Спілка > Публiкацiя

Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Напередодні Дня пам’яті Георгія Гонгадзе (16 вересня), Національна спілка журналістів України вимагає невідкладного публічного звіту правоохоронців про хід розслідувань і реагування на справи щодо вбивств українських журналістів, зокрема Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, В’ячеслава Веремія, Василя Сергієнка. А колег-журналістів НСЖУ закликає до посилення солідарності задля активнішого захисту права на професію.

– Майданчиком для публічного звіту, обговорення ефективності розслідувань могли б стати парламентські слухання з питань безпеки журналістів та свободи слова, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно до «Індексу фізичної безпеки журналістів», який Спілка запровадила спільно із партнерами, з початку 2018 року зафіксовано 57 випадків застосування сили до журналістів, у 2017-му – 89. Але на ділі жоден із них, на жаль, до сьогодні не був належним чином розслідуваний, а винні – вагомо покараними. Тому 16 вересня має стати нагадуванням владі про відповідальність, а колегам – про важливість солідарності.

Національна спілка журналістів України й регіональні осередки закликають колег до активної участі в пам’ятних заходах. Зокрема, в Одесі відбудеться вшанування пам’яті вбитого редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев’янка, у Полтаві – хода й покладання квітів до пам’ятного знаку на Алеї журналістів, на Івано-Франківщині – заходи на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Тлумацькому районі (цьогоріч – 15 років по смерті під час війни в Іраку Тараса Процюка). У Житомирі, Рівному та Луцьку пройдуть молебні за загиблими й померлими журналістами. У Вінниці й Сумах будуть заходи на факультетах журналістики місцевих університетів. У Запоріжжі й Черкасах – вшанування пам’яті Василя Сергієнка, закатованого навесні 2014 року. У Львові в Музеї визвольної боротьби України відбудеться захід «Георгій Гонгадзе – свобода слова назавжди».

Інформація про заходи до Дня пам’яті українських журналістів

Спілчанські новини

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Троє журналістів зазнали нападів і принижень у центрі Києва, – НСЖУ// НСЖУ, 19.11.2018

Канадського журналіста Майкла Колборна жорстоко побито, кореспондента телеканалу NewsOne Богдана Амінова обплювали та вивели з акції протесту, а журналістку Антоніну Бєлоглазову цькувала група агресивно настроєних осіб. Так для трьох журналістів закінчилися спроби в неділю, 18 листопада, висвітлити марш з нагоди Дня пам’яті загиблих від насильства трансгендерних людей та протести навколо нього.

Партнери