Спілка > Публiкацiя

У Верховній Раді України відкрилася виставка мистецьких робіт члена НСЖУ Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні»

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 15 Травня 2018
У Верховній Раді України відкрилася виставка мистецьких робіт члена НСЖУ Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні»

У Верховній Раді України на 1-му поверсі 15 травня відкрилася виставка харківського художника, члена Національної спілки журналістів України Сергія Пущенка «Портрети добровольців на війні».

Виставку – а це переважно полотна з натури й документальні світлини – організовано з ініціативи громадської організації «Об’єднання добровольців», представники якої були присутні на події. Сам художник, до речі, цьогоріч видав друком книжку-альбом «Портрети добровольців на війні», яка на ділі репрезентує однойменну журналістську акцію, спрямовану на підтримку заходів відсічі й стримування збройної агресії РФ.

Харківська обласна організація НСЖУ висунула творчий доробок митця на здобуття премії у щорічних спілчанських творчих конкурсах у номінації «Журналістська акція». Унікальне видання містить 106 портретів воїнів, написаних з натури з травня 2015 по квітень 2017 року в зоні проведення операції з відбиття російської агресії. Операцію здійснюють нині Об’єднані сили на сході України. До книжки увійшли також 13 колажів і 67 авторських документальних світлин, що розповідають про життя й боротьбу українського добровольчого батальйону. Поряд з портретом кожного змальованого героя надруковано його думки, власноруч написані на звороті мистецького твору, – усе це створює історичне тло, на якому народжувалася мистецька серія «Портрети добровольців на війні».

У Сергія Пущенка з жовтня 2017 по березень 2018 року в Україні відбулося сім персональних виставок живопису й графіки відповідної тематики (110 картин) – в Києві (Національний музей літератури України, 8280 відвідувачів), Івано-Франківську (виставкова зала обласної організації НСХУ), Тернополі (галерея обласної організації НСХУ), Львові (Культурно-мистецький центр «Львівський палац мистецтв»), Рівному (обласний краєзнавчий музей, виставку відвідало 2030 осіб), Черкасах (обласний художній музей), а також у травні 2018-го – виставка в кулуарах Верховної Ради України.

На фото: Сергій Пущенко на відкритті виставки у Верховній Раді України (Київ, 15.05.2018).

Кілька слів про автора картин: Сергій Пущенко народився 28 червня 1960 року на Дніпропетровщині, закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові. Здобув фах художника-графіка, оформлювача книжкової друкованої продукції, художнього редактора. Працював у видавництві «Прапор» (Харків) художнім редактором, оформлював книжки. Згодом – на творчій роботі. Від весни 2015-го тривалий час перебував у зоні бойових дій на Східній Україні, писав портрети вояків-добровольців, згодом – активний волонтер. Він автор загалом понад 600 картин переважно історичної тематики (козацтво), у його мистецьких роботах поетично відображено народних героїв, природу, побут України. Нагороджений почесною грамотою Національної спілки журналістів України, відзнаками низки громадських організацій.

Як прокоментував подію учасник відкриття виставки секретар НСЖУ Сергій Шевченко, зроблене Сергієм Пущенком (книжка-альбом і серія виставок) – це потужна акція, яка збігається з метою творчого конкурсу Спілки. Акція ініціює громадянську активність працівників преси, спрямовану на підтримку заходів відсічі і стримування збройної агресії РФ, розвитку волонтерського руху, здійснення важливих демократичних і соціальних перетворень у державі, а також сприяє консолідації творчих зусиль журналістської спільноти. Ця робота харківського митця може скласти гідну конкуренцію творам, поданим на конкурс НСЖУ в номінації «Журналістська акція». Підсумки конкурсу буде підбито на початку червня – з нагоди Дня журналіста.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери