Спілка > Публiкацiя

Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має невідкладно внести на голосування парламенту постанову про призначення слухань із фізичної безпеки журналістів. Про це йдеться в листі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка до спікера ВР.

Комітет з питань свободи слова одноголосно ще у вересні минулого року підтримав ініціативу НСЖУ щодо проведення спеціальних парламентських слухань, проте, на переконання народних депутатів Ольги Червакової та Юрія Павленка, персонально Голова Верховної Ради блокує розгляд відповідної постанови.
 
– Постанову подали на розгляд парламенту, проте її жодного разу так і не винесли на порядок денний роботи депутатів. І тут можемо чітко засвідчити, що персонально блокує розгляд постанови голова Верховної Ради Андрій Парубій, – коментують Ольга Червакова та Юрій Павленко. – Адже найбільше претензій на парламентських слуханнях, вочевидь, буде до Міністерства внутрішніх справ. А тут уже відіграє роль причетність до однієї політичної сили. Тож, журналісти фактично стали заручниками ось такої внутрішньопартійної підтримки інтересів…
 
Лист НСЖУ підготовлений після ухвали резолюції «Припинити тиск на журналістів та медіа!» за підсумками публічної дискусії «Загрози свободі слова в Україні», проведеної Національною спілкою журналістів України в партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів 2 березня.
 
 
Захід відбувся за участю міжнародних експертів ООН та ОБСЄ, представників низки ЗМІ з усієї країни, громадських активістів. Учасники навели численні факти погроз працівникам ЗМІ, побиття й перешкоджання професійній діяльності, незадовільного перебігу розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. 
 
Присутні на заході народні депутати Ольга Червакова та Юрій Павленко, які є членами Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України, відзначили, що варто тиснути персонально на спікера Верховної Ради, аби ініціативу НСЖУ щодо проведення парламентських слухань з  безпеки журналістів винесли на розгляд народних депутатів.
 
Нагадаємо, що за даними Індексу фізичної безпеки журналістів, який проводить НСЖУ спільно з партнерами, за 2017 рік зафіксовано 90 інцидентів застосування сили до журналістів. За перші 2 місяці 2018 року – 10.  

Спілчанські новини

У Херсоні побили місцевого журналіста Сергія Нікітенка// НСЖУ, 18.06.2018

Подія трапилася вранці 18 червня. Напад журналіст пов’язує виключно з професійною діяльністю: постійно ж доводиться готувати матеріали про державні закупівлі, діяльність депутатів, а також висвітлювати фінансові теми.

Газета «Демократична Україна» відзначила ювілей – 100-річчя!// НСЖУ, 18.06.2018

У Києві 15 червня «Демократична Україна» зібрала на урочистості з нагоди свята – 100-річчя свого видання! – редакційний колектив, ветеранів газети, а також авторський актив і гостей.

Співчуття... Володимир Коркодим// НСЖУ, 18.06.2018

Київська організація Національної спілки журналістів України з сумом повідомляє про кончину після тривалої хвороби колеги-спілчанина Володимира Івановича Коркодима.

Про кращі практики висвітлення проблем внутрішньо переміщених осіб розповіли журналістам ЗМІ Дніпропетровщини// НСЖУ, 15.06.2018

У прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ провели тренінг для представників регіональних ЗМІ. Йшлося про висвітлення у ЗМІ проблем, пов'язаних з життям внутрішньо переміщених осіб. За тему тренінгу взяли «Кращі практики висвітлення у ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Партнери