НСЖУ | Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Спілка > Публiкацiя

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Під час тренінгу було порушено три актуальних теми. Зокрема, під час першого блоку говорили про захист прав журналістів, фізичну безпеку та боротьбу з безкарністю. Своїм досвідом з цього питання поділився голова НСЖУ Сергій Томіленко:

– За останній рік нами було зафіксовано дев’яносто інцидентів фізичної агресії щодо журналістів: зокрема в шістдесяти шести випадках жертвами ставали чоловіки, а в двадцяти чотирьох – жінки, – відзначив Сергій Томіленко. – На жаль, нині немає відчутного прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних проти журналістів. Справи або ж узагалі не доходять до суду, або розвалюються там через брак доказів. Для нас як для найбільшої журналістської організації України важливо домогтися публічного звіту влади і слідства. Для цього активно залучаємо міжнародних партнерів.

Другий день тренінгу провів медіаексперт, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. У блоці «Медіаменеджмент» обговорили аспекти управління газетою, структуру та організацію роботи, створення оригінального контенту, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та нюанси грамотного«просування» видання.

Протягом третього дня роботи Анастасія Волобуєва, доцент, к. н. із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня НСЖУ, працювала з журналістами по блоку «Гендер». Порушили тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав і можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі, також слухачі дізналися про можливості подолання гендерних стереотипів та створення гендерно чутливого медіапростору в Україні.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати на підтвердження участі, а вручив їх голова АУП Валерій Іванов.

 

Спілчанські новини

В Європейській федерації журналістів вважають, що Асєєва змусили зізнатися в шпигунстві за фальшивими звинуваченнями// НСЖУ, 20.08.2018

В Європейській федерації журналістів (ЄФЖ) стурбовані появою інтерв’ю полоненого журналіста Станіслава Асєєва на телеканалі «Росія 24». Про це йдеться в заяві на офіційному сайті федерації, оприлюдненій в понеділок.

На Жашківщині колишній співзасновник відмовляється укладати угоду на оренду приміщення із роздержавленою районкою// НСЖУ, 20.08.2018

Уже понад рік районна газета «Жашківщина», яка успішно завершила реформування, не може укласти договір оренди приміщення зі своїм колишнім співзасновником – районною радою. Офіційна причина постійних відмов – відсутність технічної документації на те саме приміщення. Щоб її виготовити потрібно 3 тис. грн, проте в державного органу такої суми грошей немає.

«Мораторій на підвищення поштових тарифів лише для україномовних видань – дискримінація», - редактор обласної газети// НСЖУ, 20.08.2018

У 2019 році Укрпошта вкотре планує підвищувати тарифи на доставку друкованих ЗМІ. За попередніми підрахунками, ціни зростуть приблизно на 20 %. Такі дії газетярі називають злочинними, а позицію пошти – здирницькою. Тож, не бажаючи терпіти свавілля з боку монополіста, активні редактори порушують питання на найвищому державному рівні.

Полонений журналіст Асєєв живий: показали відео// НСЖУ, 20.08.2018

Полонений у окупованому Донецьку журналіст Станіслав Асєєв живий – його вперше показали на відео. Сюжет вийшов на російському телеканалі «Россия-24». У Національній спілці журналістів України та на Радіо Свобода продовжують вимагати негайного звільнення журналіста з полону.

Партнери