Спілка > Публiкацiя

«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Намагалася евакуюватися на велосипеді, а відповідальний секретар пересиділа вибухи в підвалі»

Розповідає редакторка Ічнянської районки Людмила Храпаль.

Нині пані Людмила перебуває в Ічні, де вночі проти 9 жовтня на військових складах поблизу міста почалися вибухи снарядів. Редакторка розповідає, що населення евакуювали до сусіднього селища Парафіївка, та вона разом із журналістом «Трудової слави» вже повернулися до Ічні, де працюють над висвітленням подій. Людмила Храпаль зазначає, що всі колеги видання в безпеці.

Про те, що відбувається щось страшне, головний редактор Ічнянської районки «Трудова слава» Людмила Храпаль збагнула ще близько 4-ї ранку. У коментарі НСЖУ розповідає, що цієї ночі спала погано, тож перші вибухи, які сприймалися як незрозуміле гучне гупання, почула одразу. Спершу здалося, що десь спалахнула пожежа, коли ж у домі, який досить близько від військових складів, почали тремтіти шибки, пані Людмила зрозуміла – все набагато серйозніше.

– Вибігла з дому, а надворі небо палає. Збагнула: на складах з боєприпасами сталася біда. Нас уже давно попереджали різні експерти, що таке може трапитися, неодноразово порушувалася тема, в нашій газеті зокрема, про небезпеку сусідства Ічні з військовими складами. Проте хвилювання жителів міста ігнорували, а все, що стосується військового арсеналу, було строго під секретом, – каже пані Людмила.

Про евакуацію населення тоді, о 4-й ранку, ще не оголошували. Проте нажахані люди почали поспіхом вибиратися зі своїх будинків і виїжджати в сусідні села – подалі від центру подій.

– Хто мав авто, їхав машинами, а хто ні – тікав як міг. Я, приміром, просто сіла на велосипед. А в центрі Ічні мене підібрав наш водій і гуртом поїхали до сусідньої Парафіївки, куди оголосили евакуацію, – розповідає головний редактор «Трудової слави». – Звісно, як керівник видання першим ділом почала обдзвонювати своїх колег, щоб дізнатися, чи все гаразд, чи в безпеці. Проте мобільний зв'язок та інтернет були практично відсутні. Майже півдня ми не могли розшукати одне одного. Лише згодом вдалося з’ясувати, що відповідальний секретар разом із сім’єю вибухи пересиділа в підвалі. Решті вдалося вибратися з міста під час евакуації.

І хоча державні структури та працівники ДСНС іще не оголосили, що до Ічні повертатися безпечно, головний редактор разом з колегою все ж вирішили на свій страх і ризик їхати назад до міста.

– Небезпека небезпекою, але ж хіба журналісти можуть стояти осторонь подій. Збираємо матеріали, з’ясовуємо, які об’єкти постраждали найдужче. Офіційно про руйнування й жертви не повідомлялося. Наша редакція в центрі міста, там вплив від вибухів – найменший. А от у деяких школах повилітали шибки, також зруйновано елеватор, – каже пані Людмила. – Люди потихеньку починають повертатися в місто, паніки немає, задимленості теж – вітер відносить усе в протилежний бік. Сподіваюся, що небезпеку вдасться ліквідувати остаточно вже найближчим часом. Власне, останнім часом зі складів досить активно вивозилися боєприпаси, певне, це й уберегло місто від значно масштабніших руйнувань.

Колеги з Національної спілки журналістів України підтримують постійний контакт із журналістами з Ічні, так само, як раніше перебували на зв’язку з колегами з Калинівки, де у вересні 2017 року теж вибухнули військові склади.

Спілчанські новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо// НСЖУ, 24.05.2019

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

«Це не побиття, а неприємний інцидент», – журналіст Юрій Смірнов про грубість охоронців Президента// НСЖУ, 24.05.2019

Ситуація щодо побиття охоронцями Президента України Володимира Зеленського спеціального кореспондента видання «Ліга.net» Юрія Смірнова під час заходу iForum-2019 в Києві, – перебільшена. Про це в коментарі Національній спілці журналістів України повідомив сам журналіст, зазначивши, що не має наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання його професійній діяльності.

Нацрада з питань ТБ і радіомовлення призупинила прийняття рішень після раптових кадрових указів екс-глави держави// НСЖУ, 23.05.2019

Нинішня в. о. голови Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовляється відкривати засідання регулятора, поки не буде отримано висновків парламентського профільного комітету, або від нового Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

Зафіксоване несанкціоноване проникнення в архів редакції «Запорізька правда»// НСЖУ, 23.05.2019

Газета «ПравдаЗП» - обласне видання ГО «Клуб друзів «Запорізької правди» виходитиме тимчасово на період, поки трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР вдасться реалізувати рішення Третього апеляційного адміністративного суду (м. Дніпро) про роздержавлення та відновити випуск газети «Запорізька правда».

Партнери