Спілка > Публiкацiя

На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий» скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 13 Квітня 2018
На журналістів програми «Споживач» телеканалу «Прямий»  скоєно уже третій напад, – НСЖУ

Інцидент трапився 11 квітня в Києві, коли журналіст програми «Споживач», що виходить на телеканалі «Прямий», Олена Бунт разом із виконавчим директором Союзу споживачів України Максимом Несміяновим завітали з перевіркою до закладу харчування «Два гуся».

З відеозапису видно, як чоловік, який у цей час стояв за прилавком, загледівши знімальну групу, почав агресивно поводитися, погрожувати журналістці розбити окуляри, а далі й узагалі почав штовхати її і вирвав мікрофон.

– Зайшовши до закладу, ми одразу назвалися, до всього при мені був бейдж, на якому вказувалося, хто я і що тут роблю. Проте чоловіка не зупинило ні те, що перед ним стоїть журналіст телеканалу, ні попередження про виклик поліції, – розповідає в коментарі НСЖУ Олена Бунт. – Вийшовши із закладу, одразу зателефонували правоохоронцям, а далі нашому юристу з телеканалу, яка підказала, як правильно поводитися та писати заяву.

Олена зізнається, що, готуючи сюжети для такої гостросоціальної програми, їй не раз доводилося мати справу з агресивно настроєними людьми. Проте ситуація, коли на неї напали, застосовуючи фізичну силу, трапилася вперше.

Головний юрист телеканалу «Прямий» Лариса Руденок відзначає, що протягом календарного року зафіксовано три напади на журналістів програми «Споживач».

– За всіма випадками подали заяву до поліції за статтею 171 (перешкоджання журналістській діяльності). До суду, принаймні поки що, справи не дійшли, – коментує Лариса Руденок.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що фізична безпека лишається однією з найгостріших проблем українського медіапростору. 

– На жаль, як показує досвід лише 7–10 % таких справ потрапляють до суду, де розвалюються за «браком» доказів чи недоведенням вини. А в підсумку непокаране зло породжує нове насилля та жорстокість, – сказав Сергій Томіленко. – У цьому інциденті щодо знімальної групи телеканалу «Прямий» обурює нахабство працівника ресторану, який накидається на беззахисну журналістку не криючись від телекамери. Тому вимагаємо оперативного і належного розслідування поліцією, і головне – вагомого покарання для нападника.

 

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери