Спілка > Публiкацiя

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Під час тренінгу було порушено три актуальних теми. Зокрема, під час першого блоку говорили про захист прав журналістів, фізичну безпеку та боротьбу з безкарністю. Своїм досвідом з цього питання поділився голова НСЖУ Сергій Томіленко:

– За останній рік нами було зафіксовано дев’яносто інцидентів фізичної агресії щодо журналістів: зокрема в шістдесяти шести випадках жертвами ставали чоловіки, а в двадцяти чотирьох – жінки, – відзначив Сергій Томіленко. – На жаль, нині немає відчутного прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних проти журналістів. Справи або ж узагалі не доходять до суду, або розвалюються там через брак доказів. Для нас як для найбільшої журналістської організації України важливо домогтися публічного звіту влади і слідства. Для цього активно залучаємо міжнародних партнерів.

Другий день тренінгу провів медіаексперт, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. У блоці «Медіаменеджмент» обговорили аспекти управління газетою, структуру та організацію роботи, створення оригінального контенту, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та нюанси грамотного«просування» видання.

Протягом третього дня роботи Анастасія Волобуєва, доцент, к. н. із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня НСЖУ, працювала з журналістами по блоку «Гендер». Порушили тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав і можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі, також слухачі дізналися про можливості подолання гендерних стереотипів та створення гендерно чутливого медіапростору в Україні.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати на підтвердження участі, а вручив їх голова АУП Валерій Іванов.

 

Спілчанські новини

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

У Львові відкрили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку// НСЖУ, 21.02.2018

Погруддя Герою Небесної сотні, Герою України Ігорю Костенку відкрили 20 лютого у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, – повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Партнери