Спілка > Публiкацiя

Обвинуваченого в держзраді журналіста Муравицького облили зеленкою після засідання

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 07 Серпня 2018
Обвинуваченого в держзраді журналіста Муравицького облили зеленкою після засідання

Обвинуваченого у державній зраді житомирського журналіста Василя Муравицького облили зеленкою після судового засідання. Про це Громадському повідомив адвокат журналіста Андрій Гожий.

Гожий зазначив, що після судового засідання Муравицького вдарили у спину та облили зеленкою.

Праворадикальна організація «С14 Житомир» оприлюднила відео, на якому представники організації запитують у Муравицького: «Василю, ви хворіли на вітрянку?».

Лідер праворадикальної організації «С14» Євген Карась на своїй сторінці у Facebook назвав журналіста «сепаром» та вказав, що Муравицький «позеленів від сорому».

Адвокат Гожий розцінює скоєне як спробу тиску на справу журналіста загалом.

«Це тиск на суд, адвоката і самого Муравицького», — сказав Гожий.

Гожий повідомив, що до будівлі суду викликали поліцію.

Також він зазначив, що працівники Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи, які мали зафіксувати зеленку на тілі Муравицького, сказали, що в них закінчився робочий день, і не зафіксували наслідки нападу.

Адвокат вирішив звернутися до міжнародних організацій через напад на журналіста Муравицького, зокрема до ООН та Amnesty International.

6 серпня Корольовський районний суд Житомира переглядав зміну запобіжного заходу для журналіста Василя Муравицького. Прокурор вимагав взяти Муравицького під варту, захист пропонував залишити домашній арешт.

Суд вирішив залишити запобіжний захід у формі домашнього арешту.

27 червня суд змінив журналістові запобіжний захід на домашній арешт.

Муравицький працював для видання «Житомир.Інфо». У серпні 2017 року його затримали співробітники СБУ.

Журналіста звинувачують у «державній зраді» — інкримінують написання замовних статей «антиукраїнського змісту» за гроші «російських кураторів» для російських інтернет-сайтів.

Після того, як у мережі почали з’являтися дописи знайомих та колег Муравицького про неправдивість звинувачень, на сторінці СБУ у Facebook виклали перелік матеріалів, автор більшості з них — «політичний оглядач Муравицький».

Сторона обвинувачення вважала, що підсудний може втекти до Росії та «продовжувати здійснювати злочини», тому Муравицького взяли під варту. 

Адвокат Андрій Гожий каже, що справа проти підзахисного сфабрикована, а причина — відверта критика влади.

Джерело сайт "Hromadske.ua"

Спілчанські новини

Семінар МФЖ у Києві: як захистити журналіста у цифрову епоху// НСЖУ, 22.10.2018

Сучасні виклики перед медіа та ефективність захисту професійними спілками прав журналістів у шести країнах європейського регіону розглядаються на робочому семінарі, який протягом 21–22 жовтня проводить у Києві Міжнародна федерація журналістів.

В Острозькій академії презентовано діяльність НСЖУ// НСЖУ, 22.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня говорили про безпеку журналістів. На зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, крім студентів і викладачів гуманітарного факультету, були журналісти-практики – головний редактор видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа "Район.Острог" Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Партнери