Спілка > Публiкацiя

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Під час тренінгу було порушено три актуальних теми. Зокрема, під час першого блоку говорили про захист прав журналістів, фізичну безпеку та боротьбу з безкарністю. Своїм досвідом з цього питання поділився голова НСЖУ Сергій Томіленко:

– За останній рік нами було зафіксовано дев’яносто інцидентів фізичної агресії щодо журналістів: зокрема в шістдесяти шести випадках жертвами ставали чоловіки, а в двадцяти чотирьох – жінки, – відзначив Сергій Томіленко. – На жаль, нині немає відчутного прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних проти журналістів. Справи або ж узагалі не доходять до суду, або розвалюються там через брак доказів. Для нас як для найбільшої журналістської організації України важливо домогтися публічного звіту влади і слідства. Для цього активно залучаємо міжнародних партнерів.

Другий день тренінгу провів медіаексперт, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. У блоці «Медіаменеджмент» обговорили аспекти управління газетою, структуру та організацію роботи, створення оригінального контенту, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та нюанси грамотного«просування» видання.

Протягом третього дня роботи Анастасія Волобуєва, доцент, к. н. із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня НСЖУ, працювала з журналістами по блоку «Гендер». Порушили тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав і можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі, також слухачі дізналися про можливості подолання гендерних стереотипів та створення гендерно чутливого медіапростору в Україні.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати на підтвердження участі, а вручив їх голова АУП Валерій Іванов.

 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери