Спілка > Публiкацiя

У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Липня 2018
У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Конфлікт стався 11 липня в Херсонській міській раді. Нападниця накинулася на журналістку Євгнію Вірліч просто в коридорі держустанови, штовхнула дівчину на стіну з такою силою, що від удару на голові розкололася шпилька. Постраждала перебуває нині в лікарні зі струсом мозку.

– До міської ради прийшла на засідання бюджетної комісії. Коли вже виходила із залу, на мене раптом накинулася дружина місцевого депутата Лілія Власова. У руках вона тримала якісь папірці, ймовірно, скріни моїх публікацій; почала щосили штовхати мене, аж поки не кинула на стіну з такою силою, що розкололося шпилька на голові. Оборонятися я не мала змоги, адже тримала в руках дороговартісну техніку, боялася її пошкодити. Та й ми з нападницею в різних вагових категоріях, тому і фізично не могла їй протидіяти, – розповідає в коментарі НСЖУ Євгенія.

На крик дівчини про допомогу збіглися депутати, які, власне, й оборонили Євгенію від нападниці. Така агресія, на думку журналістки, викликана низкою критичних публікацій-розслідувань щодо діяльності чоловіка Лілії Власової, які, зокрема, були опубліковані на платформах «Херсонський вісник», «Центр журналістських розслідувань».

– Після штурханини одразу почувалася зле. Оскільки ж маю не дуже хороший зір, то вирішила звернутися до лікаря, який і діагностував струс головного мозку. Зараз на лікуванні, – розповідає Євгенія Вірліч. – Паралельно звернулася до правоохоронців, уже телефоном спілкувалася зі слідчим. За моєю заявою відкрито кримінальне провадження за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, – ред.).

Багаторічна членкиня Херсонської обласної організації НСЖУ Любов Лагутенко відзначає, що Євгенія Вірліч добре знана в місті журналістка. До речі, в 2017 році дівчина стала однією з переможниць Всеукраїнського конкурсу журналістів-розслідувачів «Є-Розслідування».

– Рік тому Євгенія вступила до обласної організації НСЖУ, – додає Любов Лагутенко. – А ситуація, що трапилася в міській раді, вражає. Поведінці Лілії Власової просто немає виправдання, адже хай би що трапилося і хай би як дошкулила публікація – всі конфлікти потрібно вирішувати цивілізовано, в правовому полі. А розпускати руки – то остання справа.

Спілчанські новини

«Хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем» – Дональд Туск// НСЖУ, 20.02.2019

Європа неможлива без справедливої, незалежної і безпечної України, а ті політики, які ладні продати Україну, продають майбутнє Європи – це сказано на спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

І через 5 років винні у побиті сотень журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними, – НСЖУ// НСЖУ, 20.02.2019

Попри гучний розголос і обіцянки правоохоронців та представників влади, численні справи щодо нападів на журналістів у часи Майдану так і лишаються нерозслідуваними.

На Житомирщині 2 справи нападів на журналістів уже півтора року лишаються нерозслідуваними// НСЖУ, 19.02.2019

Загалом же правоохоронці Житомирської області нині займаються розслідуванням 3 справ щодо нападу на журналістів, які трапилися в 2017 і 2018 роках. Ще дві справи передано до суду, а одну закрито «за відсутністю складу злочину». Про це в офіційному листі до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка повідомляє Прокуратура Житомирської області.

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції – це атака на журналістів// НСЖУ, 19.02.2019

Рішення суду надати прокурорам доступ до документів редакції видання «Новое время» («НВ») Національна спілка журналістів України вважає атакою на журналістів, повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Партнери