Спілка > Публiкацiя

Друзі й колеги Олега Сенцова звернулися із закликом підтримати вимоги політв’язня Кремля

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 18 Травня 2018
Друзі й колеги Олега Сенцова звернулися із закликом підтримати вимоги політв’язня Кремля

У прес-центрі Національної спілки журналістів України друзі й колеги незаконно засудженого в Росії українського кінорежисера та письменника Олега Сенцова оприлюднили звернення на підтримку його вимог.

Як повідомлялося, 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Діячі культури та бійці АТО, які особисто знають режисера, говорили про нього як про мужню і щиру людину, здатну йти до кінця. Перед журналістами виступили майданівець, учасник АТО Вадим Саввон, журналіст, координатор кінопроектів Людмила Чичканьова, голова громадської організації воїнів-учасників АТО "Справедливість" Тарас Костанчук.

«Для нас важлива доля кожного українця, незаконно ув’язненого в Росії. Особливо ми стривожені долею Олега Сенцова, який свого часу за поданням Національної спілки журналістів України здобув Шевченківську премію. Також ми привертаємо увагу до незаконного ув’язнення нашого колеги Романа Сущенка та незаконного засудження кримського журналіста Миколи Семени. Звернення на підтримку Олега Сенцова – один із варіантів тиску широкої громадськості, аби домогтися звільнення українського режисера», – сказав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

ЗВЕРНЕННЯ

ДО НАРОДУ УКРАЇНИ,

ДО ВИЩОГО КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖАВИ УКРАЇНА,

ДО СВІТОВОЇ СПІЛЬНОТИ

 

Ми, воїни-учасники АТО, члени ГО «Справедливість», звертаємося до народу України, до всіх державних і недержавних установ України, до вищого керівництва держави – до Президента України Петра Порошенка, Верховної Ради України, – до світових лідерів та кожного Громадянина Світу!

Просимо підтримати вимоги незаконно засудженого в Росії українського кінорежисера та письменника Олега Сенцова, який 14 травня 2018 року оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів, яких запроторив у свої тюрми кремлівський режим.

Як відомо, про початок голодування йдеться в листі Олега Сенцова, який отримав із колонії його російський адвокат Дмитро Дінзе.

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і перебуває в колонії міста Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації. Разом та до кінця. Слава Україні!»

Уже п’ятий рік триває російсько-українська гибрідна війна, яку розв’язав путінський режим. На очах у всього цивілізованого людства Росія окупувала українську територію, захопивши півострів Крим та східний кордон України, озброїла і фінансово підтримала численні проросійські сепаратистські бандитські формування, направила на територію України загони кадрових військових, які допомогли місцевим бандитам розпочати війну проти України. На всій окупованій українській території російські агресори поводяться жорстоко і зухвало по відношенню до мирного населення. За будь-які прояви незгоди з присутністю Росії на українській території наших співвітчизників таємно відстежують, затримують кидають за тюремні ґрати, піддають жорстоким тортурам, проводять незаконні судові дії, засуджують на довгі терміни утримання в таборах особливого режиму – так само, як це відбувалося за темних часів радянщини, в найгірших і найбрудніших традиціях СРСР.

На жаль, Росія дедалі глибше занурюється в минуле, повертаючи собі сумнівну славу “тюрми народів” та гнобительки розумних, незалежних особистостей. Свого часу від такої політики Кремля у таборах і тюрмах загинув цвіт української інтелігенції. Яскравим прикладом підступності кремлівської системи є загибель у таборовому карцері вже на початку так званої перебудови українського поета й громадського діяча Василя Стуса.

Засудження в сучасній Росії українського кінорежисера Олега Сенцова за вигаданими та недоказаними звинуваченнями на 20 років табору – безперечно, кільця одного ланцюга: намагання вкотре знищити, викорінити, витравити в українського народу право на власну історію та  розвиток, незалежний від “братських” російських обіймів.

Мусимо визнати: так нахабно Росія поводиться і тому, що цивілізований світ, попри всю декларативну обуреність такими діями кремлівського лідера та його оточення, так і не знайшов поки що дієвих механізмів впливу на зміну ситуації.

Українські дипломати й громадські активісти на переговорах різних рівнів багато раз висували умови про звільнення всіх безпідставно утримуваних громадян України.

Не реагує московське керівництво ні на заклики, ні на протести, ні на офіційні резолюції жодних міжнародних інституцій – зокрема ООН та ПАСЕ, уникає прямих відповідей під час зустрічей зі світовими лідерами. Тобто очікуваних результатів від таких заходів ми не маємо.

Тому час зрозуміти: в долі політв’язнів, як і в пошуках рішень за багатьма іншими проблемами, зумовленими безкарною поведінкою Росії на міжнародній арені, обрано помилкову тактику і стратегію.

Кожен мусить усвідомити: Росія сьогодні не випадково “грає” м’язами і перевіряє світ на терплячість. Ми є свідками того, як відроджена російська ідеологічна агресивність фактично відновила диктаторський сталінський режим. Незаконне утримання за ґратами інакодумців – чи не найголовніший цьому доказ.

Ми закликаємо усіх небайдужих людей і тих, хто наділений повноваженнями, докласти всіх зусиль, щоб переламати ситуацію.

 

НЕВИННО ЗАСУДЖЕНІ МАЮТЬ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ!

 

На сьогодні це має стати одним із головних ультиматумів перед Російською Федерацією на рівні будь-яких відносин і перемовин із цією країною.

Просимо підтримати наше звернення кожного свідомого громадянина України.

Текст звернення буде перекладено іноземними мовами та надіслано до дипломатичних відомств усіх демократичних країн світу.

 

Оприлюднено під час спільної прес-конференції діячів культури та громадських активістів у прес-центрі Національної спілки журналістів України

 

18 травня 2018 р.

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери