Спілка > Публiкацiя

На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Липня 2018
На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Подія трапилася у вівторок увечері в Кам’янському, одразу по тому, як відповідальний секретар останньою з колективу покинула редакцію. У результаті підпалу – а це основна версія слідства – було знищено меблі та частково техніку, але, на щастя, ніхто з працівників видання не постраждав.

У Національній спілці журналістів України відзначають, що це вже 5-й підпал редакції та майна журналістів за останні півтора року в Кам’янському Дніпропетровської області.
 
– За кілька хвилин після того, як останній працівник покинув приміщення, невідомі вдерлися всередину, облили двері якоюсь легкозаймистою речовиною і покинули редакцію. Після займання стався вибух, у результаті більшість меблів обгоріли чи просто закіптявилися настільки, що відновленню не підлягають. Частково постраждала й техніка, та вся інформаційна база все ж збереглася,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор газети Олена Михолажина. – Єдине, що мене непокоїть: зловмисники зумисне дали можливість останній людині піти з редакції чи це трапилося випадково й наша працівниця вбереглася лише дивом? Бо в протилежному разі, страшно подумати, чим би вся ця пригода могла закінчитися…
 
Спантеличена вечірніми подіями Олена Михолажина нині дає свідчення правоохоронцям. А в коментарі НСЖУ зізнається, що чогось такого в газеті чекали вже давно.
 
 
 Ми єдине видання, яке часто критикує роботу міського голови та місцевої влади. Тож, власне, ця пожежа, хай як жахливо це звучить, цілком закономірна подія,  додає пані Олена. – Хоча, не виключаємо версії, що до підпалу міг бути причетним один з місцевих підприємців, про роботу якого також публікували гострі матеріали.
 
За останні півтора року, від лютого 2017, це вже 5-та пожежа в Кам’янському, в якій нищиться майно журналістів. 
 
 До того в нас двічі палили автомобілі головним редакторам, зокрема постраждала й моя автівка. Також були підпал друкарні й спроба підпалити гараж головного редактора. Усі ці події, до слова, траплялися тоді, коли видання готували критичні матеріали щодо роботи місцевої влади,  розповідає редактор сайту «Город 5692» Сергій Гузь.  Проте жодна з цих справ не була розслідувана. Хочеться вірити, що з газетою «Событие» все буде по-іншому, адже й розміщена вона в людному місці, довкола встановлено чимало камер. Тож правоохоронці мають достатньо можливостей, аби хоча б тут провести результативне розслідування. 
 
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що попри значну увагу національних і міжнародних захисників свободи слова до спроб лякати вогнем журналістів у Дніпропетровській області, правоохоронці не розкривають ці злочини:
 
 На найвищому міжнародному рівні – і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, і ОБСЄ – від Національної поліції вимагається розслідувати інцидент, що стався торік у лютому, коли в Кам’янському спалили автомобіль відомому журналістові Сергію Гузю,  наголошує Сергій Томіленко. – Але за звітами про «особливий контроль» бачимо лише безкарність, яка провокує нові атаки на журналістів.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери