Спілка > Публiкацiя

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Квітня 2018
На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий»  скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

З відеозапису видно, як чоловік, який у цей час стояв за прилавком, загледівши знімальну групу, почав агресивно поводитися, погрожувати журналістці розбити окуляри, а далі й узагалі почав штовхати її і вирвав мікрофон.

– Зайшовши до закладу, ми одразу назвалися, до всього при мені був бейдж, на якому вказувалося, хто я і що тут роблю. Проте чоловіка не зупинило ні те, що перед ним стоїть журналіст телеканалу, ні попередження про виклик поліції, – розповідає в коментарі НСЖУ Олена Бунт. – Вийшовши із закладу, одразу зателефонували правоохоронцям, а далі нашому юристу з телеканалу, яка підказала, як правильно поводитися та писати заяву.

Олена зізнається, що, готуючи сюжети для такої гостросоціальної програми, їй не раз доводилося мати справу з агресивно настроєними людьми. Проте ситуація, коли на неї напали, застосовуючи фізичну силу, трапилася вперше.

Головний юрист телеканалу «Прямий» Лариса Руденок відзначає, що протягом календарного року зафіксовано три напади на журналістів програми «Споживач».

– За всіма випадками подали заяву до поліції за статтею 171 (перешкоджання журналістській діяльності). До суду, принаймні поки що, справи не дійшли, – коментує Лариса Руденок.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що фізична безпека лишається однією з найгостріших проблем українського медіапростору. 

– На жаль, як показує досвід лише 7–10 % таких справ потрапляють до суду, де розвалюються за «браком» доказів чи недоведенням вини. А в підсумку непокаране зло породжує нове насилля та жорстокість, – сказав Сергій Томіленко. – У цьому інциденті щодо знімальної групи телеканалу «Прямий» обурює нахабство працівника ресторану, який накидається на беззахисну журналістку не криючись від телекамери. Тому вимагаємо оперативного і належного розслідування поліцією, і головне – вагомого покарання для нападника.

 

Спілчанські новини

МФЖ закликає кандидатів на посаду Президента України стати на захист прав журналістів// НСЖУ, 22.03.2019

Міжнародна федерація журналістів закликала Петра Порошенка й Володимира Зеленського стати на захист українських журналістів. МФЖ підтримує зусилля Національної спілки журналістів України вимагати від кандидатів на посаду глави держави гарантувати свободу слова й захист прав журналістів.

Польська репортерка присвятила журналістську нагороду Станіславу Асєєву// НСЖУ, 22.03.2019

Спілка польських журналістів нагородила Моніку Андрушевську за репортаж для видання Tygodnik Powszechny «Бери тіло, поки дають», в якому описано історії українських матерів, які розшукують своїх синів, що пропали на війні.

Трьом зловмисникам, які вчинили збройний напад на газету «Новий день», оголошено про підозру// НСЖУ, 22.03.2019

Національна поліція інформує про прогрес у розслідуванні надзвичайної події – застосування зброї та сльозогінного газу під час проведення в Херсоні прес-конференції у прес-клубі газети «Новий день» (18 січня). Проте колектив херсонського видання висловлює невдоволення перебыгом розслідування та звинувачує поліцію в «зумисному затягуванні», а дії слідчих називає некваліфікованими.

Держкомтелерадіо: у проекті – програма підтримки й розвитку регіональних ЗМІ// НСЖУ, 21.03.2019

На лист-звернення Національної спілки журналістів України до уряду (за підсумками всеукраїнської наради редакторів газет) Держкомтелерадіо повідомив НСЖУ, що заплановано розробку проекту програми підтримки та розвитку регіональних ЗМІ на виконання рішення колегії цього держкомітету від 29 січня 2019 року.

Партнери