Спілка > Публiкацiя

Після тривалого лікування додому повернувся поранений на військових навчаннях оператор В’ячеслав Волк

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 12 Березня 2018
Після тривалого лікування додому повернувся поранений на військових навчаннях оператор В’ячеслав Волк

В’ячеслав нині набирається сил у селі в батьків неподалік Кривого Рогу. Рідні тішаться, що після тривалого лікування здоров’я пораненого поволі відновлюється. Та попереду ще кількамісячна реабілітація в приватній запорізькій клініці.

– Переїзд переніс добре, вже наївся домашньої їжі, про яку так довго мріяв, – радіючи поверненню чоловіка, розповідає в коментарі НСЖУ дружина Інна Волк. – Удома плануємо побути з місяць. На цей час заплановані відновлювальні масажі. А далі – на реабілітацію до Запоріжжя, як і планували.

Рідні В’ячеслава зазначають, що тривале восьмимісячне лікування дає перші позитивні результати – чоловік уже може рухати плечима, потроху відновлюються рухомість рук і чутливість у ногах.

– У місцевому соцзахисті нам пообіцяли виділити візок з електродвигуном – це буде чималою підмогою, новий же коштує понад двадцять тисяч гривень, – каже Інна Волк. – Також маємо вже спеціальне ліжко, яке автоматично допомагає змінювати положення тіла. Тепер треба тільки набиратися сил і боротися за здоров’я чоловіка.

Нагадаємо, 6 липня 2017 року під час військових навчань Збройних сил України інструктор поранив з вогнепальної зброї В’ячеслава Волка – оператора одного з місцевих інтернет-порталів «Перший Криворізький». Тоді НСЖУ звернулася з вимогою до керівництва Міністерства оборони України взяти на повне забезпечення лікування й реабілітацію журналіста. Міністр оборони Степан Полторак доручив військовим медикам опікуватися лікуванням пораненого, відповідно В’ячеслав Волк проходив курс лікування у військовому шпиталі у Львові. Та вже наступний етап – операцію в Києві – було проведено власним коштом родини. Так само сім’ї, можливо, доведеться оплачувати й реабілітацію в Запоріжжі.

Військовий інструктор, через дії якого зазнав поранення оператор, нині перебуває на волі – за Ігоря Петренка внесли заставу в 400 тисяч гривень ще в листопаді.

НСЖУ закликала міністра оборони Степана Полторака тримати на особистому контролі питання реабілітації тяжко пораненого на військових навчаннях журналіста. Медики доклали багато зусиль до лікування В’ячеслава, проте несправедливо буде залишати родину сам на сам із проблемою його тривалої реабілітації, нагадав керівництву Міністерства оборони голова творчої спілки Сергій Томіленко у відповідному зверненні.

Фото: newsmir.info

Спілчанські новини

Адміністрація Президента: Кабмін має поінформувати журналістів про розгляд претензій до Укрпошти// НСЖУ, 19.12.2018

На колективне звернення представників НСЖУ, профільних асоціацій та друкованих ЗМІ з приводу негативних для медійної сфери наслідків незадовільної роботи Укрпошти Адміністрація Президента України надала творчій спілці журналістів відповідь, зазначивши, що звернення надіслано для розгляду до Кабміну.

«Якщо видання до 31 грудня подало хоч і неповну заяву про перереєстрацію, треба дозволити завершити реформування», – голова НСЖУ// НСЖУ, 18.12.2018

Уже 31 грудня спливає термін, відведений на реформування комунальних та державних ЗМІ. Більше половини комунальних видань, тобто 323 редакції, отримали бажану незалежність. Проте ще кілька сотень газет так і не завершили процес роздержавлення, а кілька десятків редакцій є реальними заручниками чиновників та депутатів.

«Побити журналіста коштує менше, ніж квитки в кіно», – учасники дискусії// НСЖУ, 18.12.2018

Протягом 2017–2018 років на Житомирщині сталося 7 фізичних атак на журналістів. Зокрема, мова йде про побиття редакторів газети «Бердичів діловий» Валерія Шелепи і газети «Патріот» Андрія Лактіонова, кореспондента інформаційного порталу «20 хвилин» Руслана Мороза, кореспондентки обласної газети «Ехо» Світлани Михальової.

Місія ООН занепокоєна зухвалістю атак на українських журналістів// НСЖУ, 17.12.2018

Напади на журналістів, працівників засобів масової інформації, активістів громадянського суспільства, а також осіб, які представляють альтернативні соціальні чи політичні погляди, стали дедалі більш відкритими, підживлюючи нетерпимість та дискримінацію в Україні. Про це йдеться в презентованій у понеділок у Києві Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Партнери