Спілка > Публiкацiя

Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Напередодні Дня пам’яті Георгія Гонгадзе (16 вересня), Національна спілка журналістів України вимагає невідкладного публічного звіту правоохоронців про хід розслідувань і реагування на справи щодо вбивств українських журналістів, зокрема Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, В’ячеслава Веремія, Василя Сергієнка. А колег-журналістів НСЖУ закликає до посилення солідарності задля активнішого захисту права на професію.

– Майданчиком для публічного звіту, обговорення ефективності розслідувань могли б стати парламентські слухання з питань безпеки журналістів та свободи слова, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно до «Індексу фізичної безпеки журналістів», який Спілка запровадила спільно із партнерами, з початку 2018 року зафіксовано 57 випадків застосування сили до журналістів, у 2017-му – 89. Але на ділі жоден із них, на жаль, до сьогодні не був належним чином розслідуваний, а винні – вагомо покараними. Тому 16 вересня має стати нагадуванням владі про відповідальність, а колегам – про важливість солідарності.

Національна спілка журналістів України й регіональні осередки закликають колег до активної участі в пам’ятних заходах. Зокрема, в Одесі відбудеться вшанування пам’яті вбитого редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев’янка, у Полтаві – хода й покладання квітів до пам’ятного знаку на Алеї журналістів, на Івано-Франківщині – заходи на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Тлумацькому районі (цьогоріч – 15 років по смерті під час війни в Іраку Тараса Процюка). У Житомирі, Рівному та Луцьку пройдуть молебні за загиблими й померлими журналістами. У Вінниці й Сумах будуть заходи на факультетах журналістики місцевих університетів. У Запоріжжі й Черкасах – вшанування пам’яті Василя Сергієнка, закатованого навесні 2014 року. У Львові в Музеї визвольної боротьби України відбудеться захід «Георгій Гонгадзе – свобода слова назавжди».

Інформація про заходи до Дня пам’яті українських журналістів

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери