Спілка > Публiкацiя

За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Липня 2018
За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Творча спілка журналістів закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Відповідно до урядового доручення, Міністр інфраструктури Володимир Омелян має забезпечити належне реагування на заклик НСЖУ: питання розглядатиметься за участю керівництва НСЖУ і ПАТ «Укрпошта», про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів – це випливає з доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка.

«Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ «Укрпошта» вчергове підвищити тарифи на доставку періодики матиме вкрай негативні наслідки, – йдеться в згаданому листі НСЖУ Прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману. – Як відомо, у 2014–2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є на ділі основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв'язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ».

– Однозначною є позиція колег з місцевих і національних газет – зафіксувати тарифи на рівні 1 липня 2018 року й надалі проводити політику підтримки вітчизняної преси, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сподіваємося на розуміння Мінінфраструктури й Укрпошти. Розраховуємо на підтримку Мінінформполітики та Держкомтелерадіо в цьому чутливому питанні, яке пов’язане з гарантуванням інформаційної безпеки держави.

Спілчанські новини

Про реформи – цікаво і з користю// НСЖУ, 12.11.2018

Заняття в Школі регіонального журналіста з висвітлення реформ відбулися в Миколаєві. Це вже п’ятий модуль проекту, який допомагає місцевим журналістам бути більш обізнаними в тому, які перетворення відбуваються нині в країні.

«Демократія і свобода слова мають захищатися щоденно», – німецький експерт в НСЖУ// НСЖУ, 12.11.2018

Про політику й свободу слова, фізичну безпеку й захист прав журналістів у передвиборчий період, пропаганду та боротьбу з нею говорили під час круглого столу «Професійні журналістські стандарти під час виборчої кампанії», що відбувся 8 листопада на майданчику НСЖУ. У заході взяли участь міжнародні науковці, представники громадських організацій та журналісти.

Газеті «Черкаський край» – 100 років// НСЖУ, 12.11.2018

Перший номер обласної газети «Черкаська правда» вийшов у світ 5 листопада 1918 року. Відтоді й почалася історія одного з найвідоміших у регіоні друкованих видань, що з 1991 року друкується під назвою «Черкаський край».

Деражня й Божиківці на Хмельниччині відзначають ювілей Дмитра Прилюка// НСЖУ, 09.11.2018

У листопаді 2018-го на державному рівні урочисто відзначається ювілей – 100 років від дня народження Д. М. Прилюка (1918–1987), українського журналіста, письменника, освітнього діяча (Постанова Верховної Ради України №2287-VIII від 08.02.2018 р.). Низку заходів проведено 8 листопада на його малій батьківщині на Хмельниччині.

Партнери