Спілка > Публiкацiя

«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Члени Національної спілки журналістів України з Одещини, які звернулися відкритим листом до керівників низки міжнародних організацій, нагадують про те, що напади на журналістів в Україні залишаються безкарними й ця безкарність веде до нових злочинів.

Ситуація з нападами на журналістів залишається в Україні загрозливою попри широкий суспільний резонанс, вважають колеги. Проведені впродовж 2017–2018 років заходи НСЖУ, а також увага міжнародних організацій і громадськості до цих питань не здвинули з мертвої точки розслідувань, що їх проводять правоохоронні органи.

Представники керівництва обласної організації НСЖУ й колеги, що останніми роками зазнали нападів (серед таких, зокрема, Володимир Букач, Святослав Огренчук, Олексій Кобильников, Олег Фаєр, Роман Варшанідзе, Віктор Буць та інші), звертають увагу на численні порушення прав журналістів. Життя й здоров’я працівників ЗМІ, які проводять журналістські розслідування, весь час під загрозою, на них чиниться моральний тиск тим, що напади на колег не розслідувані, винні не виявлені й не покарані.

Серед висловлених прохань до міжнародних організацій – сприяти в проведенні в Україні реформ в інформаційній сфері, надати консультативну підтримку представникам ЗМІ, організувати навчання для журналістів, працівників правоохоронних органів, юристів, суддів тощо.

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери