Спілка > Публiкацiя

Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
Спікер Парубій персонально відповідає за непризначення парламентських слухань з фізичної безпеки журналістів, – НСЖУ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має невідкладно внести на голосування парламенту постанову про призначення слухань із фізичної безпеки журналістів. Про це йдеться в листі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка до спікера ВР.

Комітет з питань свободи слова одноголосно ще у вересні минулого року підтримав ініціативу НСЖУ щодо проведення спеціальних парламентських слухань, проте, на переконання народних депутатів Ольги Червакової та Юрія Павленка, персонально Голова Верховної Ради блокує розгляд відповідної постанови.
 
– Постанову подали на розгляд парламенту, проте її жодного разу так і не винесли на порядок денний роботи депутатів. І тут можемо чітко засвідчити, що персонально блокує розгляд постанови голова Верховної Ради Андрій Парубій, – коментують Ольга Червакова та Юрій Павленко. – Адже найбільше претензій на парламентських слуханнях, вочевидь, буде до Міністерства внутрішніх справ. А тут уже відіграє роль причетність до однієї політичної сили. Тож, журналісти фактично стали заручниками ось такої внутрішньопартійної підтримки інтересів…
 
Лист НСЖУ підготовлений після ухвали резолюції «Припинити тиск на журналістів та медіа!» за підсумками публічної дискусії «Загрози свободі слова в Україні», проведеної Національною спілкою журналістів України в партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів 2 березня.
 
 
Захід відбувся за участю міжнародних експертів ООН та ОБСЄ, представників низки ЗМІ з усієї країни, громадських активістів. Учасники навели численні факти погроз працівникам ЗМІ, побиття й перешкоджання професійній діяльності, незадовільного перебігу розслідування злочинів, скоєних проти журналістів. 
 
Присутні на заході народні депутати Ольга Червакова та Юрій Павленко, які є членами Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України, відзначили, що варто тиснути персонально на спікера Верховної Ради, аби ініціативу НСЖУ щодо проведення парламентських слухань з  безпеки журналістів винесли на розгляд народних депутатів.
 
Нагадаємо, що за даними Індексу фізичної безпеки журналістів, який проводить НСЖУ спільно з партнерами, за 2017 рік зафіксовано 90 інцидентів застосування сили до журналістів. За перші 2 місяці 2018 року – 10.  

Спілчанські новини

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям творчих конкурсів НСЖУ// НСЖУ, 23.09.2018

Дипломи переможців і спеціальні відзнаки НСЖУ отримали переможці творчих конкурсів спілки 2018 року.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» 20–23 вересня// НСЖУ, 20.09.2018

Перший медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» відкривається в четвер на Івано-Франківщині. Це творчий форум журналістів, який пройде під гаслом «Прагни до вершин!» – до вершин у житті, творчості, громадській активності. Організувала захід, у якому беруть участь понад 200 журналістів з усіх регіонів, громадська організація «Український журналістський фонд».

Кількість порушень щодо працівників ЗМІ й активістів за три місяці зросла на 210 відсотків – доповідь ООН// НСЖУ, 19.09.2018

Управління Верховного комісара ООН з прав людини протягом трьох місяців задокументувало 30 випадків порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ: від фізичних нападів із застосуванням сили до актів приниження чи залякування. Про це йдеться в оприлюдненій у середу в Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні, яка охоплює період з 16 травня по 15 серпня 2018 року.

Круглий стіл: як висвітлювати реформи// НСЖУ, 19.09.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України на Хрещатику відбувся круглий стіл на тему: «Реформи об’єднують». Іініціатор його проведення – Київський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Партнери