Спілка > Публiкацiя

«Уперше за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними», – директор 1+1 Media

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 10 Січня 2019
«Уперше за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними», – директор 1+1 Media

Верховна Рада вперше не проголосувала за мораторій на перевірки ЗМІ у період виборів. Це трапилося вперше в історії незалежної України. Отже, українські видання лишилися беззахисними перед загрозою адмінресурсу, переконаний генеральний директор 1+1 Media Олександр Ткаченко.

– Дуже прикро, що Верховна Рада не встигла прийняти постанову про мораторій перевірок телеканалів на час виборчої кампанії, винесену комітетом (зі свободи слова – Авт.) Вікторії Сюмар. Уперше на моїй пам'яті за весь час існування виборчих кампаній в цій країні ЗМІ виявилися незахищеними, – розповідає в інтерв’ю LIGA.net генеральний директор 1+1 Media Олександр Ткаченко.
 
Крім того, Олександр Ткаченко акцентує увагу на непростих відносинах з Нацрадою, більшість членів якої, на думку генерального директора, «стратять і милують, кого хочуть». 
 
– Мова йде і про відімкнення аналогового телебачення. Нацрада мала попередити канали, котрі мали підписати відповідну згоду. Але нічого такого не відбувалося. По-друге, мета, щоб цифрове мовлення було доступне хоча б тій кількості громадян, хто мав можливість дивитися аналогове, не була досягнута. Цифрове покриття є не скрізь, – наголошує Олександр Ткаченко. – Крім того, маю й інші питання до Нацради. Наприклад, чому Держкіно й далі видає прокатні посвідчення на серіали, які вироблені спільно з країною-агресором, а Нацрада ніяк на це не реагує. Ось ці подвійні стандарти, які присутні скрізь, чесно кажучи, допекли. 
 
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко також стурбований незахищеністю ЗМІ у виборчий період. Мораторій на перевірки видань на час виборів – традиційна практика, яка застосовується для того, аби унеможливити тиск влади на медіа в цей час. Мораторій запроваджувався і за Леоніда Кучми, і за наступних президентів, наголошує очільник спілки. Під час президентських виборів 2014 року, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяла заборона на перевірки.
 
– Ключова мета постанови – усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше, як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, – відзначає Сергій Томіленко. – На жаль, парламент так і не підтримав пропозицію профілього Комітету зі свободи слова та не проголосував за мораторій на перевірки ЗМІ, тим самим поставивши журналістів перед загрозою використання адмінресурсу, – заявляє Сергій Томіленко.

Спілчанські новини

Справу Комарова треба перекваліфікувати як убивство журналіста — Томіленко// НСЖУ, 20.06.2019

У Національній спілці журналістів України хочуть, щоб справа журналіста Вадима Комарова була перекваліфікована саме як вбивство або замах на вбивство журналіста.

Наука й технології – в центрі уваги журналістів України й Китаю// НСЖУ, 20.06.2019

Наукова журналістика стає потужним напрямом сучасних медіа, а інформація про дослідження та технологічні новинки становить інтерес для аудиторії. Про це йшлося під час зустрічі керівництва Національної спілки журналістів України з делегацією газети Science and Technology Daily (Китай), яка відвідує Україну на запрошення НСЖУ.

Справу про побиття журналіста Вадима Комарова перекваліфіковано як умисне вбивство – Сергій Князєв// НСЖУ, 20.06.2019

Над розкриттям цього злочину працює посилена співробітниками центрального апарату Нацполіції група слідчих, яку очолив перший заступник глави відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін. До складу групи увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих і оперативних підрозділів апарату Нацполіції. Про це Голова Національної поліції України повідомив сьогодні, 20червня. Він також висловив співчуття родині загиблого

Побитий 4 травня у Черкасах журналіст Вадим Комаров помер, не виходячи з коми// НСЖУ, 20.06.2019

Черкаський журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття 4 травня, помер.

Партнери