Спілка > Публiкацiя

Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС

Служба інформацii НСЖУ
Середа 10 Жовтня 2018
Журналістку облили невідомою речовиною під час висвітлення акції протесту під будівлею МВС

Подія трапилася сьогодні, 10 жовтня, коли Анастасія Пшенична, кореспондентка телеканалу NewsOne, з оператором висвітлювали акцію протесту С14: пікетувальники вимагають розслідування нападу з гранатою на житло координатора організації Сергія Мазура.

Коли знімальна група перебувала поблизу будівлі Міністерства внутрішніх справ України, на них накинулися двоє невідомих чоловіків у масках, обливши невідомою білою речовиною, схожою на клей.

– Нападники підбігли раптово, ззаду, облили нас і мерщій кинулися тікати. Працівники поліції спершу затримали підозрюваних, але тим все ж удалося вирватися і втекти, – коментує ситуацію постраждала Анастасія Пшенична. – Речовина повністю забруднила верхній одяг, джинси, взуття, а також потрапила на волосся. Те саме і в оператора.

Коментуючи подію в прямому ефірі телеканалу NewsOne, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко цей випадок назвав дикістю й наголосив, що в Україні неприпустимо низький рівень безпеки журналістів.

– Мусимо констатувати, що рівень безпеки журналістів у нашій країні на дуже низькому рівні. Культивується чіткий прецедент у суспільстві: якщо журналіст не подобається, або хтось хоче зупинити зйомку, або ж когось не влаштовує редакційна політика ЗМІ, можна застосувати силу. Це дикість. Єдине, що може зупинити нестримну хвилю агресії – покарання, – наголошує Сергій Томіленко. – На жаль, політики, які контролюють роботу правоохоронних органів, не зацікавлені в тому, щоб журналісти були захищені. Якби вони були зацікавлені, ми б змогли назвати хоча б одне ім'я журналіста, кривдник якого був справедливо покараний.

Нагадаємо, 17 вересня під час трансляції наживо акції біля будівлі Генеральної прокуратури невідомі почали кидати яйця в знімальну групу цього ж телеканалу, а жінка вдарила журналістку Дарину Білер в обличчя. Після розголосу факту в ЗМІ поліція почала розслідувати напад на знімальну групу – за фактом перешкоджання журналістській діяльності.

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери