Спілка > Публiкацiя

У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Липня 2018
У Херсоні дружина депутата побила журналістку до струсу мозку

Конфлікт стався 11 липня в Херсонській міській раді. Нападниця накинулася на журналістку Євгнію Вірліч просто в коридорі держустанови, штовхнула дівчину на стіну з такою силою, що від удару на голові розкололася шпилька. Постраждала перебуває нині в лікарні зі струсом мозку.

– До міської ради прийшла на засідання бюджетної комісії. Коли вже виходила із залу, на мене раптом накинулася дружина місцевого депутата Лілія Власова. У руках вона тримала якісь папірці, ймовірно, скріни моїх публікацій; почала щосили штовхати мене, аж поки не кинула на стіну з такою силою, що розкололося шпилька на голові. Оборонятися я не мала змоги, адже тримала в руках дороговартісну техніку, боялася її пошкодити. Та й ми з нападницею в різних вагових категоріях, тому і фізично не могла їй протидіяти, – розповідає в коментарі НСЖУ Євгенія.

На крик дівчини про допомогу збіглися депутати, які, власне, й оборонили Євгенію від нападниці. Така агресія, на думку журналістки, викликана низкою критичних публікацій-розслідувань щодо діяльності чоловіка Лілії Власової, які, зокрема, були опубліковані на платформах «Херсонський вісник», «Центр журналістських розслідувань».

– Після штурханини одразу почувалася зле. Оскільки ж маю не дуже хороший зір, то вирішила звернутися до лікаря, який і діагностував струс головного мозку. Зараз на лікуванні, – розповідає Євгенія Вірліч. – Паралельно звернулася до правоохоронців, уже телефоном спілкувалася зі слідчим. За моєю заявою відкрито кримінальне провадження за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, – ред.).

Багаторічна членкиня Херсонської обласної організації НСЖУ Любов Лагутенко відзначає, що Євгенія Вірліч добре знана в місті журналістка. До речі, в 2017 році дівчина стала однією з переможниць Всеукраїнського конкурсу журналістів-розслідувачів «Є-Розслідування».

– Рік тому Євгенія вступила до обласної організації НСЖУ, – додає Любов Лагутенко. – А ситуація, що трапилася в міській раді, вражає. Поведінці Лілії Власової просто немає виправдання, адже хай би що трапилося і хай би як дошкулила публікація – всі конфлікти потрібно вирішувати цивілізовано, в правовому полі. А розпускати руки – то остання справа.

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери