Спілка > Публiкацiя

За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Липня 2018
За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Творча спілка журналістів закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Відповідно до урядового доручення, Міністр інфраструктури Володимир Омелян має забезпечити належне реагування на заклик НСЖУ: питання розглядатиметься за участю керівництва НСЖУ і ПАТ «Укрпошта», про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів – це випливає з доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка.

«Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ «Укрпошта» вчергове підвищити тарифи на доставку періодики матиме вкрай негативні наслідки, – йдеться в згаданому листі НСЖУ Прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману. – Як відомо, у 2014–2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є на ділі основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв'язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ».

– Однозначною є позиція колег з місцевих і національних газет – зафіксувати тарифи на рівні 1 липня 2018 року й надалі проводити політику підтримки вітчизняної преси, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сподіваємося на розуміння Мінінфраструктури й Укрпошти. Розраховуємо на підтримку Мінінформполітики та Держкомтелерадіо в цьому чутливому питанні, яке пов’язане з гарантуванням інформаційної безпеки держави.

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери