Спілка > Публiкацiя

У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 08 Жовтня 2018
У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

На півночі Болгарії в місті Русе 6 жовтня жорстоко вбито Вікторію Марінову, тіло якої виявлено поблизу річки Дунай. Журналістка у вересні започаткувала власне антикорупційне ток-шоу "Детектор" на телеканалі TVN. Слідство вивчає як особисті контакти, так і професійну діяльність загиблої.

Тіло журналістки настільки понівечене внаслідок численних травм (жертву зґвалтовано, побито, потім задушено), що ідентифікувати особу вдалося тільки за два дні, інформував Георгій Георгієв, регіональний прокурор Русе.

Вікторія Марінова була адміністративним директором телеканалу TVN Ruse. У межах започаткованого ток-шоу «Детектор» вона взяла інтерв'ю в болгарського журналіста Дімітара Стоянова з веб-сайту Bivol і в румунської журналістки Аттіли Біро, учасниці проекту "Журналістика в галузі досліджень" RISE Romania. Стоянов і Біро заарештовані минулого місяця болгарською поліцією поблизу Софії. Журналісти причетні до розслідування корупційної діяльності приватної дорожньо-будівельної компанії, яка підозрюється у шахрайстві з європейськими фондами.

Європейська й міжнародна федерації журналістів (EFJ–IFJ) шоковані вбивством Вікторії Марінової.

– Це четверте жорстоке вбивство журналіста в державі, що входить до Європейського Союзу, з 2017 року. Вбивці та їхні замовники, очевидно, прагнуть залякати всіх представників професії. Ми закликаємо європейські уряди без зволікань підтримати пропозицію Міжнародної конвенції про безпеку та незалежність журналістів, а також реалізувати Рекомендацію Ради Європи про захист журналістики та безпеки журналістів. Держави не можуть залишатися пасивними після такого спалаху насильства, – каже генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Відповідальний за питання свободи ЗМІ представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Арлем Дезір закликав до повного і ретельного розслідування вбивства:

– Це жахливе вбивство журналістки Вікторії Марінової, яка займалася розслідуваннями, вражає. Закликаю терміново провести повне і ретельне розслідування – особи, причетні до такої жорстокості, мають бути притягнуті до відповідальності.

Болгарія 2018 року опустилася на 111-те місце в щорічному рейтингу свободи ЗМІ, який укладає міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів". Це найгірший результат серед держав – членів ЄС. Поширення корупції, змови між журналістами, політиками та олігархами ускладнюють об'єктивне висвітлення подій у країні, вважають правозахисники.

Спілчанські новини

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «Фото першої шпальти»// НСЖУ, 19.10.2018

Міжнародний фотоконкурс, цього року 20-й, ювілейний, є наймасштабнішим соціальним проектом «Дня». Його результатом стане виставка найкращих робіт – «фотомоніторинг» життя країни за рік. Ідею заходу традиційно охоче підтримали наші постійні партнери. Фотоконкурс «Дня» – це 20 років фотоісторії, 129 фотовиставок у містах України, 809 нагороджених фотографів.

Голова НСЖУ розповів у Рівному про закриття справ щодо нападів на журналістів// НСЖУ, 19.10.2018

У Рівному 18 жовтня на регіональній дискусії обговорено питання фізичної безпеки журналістів та захисту свободи слова.

Партнери