Спілка > Публiкацiя

«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 09 Жовтня 2018
«Безкарність веде до нових злочинів», нагадують журналісти

Члени Національної спілки журналістів України з Одещини, які звернулися відкритим листом до керівників низки міжнародних організацій, нагадують про те, що напади на журналістів в Україні залишаються безкарними й ця безкарність веде до нових злочинів.

Ситуація з нападами на журналістів залишається в Україні загрозливою попри широкий суспільний резонанс, вважають колеги. Проведені впродовж 2017–2018 років заходи НСЖУ, а також увага міжнародних організацій і громадськості до цих питань не здвинули з мертвої точки розслідувань, що їх проводять правоохоронні органи.

Представники керівництва обласної організації НСЖУ й колеги, що останніми роками зазнали нападів (серед таких, зокрема, Володимир Букач, Святослав Огренчук, Олексій Кобильников, Олег Фаєр, Роман Варшанідзе, Віктор Буць та інші), звертають увагу на численні порушення прав журналістів. Життя й здоров’я працівників ЗМІ, які проводять журналістські розслідування, весь час під загрозою, на них чиниться моральний тиск тим, що напади на колег не розслідувані, винні не виявлені й не покарані.

Серед висловлених прохань до міжнародних організацій – сприяти в проведенні в Україні реформ в інформаційній сфері, надати консультативну підтримку представникам ЗМІ, організувати навчання для журналістів, працівників правоохоронних органів, юристів, суддів тощо.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери