Спілка > Публiкацiя

«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Розповідає редакторка Ічнянської районки Людмила Храпаль.

Нині пані Людмила перебуває в Ічні, де вночі проти 9 жовтня на військових складах поблизу міста почалися вибухи снарядів. Редакторка розповідає, що населення евакуювали до сусіднього селища Парафіївка, та вона разом із журналістом «Трудової слави» вже повернулися до Ічні, де працюють над висвітленням подій. Людмила Храпаль зазначає, що всі колеги видання в безпеці.

Про те, що відбувається щось страшне, головний редактор Ічнянської районки «Трудова слава» Людмила Храпаль збагнула ще близько 4-ї ранку. У коментарі НСЖУ розповідає, що цієї ночі спала погано, тож перші вибухи, які сприймалися як незрозуміле гучне гупання, почула одразу. Спершу здалося, що десь спалахнула пожежа, коли ж у домі, який досить близько від військових складів, почали тремтіти шибки, пані Людмила зрозуміла – все набагато серйозніше.

– Вибігла з дому, а надворі небо палає. Збагнула: на складах з боєприпасами сталася біда. Нас уже давно попереджали різні експерти, що таке може трапитися, неодноразово порушувалася тема, в нашій газеті зокрема, про небезпеку сусідства Ічні з військовими складами. Проте хвилювання жителів міста ігнорували, а все, що стосується військового арсеналу, було строго під секретом, – каже пані Людмила.

Про евакуацію населення тоді, о 4-й ранку, ще не оголошували. Проте нажахані люди почали поспіхом вибиратися зі своїх будинків і виїжджати в сусідні села – подалі від центру подій.

– Хто мав авто, їхав машинами, а хто ні – тікав як міг. Я, приміром, просто сіла на велосипед. А в центрі Ічні мене підібрав наш водій і гуртом поїхали до сусідньої Парафіївки, куди оголосили евакуацію, – розповідає головний редактор «Трудової слави». – Звісно, як керівник видання першим ділом почала обдзвонювати своїх колег, щоб дізнатися, чи все гаразд, чи в безпеці. Проте мобільний зв'язок та інтернет були практично відсутні. Майже півдня ми не могли розшукати одне одного. Лише згодом вдалося з’ясувати, що відповідальний секретар разом із сім’єю вибухи пересиділа в підвалі. Решті вдалося вибратися з міста під час евакуації.

І хоча державні структури та працівники ДСНС іще не оголосили, що до Ічні повертатися безпечно, головний редактор разом з колегою все ж вирішили на свій страх і ризик їхати назад до міста.

– Небезпека небезпекою, але ж хіба журналісти можуть стояти осторонь подій. Збираємо матеріали, з’ясовуємо, які об’єкти постраждали найдужче. Офіційно про руйнування й жертви не повідомлялося. Наша редакція в центрі міста, там вплив від вибухів – найменший. А от у деяких школах повилітали шибки, також зруйновано елеватор, – каже пані Людмила. – Люди потихеньку починають повертатися в місто, паніки немає, задимленості теж – вітер відносить усе в протилежний бік. Сподіваюся, що небезпеку вдасться ліквідувати остаточно вже найближчим часом. Власне, останнім часом зі складів досить активно вивозилися боєприпаси, певне, це й уберегло місто від значно масштабніших руйнувань.

Колеги з Національної спілки журналістів України підтримують постійний контакт із журналістами з Ічні, так само, як раніше перебували на зв’язку з колегами з Калинівки, де у вересні 2017 року теж вибухнули військові склади.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери