Спілка > Публiкацiя

За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 10 Липня 2018
За зверненням НСЖУ в уряді розглядають питання мораторію на підвищення тарифів Укрпошти

Творча спілка журналістів закликала Кабмін запровадити мораторій на підвищення тарифів Укрпошти (лист НСЖУ від 25 червня 2018 р.), зазначивши, що подорожчання поштових послуг, зокрема доставки преси, може спричинити закриття низки редакцій газет.

Відповідно до урядового доручення, Міністр інфраструктури Володимир Омелян має забезпечити належне реагування на заклик НСЖУ: питання розглядатиметься за участю керівництва НСЖУ і ПАТ «Укрпошта», про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів – це випливає з доручення віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка.

«Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ «Укрпошта» вчергове підвищити тарифи на доставку періодики матиме вкрай негативні наслідки, – йдеться в згаданому листі НСЖУ Прем’єр-міністрові України Володимирові Гройсману. – Як відомо, у 2014–2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є на ділі основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв'язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ».

– Однозначною є позиція колег з місцевих і національних газет – зафіксувати тарифи на рівні 1 липня 2018 року й надалі проводити політику підтримки вітчизняної преси, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Сподіваємося на розуміння Мінінфраструктури й Укрпошти. Розраховуємо на підтримку Мінінформполітики та Держкомтелерадіо в цьому чутливому питанні, яке пов’язане з гарантуванням інформаційної безпеки держави.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери