи слова, ініційованої НСЖУ, аби гарантувати, що права журналістів у нашій країні будуть захищені», – сказав Віктор Бондар.
 
Раніше Декларацію підписали 11 кандидатів у Президенти – Віктор Бондар, Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко.
 
 
Фото: vidrodzhennya.org.ua
 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери