Спілка > Публiкацiя

Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 16 Квітня 2018
Понад 50 газетярів на тренінгу в Харкові розбиралися в юридичних аспектах реформування

У Харкові 13 квітня відбувся практичний семінар «Юридичні та практичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації». Захід відбувся у рамках проекту «Свобода медіа в Україні», що впроваджується в межах Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу.

Участь у тренінгу взяли керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, медіаюрист, консультант Ради Європи Людмила Опришко, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак, голова Харківської обласної організації НСЖУ Олександр Голуб. А також понад 50 осіб з редакцій комунальних друкованих ЗМІ Харківської, Полтавської, Донецької та Сумської областей.

– Учасники семінару були дуже активними. Найбільше запитань було до медіаюриста Людмили Опришко – співавтора збірки «Юридичні аспекти реформування комунальних ЗМІ». Чимало пропозицій було висловлено учасниками заступнику голови Держкомтелерадіо Богдану Черваку, – відзначив керівник робочої групи НСЖУ з питань роздержавлення преси, директор ТОВ «Обрії 1919» (м. Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко.

Проте захід надихнув не кожного з присутніх, зокрема Олександр Алєксєєнко, редактор газети «Вісті Дергачівщини» (Харківська область), що переживає серйозні труднощі в процесі реформування і має ризики припинити діяльність, зауважив, що такі семінари не вирішують конфліктних питань.

– Жоден закон про ЗМІ в Україні не діє. То яка користь від таких спілкувань? Просто чергова галочка, що роботу зроблено, – вважає Олександр Алєксєєнко.

Натомість редактор газети «Вести» Олександр Кульбака (м. Слов’янськ, Донеччина), активіст Донецької облорганізації НСЖУ з цією думкою категорично не погоджується і відзначає, що тренінг був корисним для редакторів.

– Ми отримали відповіді на різні питання. І не тільки ті, що виникають у процесі реформування комунальної преси. Головне – багато хто з редакторів під час семінару почув корисні поради на тему: як виживати локальним медіа після реформування. Про це, до речі, говорили мені колеги з Донеччини. Отже, щира подяка організаторам семінару та його спікерам, – сказав Олександр Кульбака.

Загалом же учасники семінару ознайомились з першими підсумками реформування, обговорили організацію передплатної кампанії та роздрібної торгівлі газетами, обмінялись досвідом розміщення регіональних видань в Інтернеті та в соціальних мережах, монетизації веб-порталу та втілення рекламних проектів за межами друкованої площі.

Нагадаємо, що за підтримки проекту «Свобода медіа в Україні» було розроблено публікацію «Юридичні аспекти реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ» та онлайн-курс «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

Проект «Свобода медіа в Україні» має на меті поліпшити стан свободи, незалежності, плюралізму та розмаїття медіа в Україні. Наступними містами, в яких відбудуться подібні семінари, будуть Дніпро (20 квітня) та Львів (27 квітня).

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери