Спілка > Публiкацiя

У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 08 Жовтня 2018
У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

На півночі Болгарії в місті Русе 6 жовтня жорстоко вбито Вікторію Марінову, тіло якої виявлено поблизу річки Дунай. Журналістка у вересні започаткувала власне антикорупційне ток-шоу "Детектор" на телеканалі TVN. Слідство вивчає як особисті контакти, так і професійну діяльність загиблої.

Тіло журналістки настільки понівечене внаслідок численних травм (жертву зґвалтовано, побито, потім задушено), що ідентифікувати особу вдалося тільки за два дні, інформував Георгій Георгієв, регіональний прокурор Русе.

Вікторія Марінова була адміністративним директором телеканалу TVN Ruse. У межах започаткованого ток-шоу «Детектор» вона взяла інтерв'ю в болгарського журналіста Дімітара Стоянова з веб-сайту Bivol і в румунської журналістки Аттіли Біро, учасниці проекту "Журналістика в галузі досліджень" RISE Romania. Стоянов і Біро заарештовані минулого місяця болгарською поліцією поблизу Софії. Журналісти причетні до розслідування корупційної діяльності приватної дорожньо-будівельної компанії, яка підозрюється у шахрайстві з європейськими фондами.

Європейська й міжнародна федерації журналістів (EFJ–IFJ) шоковані вбивством Вікторії Марінової.

– Це четверте жорстоке вбивство журналіста в державі, що входить до Європейського Союзу, з 2017 року. Вбивці та їхні замовники, очевидно, прагнуть залякати всіх представників професії. Ми закликаємо європейські уряди без зволікань підтримати пропозицію Міжнародної конвенції про безпеку та незалежність журналістів, а також реалізувати Рекомендацію Ради Європи про захист журналістики та безпеки журналістів. Держави не можуть залишатися пасивними після такого спалаху насильства, – каже генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Відповідальний за питання свободи ЗМІ представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Арлем Дезір закликав до повного і ретельного розслідування вбивства:

– Це жахливе вбивство журналістки Вікторії Марінової, яка займалася розслідуваннями, вражає. Закликаю терміново провести повне і ретельне розслідування – особи, причетні до такої жорстокості, мають бути притягнуті до відповідальності.

Болгарія 2018 року опустилася на 111-те місце в щорічному рейтингу свободи ЗМІ, який укладає міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів". Це найгірший результат серед держав – членів ЄС. Поширення корупції, змови між журналістами, політиками та олігархами ускладнюють об'єктивне висвітлення подій у країні, вважають правозахисники.

Спілчанські новини

Безпека й економічна незалежність ЗМІ – основні питання полтавських журналістів// НСЖУ, 21.05.2019

На відзначення 60-річчя Національної спілки журналістів України в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Короленка спілкувалися зі студентами й викладачами факультету філології та журналістики перший секретар НСЖУ Ліна Кущ, голова правління Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський, відомі полтавські журналісти Микола Ляпаненко, Валентин Посухов, Віталій Скобельський та Анатолій Мішин.

Сьогодні Георгію Гонгадзе виповнилося б 50...// НСЖУ, 21.05.2019

Встановити і притягнути до відповідальності замовників жорстокого убивства засновника і першого головного редактора "Української правди" обіцяли всі глави держави й керівники МВС та Генпрокуратури. Але досі цього не зроблено.

Підсумки моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні// НСЖУ, 20.05.2019

У понеділок, 20 травня 2019 року, о 10:00 коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели заключну прес-конференцію щодо підсумків моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Журналісти Сущенко та Семена отримуватимуть державну стипендію імені Левка Лук’яненка// НСЖУ, 20.05.2019

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення незаконно утримуваним в РФ політв'язням державних стипендій ім. Левка Лук'яненка на період утримання та протягом одного року, повідомила прес-служба глави держави.

Партнери