Спілка > Публiкацiя

За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Липня 2018
За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Творча спілка журналістів закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Відповідно до урядового доручення, Міністр інфраструктури Володимир Омелян має забезпечити належне реагування на заклик НСЖУ: питання розглядатиметься за участю керівництва НСЖУ і ПАТ «Укрпошта», про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів – це випливає з доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка.

«Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ «Укрпошта» вчергове підвищити тарифи на доставку періодики матиме вкрай негативні наслідки, – йдеться в згаданому листі НСЖУ Прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману. – Як відомо, у 2014–2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є на ділі основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв'язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ».

– Однозначною є позиція колег з місцевих і національних газет – зафіксувати тарифи на рівні 1 липня 2018 року й надалі проводити політику підтримки вітчизняної преси, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сподіваємося на розуміння Мінінфраструктури й Укрпошти. Розраховуємо на підтримку Мінінформполітики та Держкомтелерадіо в цьому чутливому питанні, яке пов’язане з гарантуванням інформаційної безпеки держави.

Спілчанські новини

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Редактори тернопільських газет відмовилися друкувати «чорнуху»// НСЖУ, 18.09.2018

Друковані ЗМІ Тернопільщини відмовляються публікувати наклепницькі матеріали на відомого політика, хоч рекламне агентство наполегливо хоче розмістити таке замовлення. В одній з районних газет навіть збори колективу зібрали, аби прийняти зважене рішення.

Партнери