Спілка > Публiкацiя

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Квітня 2018
На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий»  скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

З відеозапису видно, як чоловік, який у цей час стояв за прилавком, загледівши знімальну групу, почав агресивно поводитися, погрожувати журналістці розбити окуляри, а далі й узагалі почав штовхати її і вирвав мікрофон.

– Зайшовши до закладу, ми одразу назвалися, до всього при мені був бейдж, на якому вказувалося, хто я і що тут роблю. Проте чоловіка не зупинило ні те, що перед ним стоїть журналіст телеканалу, ні попередження про виклик поліції, – розповідає в коментарі НСЖУ Олена Бунт. – Вийшовши із закладу, одразу зателефонували правоохоронцям, а далі нашому юристу з телеканалу, яка підказала, як правильно поводитися та писати заяву.

Олена зізнається, що, готуючи сюжети для такої гостросоціальної програми, їй не раз доводилося мати справу з агресивно настроєними людьми. Проте ситуація, коли на неї напали, застосовуючи фізичну силу, трапилася вперше.

Головний юрист телеканалу «Прямий» Лариса Руденок відзначає, що протягом календарного року зафіксовано три напади на журналістів програми «Споживач».

– За всіма випадками подали заяву до поліції за статтею 171 (перешкоджання журналістській діяльності). До суду, принаймні поки що, справи не дійшли, – коментує Лариса Руденок.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що фізична безпека лишається однією з найгостріших проблем українського медіапростору. 

– На жаль, як показує досвід лише 7–10 % таких справ потрапляють до суду, де розвалюються за «браком» доказів чи недоведенням вини. А в підсумку непокаране зло породжує нове насилля та жорстокість, – сказав Сергій Томіленко. – У цьому інциденті щодо знімальної групи телеканалу «Прямий» обурює нахабство працівника ресторану, який накидається на беззахисну журналістку не криючись від телекамери. Тому вимагаємо оперативного і належного розслідування поліцією, і головне – вагомого покарання для нападника.

 

Спілчанські новини

Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Партнери