Спілка > Публiкацiя

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 16 Квітня 2018
Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Участь у тренінгу взяли керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, медіаюрист, консультант Ради Європи Людмила Опришко, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, голова Харківської обласної організації НСЖУ Олександр Голуб. А також понад 50 осіб з редакцій комунальних друкованих ЗМІ Харківської, Полтавської, Донецької та Сумської областей.

– Учасники семінару були дуже активними. Найбільше запитань було до медіаюриста Людмили Опришко – співавтора збірки «Юридичні аспекти реформування комунальних ЗМІ». Чимало пропозицій було висловлено учасниками заступнику голови Держкомтелерадіо Богдану Черваку, – відзначив керівник робочої групи НСЖУ з питань роздержавлення преси, директор ТОВ «Обрії 1919» (м. Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко.

Проте захід надихнув не кожного з присутніх, зокрема Олександр Алєксєєнко, редактор газети «Вісті Дергачівщини» (Харківська область), що переживає серйозні труднощі в процесі реформування і має ризики припинити діяльність, зауважив, що такі семінари не вирішують конфліктних питань.

– Жоден закон про ЗМІ в Україні не діє. То яка користь від таких спілкувань? Просто чергова галочка, що роботу зроблено, – вважає Олександр Алєксєєнко.

Натомість редактор газети «Вести» Олександр Кульбака (м. Слов’янськ, Донеччина), активіст Донецької облорганізації НСЖУ з цією думкою категорично не погоджується і відзначає, що тренінг був корисним для редакторів.

– Ми отримали відповіді на різні питання. І не тільки ті, що виникають у процесі реформування комунальної преси. Головне – багато хто з редакторів під час семінару почув корисні поради на тему: як виживати локальним медіа після реформування. Про це, до речі, говорили мені колеги з Донеччини. Отже, щира подяка організаторам семінару та його спікерам, – сказав Олександр Кульбака.

Загалом же учасники семінару ознайомились з першими підсумками реформування, обговорили організацію передплатної кампанії та роздрібної торгівлі газетами, обмінялись досвідом розміщення регіональних видань в Інтернеті та в соціальних мережах, монетизації веб-порталу та втілення рекламних проектів за межами друкованої площі.

Нагадаємо, що за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні» було розроблено публікацію «Юридичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ» та онлайн-курс «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

Проект «Свобода медіа в Україні» має на меті поліпшити стан свободи, незалежності, плюралізму та розмаїття медіа в Україні. Наступними містами, в яких відбудуться подібні семінари, будуть Дніпро (20 квітня) та Львів (27 квітня).

Спілчанські новини

Адміністрація Президента: Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Партнери