Спілка > Публiкацiя

На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Липня 2018
На Дніпропетровщині вигоріла редакція газети «Событие»

Подія трапилася у вівторок увечері в Кам’янському, одразу по тому, як відповідальний секретар останньою з колективу покинула редакцію. У результаті підпалу – а це основна версія слідства – було знищено меблі та частково техніку, але, на щастя, ніхто з працівників видання не постраждав.

У Національній спілці журналістів України відзначають, що це вже 5-й підпал редакції та майна журналістів за останні півтора року в Кам’янському Дніпропетровської області.
 
– За кілька хвилин після того, як останній працівник покинув приміщення, невідомі вдерлися всередину, облили двері якоюсь легкозаймистою речовиною і покинули редакцію. Після займання стався вибух, у результаті більшість меблів обгоріли чи просто закіптявилися настільки, що відновленню не підлягають. Частково постраждала й техніка, та вся інформаційна база все ж збереглася,  розповідає в коментарі НСЖУ головний редактор газети Олена Михолажина. – Єдине, що мене непокоїть: зловмисники зумисне дали можливість останній людині піти з редакції чи це трапилося випадково й наша працівниця вбереглася лише дивом? Бо в протилежному разі, страшно подумати, чим би вся ця пригода могла закінчитися…
 
Спантеличена вечірніми подіями Олена Михолажина нині дає свідчення правоохоронцям. А в коментарі НСЖУ зізнається, що чогось такого в газеті чекали вже давно.
 
 
 Ми єдине видання, яке часто критикує роботу міського голови та місцевої влади. Тож, власне, ця пожежа, хай як жахливо це звучить, цілком закономірна подія,  додає пані Олена. – Хоча, не виключаємо версії, що до підпалу міг бути причетним один з місцевих підприємців, про роботу якого також публікували гострі матеріали.
 
За останні півтора року, від лютого 2017, це вже 5-та пожежа в Кам’янському, в якій нищиться майно журналістів. 
 
 До того в нас двічі палили автомобілі головним редакторам, зокрема постраждала й моя автівка. Також були підпал друкарні й спроба підпалити гараж головного редактора. Усі ці події, до слова, траплялися тоді, коли видання готували критичні матеріали щодо роботи місцевої влади,  розповідає редактор сайту «Город 5692» Сергій Гузь.  Проте жодна з цих справ не була розслідувана. Хочеться вірити, що з газетою «Событие» все буде по-іншому, адже й розміщена вона в людному місці, довкола встановлено чимало камер. Тож правоохоронці мають достатньо можливостей, аби хоча б тут провести результативне розслідування. 
 
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що попри значну увагу національних і міжнародних захисників свободи слова до спроб лякати вогнем журналістів у Дніпропетровській області, правоохоронці не розкривають ці злочини:
 
 На найвищому міжнародному рівні – і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, і ОБСЄ – від Національної поліції вимагається розслідувати інцидент, що стався торік у лютому, коли в Кам’янському спалили автомобіль відомому журналістові Сергію Гузю,  наголошує Сергій Томіленко. – Але за звітами про «особливий контроль» бачимо лише безкарність, яка провокує нові атаки на журналістів.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери