Спілка > Публiкацiя

Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має невідкладно внести на голосування парламенту постанову про призначення слухань із фізичної безпеки журналістів. Про це йдеться в листі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка до спікера ВР.

Комітет з питань свободи слова одноголосно ще у вересні минулого року підтримав ініціативу НСЖУ щодо проведення спеціальних парламентських слухань, проте, на переконання народних депутатів Ольги Червакової та Юрія Павленка, персонально Голова Верховної Ради блокує розгляд відповідної постанови.
 
– Постанову подали на розгляд парламенту, проте її жодного разу так і не винесли на порядок денний роботи депутатів. І тут можемо чітко засвідчити, що персонально блокує розгляд постанови голова Верховної Ради Андрій Парубій, – коментують Ольга Червакова та Юрій Павленко. – Адже найбільше претензій на парламентських слуханнях, вочевидь, буде до Міністерства внутрішніх справ. А тут уже відіграє роль причетність до однієї політичної сили. Тож, журналісти фактично стали заручниками ось такої внутрішньопартійної підтримки інтересів…
 
Лист НСЖУ підготовлений після ухвали резолюції «Припинити тиск на журналістів та медіа!» за підсумками публічної дискусії «Загрози свободі слова в Україні», проведеної Національною спілкою журналістів України в партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів 2 березня.
 
 
Захід відбувся за участю міжнародних експертів ООН та ОБСЄ, представників низки ЗМІ з усієї країни, громадських активістів. Учасники навели численні факти погроз працівникам ЗМІ, побиття й перешкоджання професійній діяльності, незадовільного перебігу розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. 
 
Присутні на заході народні депутати Ольга Червакова та Юрій Павленко, які є членами Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України, відзначили, що варто тиснути персонально на спікера Верховної Ради, аби ініціативу НСЖУ щодо проведення парламентських слухань з  безпеки журналістів винесли на розгляд народних депутатів.
 
Нагадаємо, що за даними Індексу фізичної безпеки журналістів, який проводить НСЖУ спільно з партнерами, за 2017 рік зафіксовано 90 інцидентів застосування сили до журналістів. За перші 2 місяці 2018 року – 10.  

Спілчанські новини

Адміністрація Президента: Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Партнери