Спілка > Публiкацiя

Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 13 Вересня 2018
Напередодні вшанування пам’яті Гонгадзе НСЖУ вимагає публічного звіту в справах убивств українських журналістів

Напередодні Дня пам’яті Георгія Гонгадзе (16 вересня), Національна спілка журналістів України вимагає невідкладного публічного звіту правоохоронців про хід розслідувань і реагування на справи щодо вбивств українських журналістів, зокрема Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, В’ячеслава Веремія, Василя Сергієнка. А колег-журналістів НСЖУ закликає до посилення солідарності задля активнішого захисту права на професію.

– Майданчиком для публічного звіту, обговорення ефективності розслідувань могли б стати парламентські слухання з питань безпеки журналістів та свободи слова, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Відповідно до «Індексу фізичної безпеки журналістів», який Спілка запровадила спільно із партнерами, з початку 2018 року зафіксовано 57 випадків застосування сили до журналістів, у 2017-му – 89. Але на ділі жоден із них, на жаль, до сьогодні не був належним чином розслідуваний, а винні – вагомо покараними. Тому 16 вересня має стати нагадуванням владі про відповідальність, а колегам – про важливість солідарності.

Національна спілка журналістів України й регіональні осередки закликають колег до активної участі в пам’ятних заходах. Зокрема, в Одесі відбудеться вшанування пам’яті вбитого редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев’янка, у Полтаві – хода й покладання квітів до пам’ятного знаку на Алеї журналістів, на Івано-Франківщині – заходи на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Тлумацькому районі (цьогоріч – 15 років по смерті під час війни в Іраку Тараса Процюка). У Житомирі, Рівному та Луцьку пройдуть молебні за загиблими й померлими журналістами. У Вінниці й Сумах будуть заходи на факультетах журналістики місцевих університетів. У Запоріжжі й Черкасах – вшанування пам’яті Василя Сергієнка, закатованого навесні 2014 року. У Львові в Музеї визвольної боротьби України відбудеться захід «Георгій Гонгадзе – свобода слова назавжди».

Інформація про заходи до Дня пам’яті українських журналістів

Спілчанські новини

«Зеленський VS Порошенко: результати медіамоніторингу другого туру виборів»// НСЖУ, 19.04.2019

У п’ятницю, 19 квітня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи провели прес-конференцію щодо висвітлення в медіа передвиборчої кампанії напередодні другого туру виборів Президента України за період з 01 по 12 квітня 2019 року.

Допоможімо врятувати життя талановитого журналіста й батька двох донечок!// НСЖУ, 19.04.2019

Дмитро Демиденко – талановитий журналіст, який працює на кременчуцькому телебаченні (а полтавській глядач добре пам'ятає Дмитра з його спортивними й ранковими програмами в ефірі каналу "Лтава") потребує нашої допомоги.

Найкращі юнкори України взяли участь у відкритті ХІ Міжнародного юнкорівського зльоту в Миколаєві// НСЖУ, 19.04.2019

Майже 200 юнкорів і керівників юнкорівських груп з усіх куточків України приїхали до Миколаєва для того, щоб взяти участь у ХІ Міжнародному юнкорівському зльоті та урочистій церемонії нагородження переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа.

Конкурс для журналістів, які пишуть про ОТГ та земельні ресурси// НСЖУ, 19.04.2019

Фонд Східна Європа в партнерстві з Національною спілкою журналістів України приймають журналістські матеріали, які висвітлюють питання важливості обліку та ефективного використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для покращення можливостей власного економічного розвитку.

Партнери