Спілка > Публiкацiя

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Під час тренінгу було порушено три актуальних теми. Зокрема, під час першого блоку говорили про захист прав журналістів, фізичну безпеку та боротьбу з безкарністю. Своїм досвідом з цього питання поділився голова НСЖУ Сергій Томіленко:

– За останній рік нами було зафіксовано дев’яносто інцидентів фізичної агресії щодо журналістів: зокрема в шістдесяти шести випадках жертвами ставали чоловіки, а в двадцяти чотирьох – жінки, – відзначив Сергій Томіленко. – На жаль, нині немає відчутного прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних проти журналістів. Справи або ж узагалі не доходять до суду, або розвалюються там через брак доказів. Для нас як для найбільшої журналістської організації України важливо домогтися публічного звіту влади і слідства. Для цього активно залучаємо міжнародних партнерів.

Другий день тренінгу провів медіаексперт, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. У блоці «Медіаменеджмент» обговорили аспекти управління газетою, структуру та організацію роботи, створення оригінального контенту, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та нюанси грамотного«просування» видання.

Протягом третього дня роботи Анастасія Волобуєва, доцент, к. н. із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня НСЖУ, працювала з журналістами по блоку «Гендер». Порушили тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав і можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі, також слухачі дізналися про можливості подолання гендерних стереотипів та створення гендерно чутливого медіапростору в Україні.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати на підтвердження участі, а вручив їх голова АУП Валерій Іванов.

 

Спілчанські новини

Напад зі стріляниною: надзвичайна пригода в прес-центрі газети «Новий день»// НСЖУ, 18.01.2019

Прес-конференція і круглий стіл з питань автоперевезень у Херсоні закінчилися стріляниною, отруєнням журналістів газом та побитими вікнами. Сьогодні невідомі розпилили газ у прес-центрі газети «Новий день», а потім почали стріляти з редакційного коридору в приміщення прес-клубу...

Переможці Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців отримали сертифікати і премії// НСЖУ, 17.01.2019

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулося урочисте вручення сертифікатів лауреатам Всеукраїнського конкурсу публікацій про життя переселенців. Організатор конкурсу – Благодійний фонд «Горєніє», партнер – НСЖУ.

«З нетерпінням чекаємо всеукраїнського редакторського зібрання» – Володимир Яцкевич// НСЖУ, 17.01.2019

«Натуральним здирством» називає тарифну політику Укрпошти Володимир Яцкевич, шеф-редактор житомирської обласної газети «Эхо» («Відлуння»). У листі до НСЖУ він зазначив, що з нетерпінням чекає лютневої Всеукраїнської наради редакторів газет з питань захисту друкованих ЗМІ, на яку творча спілка запрошує керівництво держави.

Спеціальний календар на захист свободи слова й прав журналістів випустив телеканал «112 Україна»// НСЖУ, 17.01.2019

Тематичний календар на 2019 рік, який є роком великих виборів – Президента й парламенту, містить гасла щодо захисту прав журналістів і невтручання політиків у роботу українських медіа.

Партнери