Спілка > Публiкацiя

Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики 5 грудня рекомендував Парламенту прийняти за основу та в цілому постанову «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року».

А «планові перевірки проводити лише з ініціативи самого мовника», - таке доповнення до тексту постанови вніс народний депутат Владислав Севрюков. Повідомляє detector.media.

«Прийняття постанови… зумовлене необхідністю забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборної кампанії з виборів Президента України, забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні», – йдеться у пояснювальній записці документа.

Більшість проголосували «за», «проти» – заступник голови Комітету Сергій Висоцький. Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що проситиме Верховну Раду включити цей проект у порядок денний як пріоритетний.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що ймовірно, для колег з цивілізованих демократичних країн не до кінця зрозумілий цей острах перед перевірками. Але для українських журналістів така постанова -своєрідний оберіг від адмінресурсу.

- Мораторій запроваджувався і при Леонідові Кучмі, і при наступних Президентах. Під час попередніх виборів, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяв мораторій. Ключова ціль Постанови - усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, - відзначає Сергій Томіленко. - Сподіваємось, що Парламент до кінця року проголосує за мораторій на перевірки ЗМІ, чим підтримає профільний Комітет свободи слова та продемонструє повагу українським журналістам.

Нагадаємо, раніше віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко під час круглого столу в НСЖУ закликав Парламент Україниневідкладно своїм рішенням затвердити мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів.

 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери