Спілка > Публiкацiя

«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Члени Національної спілки журналістів України з Одещини, які звернулися відкритим листом до керівників низки міжнародних організацій, нагадують про те, що напади на журналістів в Україні залишаються безкарними й ця безкарність веде до нових злочинів.

Ситуація з нападами на журналістів залишається в Україні загрозливою попри широкий суспільний резонанс, вважають колеги. Проведені впродовж 2017–2018 років заходи НСЖУ, а також увага міжнародних організацій і громадськості до цих питань не здвинули з мертвої точки розслідувань, що їх проводять правоохоронні органи.

Представники керівництва обласної організації НСЖУ й колеги, що останніми роками зазнали нападів (серед таких, зокрема, Володимир Букач, Святослав Огренчук, Олексій Кобильников, Олег Фаєр, Роман Варшанідзе, Віктор Буць та інші), звертають увагу на численні порушення прав журналістів. Життя й здоров’я працівників ЗМІ, які проводять журналістські розслідування, весь час під загрозою, на них чиниться моральний тиск тим, що напади на колег не розслідувані, винні не виявлені й не покарані.

Серед висловлених прохань до міжнародних організацій – сприяти в проведенні в Україні реформ в інформаційній сфері, надати консультативну підтримку представникам ЗМІ, організувати навчання для журналістів, працівників правоохоронних органів, юристів, суддів тощо.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери