Спілка > Публiкацiя

Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Служба інформацii НСЖУ
Середа 05 Грудня 2018
Комітет зі свободи слова проголосував за мораторій на планові перевірки ЗМІ у передвиборчий період

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики 5 грудня рекомендував Парламенту прийняти за основу та в цілому постанову «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року».

А «планові перевірки проводити лише з ініціативи самого мовника», - таке доповнення до тексту постанови вніс народний депутат Владислав Севрюков. Повідомляє detector.media.

«Прийняття постанови… зумовлене необхідністю забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборної кампанії з виборів Президента України, забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні», – йдеться у пояснювальній записці документа.

Більшість проголосували «за», «проти» – заступник голови Комітету Сергій Висоцький. Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що проситиме Верховну Раду включити цей проект у порядок денний як пріоритетний.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначає, що ймовірно, для колег з цивілізованих демократичних країн не до кінця зрозумілий цей острах перед перевірками. Але для українських журналістів така постанова -своєрідний оберіг від адмінресурсу.

- Мораторій запроваджувався і при Леонідові Кучмі, і при наступних Президентах. Під час попередніх виборів, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяв мораторій. Ключова ціль Постанови - усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні передвиборної кампанії з виборів Президента України у 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду, - відзначає Сергій Томіленко. - Сподіваємось, що Парламент до кінця року проголосує за мораторій на перевірки ЗМІ, чим підтримає профільний Комітет свободи слова та продемонструє повагу українським журналістам.

Нагадаємо, раніше віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко під час круглого столу в НСЖУ закликав Парламент Україниневідкладно своїм рішенням затвердити мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів.

 

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери