Спілка > Публiкацiя

У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 08 Жовтня 2018
У Болгарії жорстоко вбито 30-річну журналістку Вікторію Марінову

На півночі Болгарії в місті Русе 6 жовтня жорстоко вбито Вікторію Марінову, тіло якої виявлено поблизу річки Дунай. Журналістка у вересні започаткувала власне антикорупційне ток-шоу "Детектор" на телеканалі TVN. Слідство вивчає як особисті контакти, так і професійну діяльність загиблої.

Тіло журналістки настільки понівечене внаслідок численних травм (жертву зґвалтовано, побито, потім задушено), що ідентифікувати особу вдалося тільки за два дні, інформував Георгій Георгієв, регіональний прокурор Русе.

Вікторія Марінова була адміністративним директором телеканалу TVN Ruse. У межах започаткованого ток-шоу «Детектор» вона взяла інтерв'ю в болгарського журналіста Дімітара Стоянова з веб-сайту Bivol і в румунської журналістки Аттіли Біро, учасниці проекту "Журналістика в галузі досліджень" RISE Romania. Стоянов і Біро заарештовані минулого місяця болгарською поліцією поблизу Софії. Журналісти причетні до розслідування корупційної діяльності приватної дорожньо-будівельної компанії, яка підозрюється у шахрайстві з європейськими фондами.

Європейська й міжнародна федерації журналістів (EFJ–IFJ) шоковані вбивством Вікторії Марінової.

– Це четверте жорстоке вбивство журналіста в державі, що входить до Європейського Союзу, з 2017 року. Вбивці та їхні замовники, очевидно, прагнуть залякати всіх представників професії. Ми закликаємо європейські уряди без зволікань підтримати пропозицію Міжнародної конвенції про безпеку та незалежність журналістів, а також реалізувати Рекомендацію Ради Європи про захист журналістики та безпеки журналістів. Держави не можуть залишатися пасивними після такого спалаху насильства, – каже генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес.

Відповідальний за питання свободи ЗМІ представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Арлем Дезір закликав до повного і ретельного розслідування вбивства:

– Це жахливе вбивство журналістки Вікторії Марінової, яка займалася розслідуваннями, вражає. Закликаю терміново провести повне і ретельне розслідування – особи, причетні до такої жорстокості, мають бути притягнуті до відповідальності.

Болгарія 2018 року опустилася на 111-те місце в щорічному рейтингу свободи ЗМІ, який укладає міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів". Це найгірший результат серед держав – членів ЄС. Поширення корупції, змови між журналістами, політиками та олігархами ускладнюють об'єктивне висвітлення подій у країні, вважають правозахисники.

Спілчанські новини

22 лютого – презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому»// НСЖУ, 20.02.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України 22 лютого відбудеться презентація фотовиставки «Журналісти на Євромайдані. П’ять років по тому». Проект розповідає про роботу працівників ЗМІ в часи Євромайдану (2013–2014 роки).

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Партнери