Спілка > Публiкацiя

У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Липня 2018
У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Конфлікт стався 11 липня в Херсонській міській раді. Нападниця накинулася на журналістку Євгнію Вірліч просто в коридорі держустанови, штовхнула дівчину на стіну з такою силою, що від удару на голові розкололася шпилька. Постраждала перебуває нині в лікарні зі струсом мозку.

– До міської ради прийшла на засідання бюджетної комісії. Коли вже виходила із залу, на мене раптом накинулася дружина місцевого депутата Лілія Власова. У руках вона тримала якісь папірці, ймовірно, скріни моїх публікацій; почала щосили штовхати мене, аж поки не кинула на стіну з такою силою, що розкололося шпилька на голові. Оборонятися я не мала змоги, адже тримала в руках дороговартісну техніку, боялася її пошкодити. Та й ми з нападницею в різних вагових категоріях, тому і фізично не могла їй протидіяти, – розповідає в коментарі НСЖУ Євгенія.

На крик дівчини про допомогу збіглися депутати, які, власне, й оборонили Євгенію від нападниці. Така агресія, на думку журналістки, викликана низкою критичних публікацій-розслідувань щодо діяльності чоловіка Лілії Власової, які, зокрема, були опубліковані на платформах «Херсонський вісник», «Центр журналістських розслідувань».

– Після штурханини одразу почувалася зле. Оскільки ж маю не дуже хороший зір, то вирішила звернутися до лікаря, який і діагностував струс головного мозку. Зараз на лікуванні, – розповідає Євгенія Вірліч. – Паралельно звернулася до правоохоронців, уже телефоном спілкувалася зі слідчим. За моєю заявою відкрито кримінальне провадження за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, – ред.).

Багаторічна членкиня Херсонської обласної організації НСЖУ Любов Лагутенко відзначає, що Євгенія Вірліч добре знана в місті журналістка. До речі, в 2017 році дівчина стала однією з переможниць Всеукраїнського конкурсу журналістів-розслідувачів «Є-Розслідування».

– Рік тому Євгенія вступила до обласної організації НСЖУ, – додає Любов Лагутенко. – А ситуація, що трапилася в міській раді, вражає. Поведінці Лілії Власової просто немає виправдання, адже хай би що трапилося і хай би як дошкулила публікація – всі конфлікти потрібно вирішувати цивілізовано, в правовому полі. А розпускати руки – то остання справа.

Спілчанські новини

«Парламент має невідкладно проголосувати за мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів», – Томенко// НСЖУ, 14.11.2018

Мораторій на перевірки засобів масової інформації в період виборів невідкладно своїм рішенням має затвердити парламент України. Про це сказав політичний діяч, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко в ході «Президентського клубу» в Національній спілці журналістів України.

У Верховній Раді – нова спроба обмежити свободу слова// НСЖУ, 14.11.2018

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції. Про це йдеться у зверненні коаліції "За вільний інтернет", яке підтримала і Національна спілка журналістів України.

Міжредакційний обмін досвідом уперше за роки незалежності відбувся на Харківщині, зібравши газетярів із 8 областей// НСЖУ, 13.11.2018

До Ізюма прибули 12 керівників реформованих ЗМІ з 8 областей України для участі в практичному семінарі, що був організований за сприяння офісу Ради Європи в рамках Програми «Свобода медіа в Україні». Такий міжредакційний обмін досвідом відбувався вперше за роки незалежності.

Президент підписав Указ про стипендії дітям журналістів, які загинули у зв'язку з виконанням професійних обов'язків// НСЖУ, 13.11.2018

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Партнери