Спілка > Публiкацiя

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Квітня 2018
На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий»  скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

З відеозапису видно, як чоловік, який у цей час стояв за прилавком, загледівши знімальну групу, почав агресивно поводитися, погрожувати журналістці розбити окуляри, а далі й узагалі почав штовхати її і вирвав мікрофон.

– Зайшовши до закладу, ми одразу назвалися, до всього при мені був бейдж, на якому вказувалося, хто я і що тут роблю. Проте чоловіка не зупинило ні те, що перед ним стоїть журналіст телеканалу, ні попередження про виклик поліції, – розповідає в коментарі НСЖУ Олена Бунт. – Вийшовши із закладу, одразу зателефонували правоохоронцям, а далі нашому юристу з телеканалу, яка підказала, як правильно поводитися та писати заяву.

Олена зізнається, що, готуючи сюжети для такої гостросоціальної програми, їй не раз доводилося мати справу з агресивно настроєними людьми. Проте ситуація, коли на неї напали, застосовуючи фізичну силу, трапилася вперше.

Головний юрист телеканалу «Прямий» Лариса Руденок відзначає, що протягом календарного року зафіксовано три напади на журналістів програми «Споживач».

– За всіма випадками подали заяву до поліції за статтею 171 (перешкоджання журналістській діяльності). До суду, принаймні поки що, справи не дійшли, – коментує Лариса Руденок.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що фізична безпека лишається однією з найгостріших проблем українського медіапростору. 

– На жаль, як показує досвід лише 7–10 % таких справ потрапляють до суду, де розвалюються за «браком» доказів чи недоведенням вини. А в підсумку непокаране зло породжує нове насилля та жорстокість, – сказав Сергій Томіленко. – У цьому інциденті щодо знімальної групи телеканалу «Прямий» обурює нахабство працівника ресторану, який накидається на беззахисну журналістку не криючись від телекамери. Тому вимагаємо оперативного і належного розслідування поліцією, і головне – вагомого покарання для нападника.

 

Спілчанські новини

25 вересня – прес-конференція в НСЖУ «Уряд має стати на захист преси України!» (АНОНС)// НСЖУ, 24.09.2018

Вимоги до Кабінету Міністрів щодо реалізації державної політики підтримки друкованих ЗМІ обговорюватимуться 25 вересня в Національній спілці журналістів України. Уряд закликають до належного впливу на діяльність національного оператора ПАТ «Укрпошта» та впровадження заходів щодо стабілізації цін на газетний папір.

Побудова українських смислів у медіа в неспокійні часи// НСЖУ, 24.09.2018

Наукову дискусію щодо «українських наративів», які виробляються медіа в нинішні неспокійні часи, провів у Стокгольмі університет Содеторна у четвер 20 вересня. До його участі було запрошено медіа-дослідників зі Швеції, України та Фінляндії. Серед доповідачів також були представники Офісу ОБСЄ з питань свободи медіа, Європейської федерації журналістів та Національної спілки журналістів України.

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Партнери