Спілка > Публiкацiя

У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 08 Жовтня 2018
У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

На півночі Болгарії в місті Русе 6 жовтня жорстоко вбито Вікторію Марінову, тіло якої виявлено поблизу річки Дунай. Журналістка у вересні започаткувала власне антикорупційне ток-шоу "Детектор" на телеканалі TVN. Слідство вивчає як особисті контакти, так і професійну діяльність загиблої.

Тіло журналістки настільки понівечене внаслідок численних травм (жертву зґвалтовано, побито, потім задушено), що ідентифікувати особу вдалося тільки за два дні, інформував Георгій Георгієв, регіональний прокурор Русе.

Вікторія Марінова була адміністративним директором телеканалу TVN Ruse. У межах започаткованого ток-шоу «Детектор» вона взяла інтерв'ю в болгарського журналіста Дімітара Стоянова з веб-сайту Bivol і в румунської журналістки Аттіли Біро, учасниці проекту "Журналістика в галузі досліджень" RISE Romania. Стоянов і Біро заарештовані минулого місяця болгарською поліцією поблизу Софії. Журналісти причетні до розслідування корупційної діяльності приватної дорожньо-будівельної компанії, яка підозрюється у шахрайстві з європейськими фондами.

Європейська й міжнародна федерації журналістів (EFJ–IFJ) шоковані вбивством Вікторії Марінової.

– Це четверте жорстоке вбивство журналіста в державі, що входить до Європейського Союзу, з 2017 року. Вбивці та їхні замовники, очевидно, прагнуть залякати всіх представників професії. Ми закликаємо європейські уряди без зволікань підтримати пропозицію Міжнародної конвенції про безпеку та незалежність журналістів, а також реалізувати Рекомендацію Ради Європи про захист журналістики та безпеки журналістів. Держави не можуть залишатися пасивними після такого спалаху насильства, – каже генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Відповідальний за питання свободи ЗМІ представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Арлем Дезір закликав до повного і ретельного розслідування вбивства:

– Це жахливе вбивство журналістки Вікторії Марінової, яка займалася розслідуваннями, вражає. Закликаю терміново провести повне і ретельне розслідування – особи, причетні до такої жорстокості, мають бути притягнуті до відповідальності.

Болгарія 2018 року опустилася на 111-те місце в щорічному рейтингу свободи ЗМІ, який укладає міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів". Це найгірший результат серед держав – членів ЄС. Поширення корупції, змови між журналістами, політиками та олігархами ускладнюють об'єктивне висвітлення подій у країні, вважають правозахисники.

Спілчанські новини

Мовні квоти: розмова начистоту державних чиновників, фахівців та працівників ЗМІ// НСЖУ, 14.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 14 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію на тему «Україноцентрична регуляція: результати введення квот і перспективи другого читання закону про мову» – за участю експертів і журналістів.

Припинити тиск держави-агресора на кримськотатарських активістів в окупованому Криму// НСЖУ, 14.12.2018

Національна спілка журналістів України протестує проти системного тиску на кримськотатарських журналістів і активістів в окупованому Росією Криму.

Мужнім журналістам колеги з Волині адресували новорічні листівки// НСЖУ, 13.12.2018

Працівники ЗМІ Волині надіслали листівки солідарності колегам, підданим гонінням у РФ і на тимчасово окупованих територіях України. Це зроблено в межах проведення акції «Новорічна листівка солідарності».

Позиціонування бренду України як геополітичний чинник – тема дискусії на «Території реформ»// НСЖУ, 13.12.2018

Київський прес-клуб за підтримки Мінінформполітики та Українського інституту соціологічних досліджень ім. О. Яременка 13 грудня провів у медіацентрі «Територія реформ» (конференц-зала НСЖУ) панельну дискусію з «Позиціонування бренду України як геополітичний чинник» за участю експертів і журналістів.

Партнери