Спілка > Публiкацiя

Залякування вогнем

Служба інформацii НСЖУ
Середа 11 Липня 2018
Залякування вогнем

У Кам’янському Дніпропетровської області не припиняється практика підпалів редакцій ЗМІ або майна журналістів. Зокрема, вчора наприкінці дня вигоріла редакція газети «Событие» (головний редактор – Олена Михолажина). У поліції розслідують інцидент як умисне знищення майна журналістів (стаття 347-1 ч. 2 КК України).

До того в Кам’янському вже двічі палили автомобілі головним редакторам, були також підпал друкарні й спроба підпалити гараж головного редактора та замінувати редакцію. Але покарання за ці злочини немає, попри численні заклики національних і міжнародних організацій, які захищають свободу слова.

На найвищому міжнародному рівні – і Ради Європи, і Міжнародної федерації журналістів, і ОБСЄ – від українських правоохоронців вимагається розслідувати інцидент, що стався торік у лютому, коли в Кам’янському спалили автомобіль відомому журналістові Сергію Гузю.

Безкарність провокує нові атаки на журналістів...

Фото sobitie.com.ua

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери