Спілка > Публiкацiя

У метрополітені відкриють виставку «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
У метрополітені відкриють виставку «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

14 вересня о 10:00 у фойє станції метро “Майдан Незалежності” активісти громадської організації «Центр UA» відкриють виставку плакатів 5-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни», присвячену Дню пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів.

У співпраці з Київським метрополітеном виставка робіт Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» відбуватиметься вже втретє.

Під час заходу будуть названі імена переможців основної теми Конкурсу та відбудеться брифінг,  у якому візьмуть участь:

  • Наталка Соколенко, журналістка, “Громадське радіо”;
  • Настя Станко, журналістка, “Громадське”;
  • Аксиня Куріна, координаторка конкурсу “Стоп цензурі!
    Громадяни за вільні країни”;
  • Наталка Макогон, радник начальника київського метрополітену;
  • Світлана Остапа, журналістка, “Детектор медіа”.

Цього року на конкурс надійшло 610 робіт різного формату, від громадян з 19 країн, у тому числі: України, Польщі, Ірану, Італії, Китаю, Сінгапуру, Пакистану, Еквадору та ін. За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 93 країн. З усіма роботами можна ознайомитись на сайті www.stop-censorship.net.

Під час проведення конкурсу і після його завершення у Києві й регіонах України проводяться виставки кращих робіт, дискусії, майстерні з арт-активізму. Організатори конкурсу пропонують долучитися всім охочим активістам у регіонах самостійно організувати виставки найкращих робіт та дискусії.

Cторінка у Facebook

Акредитація 

Довідково

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» є міждисциплінарним проектом, який поєднує медіа, активізм і різні типи креативних практик. Мета проекту полягає в заохоченні активних громадян, журналістів, людей творчих професій до суспільно-важливої дискусії. На конкурс приймаються роботи на теми захисту свободи слова, протидії цензурі, доступу до інформації, а також спеціальні теми. Учасники створюють креативний контент у запропонованих організаторами форматах: зображення, текст, вірш, гасло, мультимедіа. Конкурс відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік. Ідея конкурсу виникла серед журналістів руху “Стоп цензурі!” у 2010 році, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться вже вп’яте.

5-й Міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів, щоб допомогти людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв‘язання глобальних та національних проблем у галузі людського розвитку.

 

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери