Спілка > Публiкацiя

За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Липня 2018
За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Творча спілка журналістів закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Відповідно до урядового доручення, Міністр інфраструктури Володимир Омелян має забезпечити належне реагування на заклик НСЖУ: питання розглядатиметься за участю керівництва НСЖУ і ПАТ «Укрпошта», про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів – це випливає з доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка.

«Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ «Укрпошта» вчергове підвищити тарифи на доставку періодики матиме вкрай негативні наслідки, – йдеться в згаданому листі НСЖУ Прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману. – Як відомо, у 2014–2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є на ділі основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв'язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ».

– Однозначною є позиція колег з місцевих і національних газет – зафіксувати тарифи на рівні 1 липня 2018 року й надалі проводити політику підтримки вітчизняної преси, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сподіваємося на розуміння Мінінфраструктури й Укрпошти. Розраховуємо на підтримку Мінінформполітики та Держкомтелерадіо в цьому чутливому питанні, яке пов’язане з гарантуванням інформаційної безпеки держави.

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери