Спілка > Публiкацiя

Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави

Служба інформацii НСЖУ
Субота 09 Лютого 2019
Кризова ситуація з місцевою пресою загрожує інформаційній безпеці держави

На загрозах інформаційній безпеці держави наголосили учасники брифінгу 7 лютого у Верховній Раді України – народний депутат України Михайло Бондар, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ та редактор районної газети «Голос відродження» (Броди Львівської області) Надія Забокрицька.

Редактор газети розповіла, що через невиконання Укрпоштою зобов’язань зі своєчасної доставки преси читачі не можуть отримати свіжу газету й залишаються без важливої місцевої інформації. Ще однією проблемою газети, яка пройшла процедуру реформування й стала незалежною, є те, що обіцяні бюджетні кошти, передбачені законом про роздержавлення преси, до багатьох видань так і не надійшли.

«Проблеми, про які говорить пані Надія, характерні для всієї України. Тому Національна спілка журналістів України підтримує вимоги представників місцевих газет, які скаржаться на непартнерську поведінку Укрпошти, на несвоєчасну доставку періодики й постійне зростання тарифів. Також ми підтримуємо виділення бюджетних коштів кожному реформованому виданню, як це передбачено законом. Роль місцевої преси надзвичайно важлива. У районах і містах, де є сильні місцеві видання, влада більш прозора й відкрита», – сказала Ліна Кущ.

«Якщо зникнуть районні газети, висвітлювати місцеві проблеми не буде кому. Не буде кому писати про те, що в селі немає дороги, що місцеві мешканці протестують, приміром, проти будівництва ферми, бо вона створює екологічну загрозу. Відстоювати такі газети обов’язково треба. Після брифінгу я звертатимуся з депутатським запитом до Кабінету Міністрів, Укрпошти з проханням врегулювати порушені питання. Також готовий внести законодавчі пропозиції для того, щоб захистити місцеву пресу», – зазначив депутат Михайло Бондар.

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери