Спілка > Публiкацiя

Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 13 Лютого 2018
Про захист прав журналістів, медіаменеджмент та гендерні стереотипи говорили під час тренінгу для регіональних ЗМІ

Майже півтора десятка журналістів і редакторів регіональних ЗМІ взяли участь у триденному тренінгу «Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у медіа». Захід, що проходив 8–10 лютого, організували та провели спільно Академія української преси та Національна спілка журналістів за підтримки Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (Міністерство закордонних справ України).

Під час тренінгу було порушено три актуальних теми. Зокрема, під час першого блоку говорили про захист прав журналістів, фізичну безпеку та боротьбу з безкарністю. Своїм досвідом з цього питання поділився голова НСЖУ Сергій Томіленко:

– За останній рік нами було зафіксовано дев’яносто інцидентів фізичної агресії щодо журналістів: зокрема в шістдесяти шести випадках жертвами ставали чоловіки, а в двадцяти чотирьох – жінки, – відзначив Сергій Томіленко. – На жаль, нині немає відчутного прогресу в розслідуванні злочинів, скоєних проти журналістів. Справи або ж узагалі не доходять до суду, або розвалюються там через брак доказів. Для нас як для найбільшої журналістської організації України важливо домогтися публічного звіту влади і слідства. Для цього активно залучаємо міжнародних партнерів.

Другий день тренінгу провів медіаексперт, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський. У блоці «Медіаменеджмент» обговорили аспекти управління газетою, структуру та організацію роботи, створення оригінального контенту, збут, дизайн, верстку, рекламу, взаємодію з місцевими органами влади та нюанси грамотного«просування» видання.

Протягом третього дня роботи Анастасія Волобуєва, доцент, к. н. із соціальних комунікацій Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, головна редакторка сайту Асоціації спортивних журналістів України, членкиня НСЖУ, працювала з журналістами по блоку «Гендер». Порушили тему гендерного реформування мови в Україні, рівності прав і можливостей чоловіків і жінок у медіапросторі, також слухачі дізналися про можливості подолання гендерних стереотипів та створення гендерно чутливого медіапростору в Україні.

Наприкінці тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати на підтвердження участі, а вручив їх голова АУП Валерій Іванов.

 

Спілчанські новини

1 листопада – громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні// НСЖУ, 17.10.2018

Національна спілка журналістів України у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів організовує громадські слухання «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні», які пройдуть 1 листопада у Києві.

ОБСЄ й далі домагатиметься виїзду журналіста Семени з Криму – Арлем Дезір// НСЖУ, 16.10.2018

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що й далі домагатиметься виїзду кримського журналіста Миколи Семени до Києва на лікування (як відомо, Семена перебуває на півострові під домашнім арештом за рішенням російського суду), інформує Крим.Реалії.

18 жовтня пройде регіональна дискусія з фізичної безпеки журналістів// НСЖУ, 16.10.2018

18 жовтня в Рівному відбудеться дискусія з фізичної безпеки журналістів за участю голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Поштове відділення, порушуючи договір, відмовляється приймати луганську «районку» для розповсюдження передплатникам// НСЖУ, 12.10.2018

Через непартнерське ставлення регіонального відділення Укрпошти газета «Сватівські відомості» (Луганська область) уже втратила понад тисячу примірників за передплатою. Тепер «районка» до читачів почала надходити на тиждень пізніше.

Партнери