Спілка > Публiкацiя

На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 07 Листопада 2018
На Кіровоградщині засіяли журналістські «Осінні зерна»

На початку листопада відгомонів шостий – уже традиційний – обласний фестиваль «Осінні зерна».

Цьогоріч – на гостинній землі Бобринеччини. Крім керівників засобів масової інформації та журналістів Кіровоградщини, в ньому взяла участь і перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ із Києва.

Дводенна програма виявилася багатою на численні заходи. Так, у неформальній обстановці в місцевій друкарні серед верстатів, частина яких так багато бачила на своєму віку й уже належить історії, відбулася нарада з питань реформування комунальних ЗМІ. Учасники фестивалю ознайомилися з сільськогосподарським навчально-практичним комплексом на базі Бобрицецького профтехучилища №32 (директор Андрій Запорожець), Бобринецьким коледжем Білоцерківського національного аграрного університету (Олег Чорний) та ПрАТ «Бобринецька сільгосптехніка» (Анатолій Цесарський).
 

Відвідали фермерські господарства в селах Тарасівці й Златопіллі. Мали нагоду поспілкуватися з хліборобами, їхніми керівниками, на власні очі побачити здобутки, почути про наявні проблеми аграрного сектору. Наприклад, з вуст депутата районної ради Сергія Бергера.

Чимало цікавинок з минулого степового краю гості узнали в ході екскурсій до Свято-Вознесенського та Свято-Миколаївського храмів, районного музею імені Миколи Смоленчука, пам’ятних місць, пов’язаних з життям і діяльністю корифеїв українського театру Марка Кропивницького та братів Тобілевичів. Журналісти поклали квіти до місць увічнення пам’яті героїв Другої світової війни, АТО та Небесної сотні.

Принагідно познайомилися з місцевою жителькою Валентиною Ревою – прямим нащадком одного з керівників Української Народної Республіки й видатного письменника Володимира Винниченка.

Дістали незабутні враження від стародавніх автентичних українських народних пісень у виконанні жіночого колективу «Свердлівчанка» з села Златопілля.

– Намічені заходи пройшли успішно завдяки підтримці й навіть безпосередній участі в них голів Бобринецької районної ради Олени Гадемської й райдержадміністрації Олега Тертичного та начальника відділу культури РДА Лариси Гребень. Створенню нових інформаційних приводів та змістовному проведенню часу журналістами сприяли також голови Тарасівської та Златопільської сільрад В’ячеслав Шворінь та Віктор Поліщук, керівники фермерських господарств Олексій Голубовський, Микола Панасюк, Сергій Німенко й, звичайно ж, краєзнавець та екскурсовод Любов Мельникова, – підсумував результати події голова обласної організації НСЖУ Петро Мельник, вручивши всім причетним до події традиційні дипломи VІ фестивалю «Осінні зерна».

Насамкінець безпосередній організатор фестивалю головний редактор ТОВ «Бобринецьке РВО «Новий день» Ігор Леус передав естафету подальшого проведення «Осінніх зерен» у наступному 2019 році Ользі Лісовій, редактору газети «Новгородківські вісті».

 

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери