Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді України відкрилася виставка мистецьких робіт члена НСЖУ Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 15 Травня 2018
У Верховній Раді України відкрилася виставка мистецьких робіт члена НСЖУ Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні»

У Верховній Раді України на 1-му поверсі 15 травня відкрилася виставка харківського художника, члена Національної спілки журналістів України Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні».

Виставку – а це переважно полотна з натури й документальні світлини – організовано з ініціативи громадської організації «Об’єднання добровольців», представники якої були присутні на події. Сам художник, до речі, цьогоріч видав друком книжку-альбом «Портрети добровольців на війні», яка на ділі репрезентує однойменну журналістську акцію, спрямовану на підтримку заходів відсічі й стримування збройної агресії РФ.

Харківська обласна організація НСЖУ висунула творчий доробок митця на здобуття премії у щорічних спілчанських творчих конкурсах у номінації «Журналістська акція». Унікальне видання містить 106 портретів воїнів, написаних з натури з травня 2015 по квітень 2017 року в зоні проведення операції з відбиття російської агресії. Операцію здійснюють нині Об’єднані сили на сході України. До книжки увійшли також 13 колажів і 67 авторських документальних світлин, що розповідають про життя й боротьбу українського добровольчого батальйону. Поряд з портретом кожного змальованого героя надруковано його думки, власноруч написані на звороті мистецького твору, – усе це створює історичне тло, на якому народжувалася мистецька серія «Портрети добровольців на війні».

У Сергія Пущенка з жовтня 2017 по березень 2018 року в Україні відбулося сім персональних виставок живопису й графіки відповідної тематики (110 картин) – в Києві (Національний музей літератури України, 8280 відвідувачів), Івано-Франківську (виставкова зала обласної організації НСХУ), Тернополі (галерея обласної організації НСХУ), Львові (Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв»), Рівному (обласний краєзнавчий музей, виставку відвідало 2030 осіб), Черкасах (обласний художній музей), а також у травні 2018-го – виставка в кулуарах Верховної Ради України.

На фото: Сергій Пущенко на відкритті виставки у Верховній Раді України (Київ, 15.05.2018).

Кілька слів про автора картин: Сергій Пущенко народився 28 червня 1960 року на Дніпропетровщині, закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові. Здобув фах художника-графіка, оформлювача книжкової друкованої продукції, художнього редактора. Працював у видавництві «Прапор» (Харків) художнім редактором, оформлював книжки. Згодом – на творчій роботі. Від весни 2015-го тривалий час перебував у зоні бойових дій на Східній Україні, писав портрети вояків-добровольців, згодом – активний волонтер. Він автор загалом понад 600 картин переважно історичної тематики (козацтво), у його мистецьких роботах поетично відображено народних героїв, природу, побут України. Нагороджений почесною грамотою Національної спілки журналістів України, відзнаками низки громадських організацій.

Як прокоментував подію учасник відкриття виставки секретар НСЖУ Сергій Шевченко, зроблене Сергієм Пущенком (книжка-альбом і серія виставок) – це потужна акція, яка збігається з метою творчого конкурсу Спілки. Акція ініціює громадянську активність працівників преси, спрямовану на підтримку заходів відсічі і стримування збройної агресії РФ, розвитку волонтерського руху, здійснення важливих демократичних і соціальних перетворень у державі, а також сприяє консолідації творчих зусиль журналістської спільноти. Ця робота харківського митця може скласти гідну конкуренцію творам, поданим на конкурс НСЖУ в номінації «Журналістська акція». Підсумки конкурсу буде підбито на початку червня – з нагоди Дня журналіста.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Павло Шеремет загинув вранці 20 липня у центрі Києва: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

В Ірпені журналістку місцевого інформаційного агентства облили зеленкою// НСЖУ, 19.07.2018

По закінченню робочого дня журналістка інформаційного агентства «Погляд», що в Ірпені Київської області, разом із колегою вже на вулиці обговорювали деякі робочі моменти. Аж раптом на жінку напали – невідомий чоловік, пробігаючи повз, виплеснув зеленку.

Партнери