Спілка > Публiкацiя

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 16 Квітня 2018
Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Участь у тренінгу взяли керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, медіаюрист, консультант Ради Європи Людмила Опришко, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, голова Харківської обласної організації НСЖУ Олександр Голуб. А також понад 50 осіб з редакцій комунальних друкованих ЗМІ Харківської, Полтавської, Донецької та Сумської областей.

– Учасники семінару були дуже активними. Найбільше запитань було до медіаюриста Людмили Опришко – співавтора збірки «Юридичні аспекти реформування комунальних ЗМІ». Чимало пропозицій було висловлено учасниками заступнику голови Держкомтелерадіо Богдану Черваку, – відзначив керівник робочої групи НСЖУ з питань роздержавлення преси, директор ТОВ «Обрії 1919» (м. Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко.

Проте захід надихнув не кожного з присутніх, зокрема Олександр Алєксєєнко, редактор газети «Вісті Дергачівщини» (Харківська область), що переживає серйозні труднощі в процесі реформування і має ризики припинити діяльність, зауважив, що такі семінари не вирішують конфліктних питань.

– Жоден закон про ЗМІ в Україні не діє. То яка користь від таких спілкувань? Просто чергова галочка, що роботу зроблено, – вважає Олександр Алєксєєнко.

Натомість редактор газети «Вести» Олександр Кульбака (м. Слов’янськ, Донеччина), активіст Донецької облорганізації НСЖУ з цією думкою категорично не погоджується і відзначає, що тренінг був корисним для редакторів.

– Ми отримали відповіді на різні питання. І не тільки ті, що виникають у процесі реформування комунальної преси. Головне – багато хто з редакторів під час семінару почув корисні поради на тему: як виживати локальним медіа після реформування. Про це, до речі, говорили мені колеги з Донеччини. Отже, щира подяка організаторам семінару та його спікерам, – сказав Олександр Кульбака.

Загалом же учасники семінару ознайомились з першими підсумками реформування, обговорили організацію передплатної кампанії та роздрібної торгівлі газетами, обмінялись досвідом розміщення регіональних видань в Інтернеті та в соціальних мережах, монетизації веб-порталу та втілення рекламних проектів за межами друкованої площі.

Нагадаємо, що за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні» було розроблено публікацію «Юридичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ» та онлайн-курс «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

Проект «Свобода медіа в Україні» має на меті поліпшити стан свободи, незалежності, плюралізму та розмаїття медіа в Україні. Наступними містами, в яких відбудуться подібні семінари, будуть Дніпро (20 квітня) та Львів (27 квітня).

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери