Спілка > Публiкацiя

Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Напередодні Дня пам’яті Георгія Гонгадзе (16 вересня), Національна спілка журналістів України вимагає невідкладного публічного звіту правоохоронців про хід розслідувань і реагування на справи щодо вбивств українських журналістів, зокрема Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, В’ячеслава Веремія, Василя Сергієнка. А колег-журналістів НСЖУ закликає до посилення солідарності задля активнішого захисту права на професію.

– Майданчиком для публічного звіту, обговорення ефективності розслідувань могли б стати парламентські слухання з питань безпеки журналістів та свободи слова, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно до «Індексу фізичної безпеки журналістів», який Спілка запровадила спільно із партнерами, з початку 2018 року зафіксовано 57 випадків застосування сили до журналістів, у 2017-му – 89. Але на ділі жоден із них, на жаль, до сьогодні не був належним чином розслідуваний, а винні – вагомо покараними. Тому 16 вересня має стати нагадуванням владі про відповідальність, а колегам – про важливість солідарності.

Національна спілка журналістів України й регіональні осередки закликають колег до активної участі в пам’ятних заходах. Зокрема, в Одесі відбудеться вшанування пам’яті вбитого редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев’янка, у Полтаві – хода й покладання квітів до пам’ятного знаку на Алеї журналістів, на Івано-Франківщині – заходи на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Тлумацькому районі (цьогоріч – 15 років по смерті під час війни в Іраку Тараса Процюка). У Житомирі, Рівному та Луцьку пройдуть молебні за загиблими й померлими журналістами. У Вінниці й Сумах будуть заходи на факультетах журналістики місцевих університетів. У Запоріжжі й Черкасах – вшанування пам’яті Василя Сергієнка, закатованого навесні 2014 року. У Львові в Музеї визвольної боротьби України відбудеться захід «Георгій Гонгадзе – свобода слова назавжди».

Інформація про заходи до Дня пам’яті українських журналістів

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери