Спілка > Публiкацiя

На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 07 Листопада 2018
На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

На початку листопада відгомонів шостий – уже традиційний – обласний фестиваль «Осінні зерна».

Цьогоріч – на гостинній землі Бобринеччини. Крім керівників засобів масової інформації та журналістів Кіровоградщини, в ньому взяла участь і перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ із Києва.

Дводенна програма виявилася багатою на численні заходи. Так, у неформальній обстановці в місцевій друкарні серед верстатів, частина яких так багато бачила на своєму віку й уже належить історії, відбулася нарада з питань реформування комунальних ЗМІ. Учасники фестивалю ознайомилися з сільськогосподарським навчально-практичним комплексом на базі Бобрицецького профтехучилища №32 (директор Андрій Запорожець), Бобринецьким коледжем Білоцерківського національного аграрного університету (Олег Чорний) та ПрАТ «Бобринецька сільгосптехніка» (Анатолій Цесарський).
 

Відвідали фермерські господарства в селах Тарасівці й Златопіллі. Мали нагоду поспілкуватися з хліборобами, їхніми керівниками, на власні очі побачити здобутки, почути про наявні проблеми аграрного сектору. Наприклад, з вуст депутата районної ради Сергія Бергера.

Чимало цікавинок з минулого степового краю гості узнали в ході екскурсій до Свято-Вознесенського та Свято-Миколаївського храмів, районного музею імені Миколи Смоленчука, пам’ятних місць, пов’язаних з життям і діяльністю корифеїв українського театру Марка Кропивницького та братів Тобілевичів. Журналісти поклали квіти до місць увічнення пам’яті героїв Другої світової війни, АТО та Небесної сотні.

Принагідно познайомилися з місцевою жителькою Валентиною Ревою – прямим нащадком одного з керівників Української Народної Республіки й видатного письменника Володимира Винниченка.

Дістали незабутні враження від стародавніх автентичних українських народних пісень у виконанні жіночого колективу «Свердлівчанка» з села Златопілля.

– Намічені заходи пройшли успішно завдяки підтримці й навіть безпосередній участі в них голів Бобринецької районної ради Олени Гадемської й райдержадміністрації Олега Тертичного та начальника відділу культури РДА Лариси Гребень. Створенню нових інформаційних приводів та змістовному проведенню часу журналістами сприяли також голови Тарасівської та Златопільської сільрад В’ячеслав Шворінь та Віктор Поліщук, керівники фермерських господарств Олексій Голубовський, Микола Панасюк, Сергій Німенко й, звичайно ж, краєзнавець та екскурсовод Любов Мельникова, – підсумував результати події голова обласної організації НСЖУ Петро Мельник, вручивши всім причетним до події традиційні дипломи VІ фестивалю «Осінні зерна».

Насамкінець безпосередній організатор фестивалю головний редактор ТОВ «Бобринецьке РВО «Новий день» Ігор Леус передав естафету подальшого проведення «Осінніх зерен» у наступному 2019 році Ользі Лісовій, редактору газети «Новгородківські вісті».

 

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери