Спілка > Публiкацiя

На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Липня 2018
На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Подія трапилася у вівторок увечері в Кам’янському, одразу по тому, як відповідальний секретар останньою з колективу покинула редакцію. У результаті підпалу – а це основна версія слідства – було знищено меблі та частково техніку, але, на щастя, ніхто з працівників видання не постраждав.

У Національній спілці журналістів України відзначають, що це вже 5-й підпал редакції та майна журналістів за останні півтора року в Кам’янському Дніпропетровської області.
 
– За кілька хвилин після того, як останній працівник покинув приміщення, невідомі вдерлися всередину, облили двері якоюсь легкозаймистою речовиною і покинули редакцію. Після займання стався вибух, у результаті більшість меблів обгоріли чи просто закіптявилися настільки, що відновленню не підлягають. Частково постраждала й техніка, та вся інформаційна база все ж збереглася,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор газети Олена Михолажина. – Єдине, що мене непокоїть: зловмисники зумисне дали можливість останній людині піти з редакції чи це трапилося випадково й наша працівниця вбереглася лише дивом? Бо в протилежному разі, страшно подумати, чим би вся ця пригода могла закінчитися…
 
Спантеличена вечірніми подіями Олена Михолажина нині дає свідчення правоохоронцям. А в коментарі НСЖУ зізнається, що чогось такого в газеті чекали вже давно.
 
 
 Ми єдине видання, яке часто критикує роботу міського голови та місцевої влади. Тож, власне, ця пожежа, хай як жахливо це звучить, цілком закономірна подія,  додає пані Олена. – Хоча, не виключаємо версії, що до підпалу міг бути причетним один з місцевих підприємців, про роботу якого також публікували гострі матеріали.
 
За останні півтора року, від лютого 2017, це вже 5-та пожежа в Кам’янському, в якій нищиться майно журналістів. 
 
 До того в нас двічі палили автомобілі головним редакторам, зокрема постраждала й моя автівка. Також були підпал друкарні й спроба підпалити гараж головного редактора. Усі ці події, до слова, траплялися тоді, коли видання готували критичні матеріали щодо роботи місцевої влади,  розповідає редактор сайту «Город 5692» Сергій Гузь.  Проте жодна з цих справ не була розслідувана. Хочеться вірити, що з газетою «Событие» все буде по-іншому, адже й розміщена вона в людному місці, довкола встановлено чимало камер. Тож правоохоронці мають достатньо можливостей, аби хоча б тут провести результативне розслідування. 
 
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що попри значну увагу національних і міжнародних захисників свободи слова до спроб лякати вогнем журналістів у Дніпропетровській області, правоохоронці не розкривають ці злочини:
 
 На найвищому міжнародному рівні – і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, і ОБСЄ – від Національної поліції вимагається розслідувати інцидент, що стався торік у лютому, коли в Кам’янському спалили автомобіль відомому журналістові Сергію Гузю,  наголошує Сергій Томіленко. – Але за звітами про «особливий контроль» бачимо лише безкарність, яка провокує нові атаки на журналістів.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери