Спілка > Публiкацiя

Надзвичайну ситуацію в Українському фонді культури – під контроль влади і преси, – правління УФК

Служба інформацii НСЖУ
Середа 17 Січня 2018
Надзвичайну ситуацію в Українському фонді культури – під контроль влади і преси, – правління УФК

У Києві в прес-центрі Національної спілки журналістів України 16 січня відбулася прес-конференція за участю керівництва правління Українського фонду культури, до якого входять, зокрема, й митці, творчі працівники – члени НСЖУ.

Фонд, фундатором і багаторічним очільником якого був Борис Олійник (за освітою він, як відомо, журналіст) з 2017 року очолює письменник Олександр Бакуменко. На прес-конференції він оприлюднив текст заяви, з якою звернувся до органів державної влади, Генпрокуратури, СБУ, МВС, депутатських фракцій і груп Верховної Ради України, засобів масової інформації, культурної громадськості України та інших небайдужих організацій з приводу дій, що мають ознаки кримінальних злочинів, і пов’язані з тим, що з офісу УФК зникла частина майна, документи, архівні матеріали, твори мистецтва тощо. Поліція нині проводить розслідування.

На світлині: зліва направо – Віктор Захарченко, Анатолій Гай, Олександр Бакуменко, Микола Шелест

Серед основних промовців на прес-конференції були й активісти керівного органу УФК Анатолій Гай і Микола Шелест. Про роль руху «Правий сектор» у цих подіях інформував пресу його представник з правових питань Віктор Захарченко. «Правий сектор», на прохання керівництва УФК, нині забезпечує охорону приміщень офісу Фонду на Печерську (вул. Липська, 16).

На світлині: зліва направо – Володимир Біленко, Андрій Мельничук, Вадим Крищенко

На прес-конференції брали слово й давні друзі, соратники Бориса Олійника, серед них, зокрема, ветерани журналістики Володимир Біленко, Андрій Мельничук, митець і фаховий журналіст Вадим Крищенко, письменник Леонід Закордонець та інші. Рефреном у промовах були думки: «скоєне з УФК є зазіханням на приміщення Фонду в престижному районі столиці», «це захоплення за рейдерськими схемами», «має бути кара судом, законом – за вчинену наругу над українською культурою», «боляче, що ганьбиться й топчеться зроблене великим українцем – Борисом Олійником», «дивує бездіяльність влади», «безкарність завжди породжує нове зло».

На прес-конференції були присутні згадані в заяві Олександра Бакуменка й колишні працівники УФК Олег Лосіхін, Дмитро Булаєв, а також деякі інші колишні члени правління УФК. Своєї позиції вони не озвучили, проте було поширено анонімну письмову інформацію про потребу терміново зібрати конференцію УФК, заслухати звіт голови правління Фонду за період його роботи, почути другу сторону конфлікту тощо. Подаємо текст заяви, оприлюдненої ініціаторами заходу.

 

Засобам масової інформації

Голови Правління

 ВБО «Український фонд культури

 імені Бориса Олійника»

БАКУМЕНКА О.Д.

ЗАЯВА

Звертаємося до органів державної влади, Генеральної прокуратури, СБУ, МВС, депутатських фракцій і груп Верховної Ради України, засобів масової інформації, культурної громадськості України та інших небайдужих організацій щодо культурного надбання України з приводу дій, що носять явні ознаки кримінальних злочинів, а саме:

31 грудня 2017 року рано-вранці група невідомих осіб на чолі з громадянами Лосіхіним Олегом Олеговичем і Булаєвим Дмитром Вікторовичем незаконно вдерлися та захопили приміщення Всеукраїнського благодійного фонду «Український фонд культури імені Бориса Олійника» за адресою: м. Київ, вулиця Липська, 16, захопивши й нейтралізувавши чергового Полякова В.В, який чергував в УФК.

Під керівництвом Лосіхіна О.О. та Булаєва Д.В. були зламані та замінені замки в усіх кабінетах, де зберігаються майно й культурні цінності УФК, була виставлена з невідомих осіб охорона, яка нікого з діючих працівників Фонду, членів Виконкому та Правління УФК, які прибули, дізнавшись про напад на Фонд, не пустила до службових приміщень УФК, таким чином заблокували роботу Фонду.

31.12.2017 року викликана Бакуменком О.Д. оперативна група з Печерського РУ поліції не спромоглася чи не захотіла встановити, хто є законним керівником Фонду та орендарем цих приміщень і на яких підставах у службових приміщеннях УФК перебуває Лосіхін О.О., який жодних документів на перебування в УФК з групою невідомих осіб поліції не надав. Тож, поліція не припинила дії рейдерів, що мають ознаки кримінального правопорушення. Склали протокол, Бакуменко О.Д. як Голова фонду подав заяву про вчинення злочину для відкриття кримінального провадження. У той день члени Виконкому, Правління УФК чотири рази викликали поліцію для припинення правопорушення, але рейдери залишилися в приміщенні, а керівництву УФК поліція порадила 02.01.2018 року звернутися із заявою в Печерське районне управління поліції. Події зафіксували телекореспонденти NewsOne.

На підставі сфальшованого протоколу засідання членів Правління на період так званої «відпустки» Голови Правління Бакуменка О.Д. Лосіхін О.О. у Держреєстрі Печерської РДА вніс зміни у Реєстр, у якому Лосіхін О.О. вписаний як «керівник з 29.12.2017 р. (тимчасово виконуючий обов’язки)» (Копія протоколу додається).

Підробили протокол 27.12.2017 р. колишній працівник УФК Булаєв Дмитро Вікторович (звільнився за особистим бажанням 01.11.2017 р.) і Лосіхін Олег Олегович (звільнений з роботи 01.12.2017 р.). Їхнім спільником є також колишній головний бухгалтер УФК Зубкова О.І., яка надала згаданим особам оригінали документів Фонду з мокрими печатками.

За повторною заявою Голови Фонду Бакуменка О.Д. 03.01.2018 р. Печерським РУ поліції відкрите кримінальне провадження та занесене в реєстр досудового слідства.

09.01.2018 р. присутні у Фонді члени Правління та інші працівники почули, що в кабінеті Голови фонду стукає людина та просить випустити її. Після наполегливих вимог членів Правління чергові Лосіхіна О.О. відчинили двері й з кімнати вийшов черговий, який, з його слів, 31.12.2017 р. був ізольований (у нього забрали мобільний телефон) і незаконно утримувався в кімнаті.

УФК звернувся із заявами про рейдерське захоплення до органів державної влади (Президента, Прем’єр-міністра України, МВС, Міністра культури, Генпрокуратури, СБУ, Міністра юстиції, мера м. Києва). Печерським РУ поліції в м. Києві відкрито кримінальну справу № 2018100060000019, слідчі дії проводяться згідно з чинним законодавством України та займають досить багато часу, що фактично сприяє рейдерам і дає змогу знищити документи й вивезти матеріальні цінності.

За ці дні невідомі особи проникли в усі кімнати Фонду, де зберігалися історичні документи з дня заснування УФК та майно.

Зволікання правоохоронних органів змусило ВБО «Український фонд культури імені Бориса Олійника» звернутися до юристів і адвокатів Організації «Правий сектор» допомогти припинити рейдерське захоплення та розграбування майна, цінностей, картин та історичних документів.

Організація та юристи «ПС», вивчивши надані Фондом установчі та організаційно-правові документи, 12.01.2018 року зайшли в приміщення УФК, виставили чергових і припинили винос документів чи іншого майна.

При спільному зі слідчим Печерського райвідділу поліції заході до кабінету Голови Фонду була виявлена відсутність сейфа, комп’ютера, двох моніторів, двох БФ пристроїв (принтерів), книг, документів. Щодо факту зникнення згаданого майна Голова Фонду Бакуменко О.Д. подав заяву в поліцію.

Проблемами Фонду перейнявся народний депутат України Борислав Береза, який 12.01.2018 р. приїхав у Фонд, щоб особисто з’ясувати ситуацію щодо рейдерства і зволікання правоохоронних органів. Повідомив членів Правління УФК, що бере на свій контроль дальше правове вирішення ситуації та покарання винних.

Події цього дня знімала телекомпанія ZIK і транслювала в прямому ефірі.

Зважаючи на викладене, Правління Фонду звертається з проханням до ЗМІ взяти на контроль вказані події та відкрите кримінальне провадження № 12018100060000019.

Генпрокуратуру, СБУ та керівництво Печерського районного Управління поліції в м. Києві Правління Фонду просить у найкоротші терміни провести належні досудові розслідування за фактами:

1. Незаконного проникнення та рейдерського захоплення Лосіхіним О.О. і його спільниками приміщення та майна УФК за адресою: м. Київ, вулиця Липська, 16-А.

2. Фальсифікації документів щодо незаконної перереєстрації у Печерській районній в місті Києві Державній адміністрації 29.12.2017 р. із зазначенням Лосіхіна О.О. як тимчасового виконувача обов’язків Голови Правління УФК.

3. Повернути членам Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд культури імені Бориса Олійника» незаконно захоплені приміщення і матеріально-культурні цінності в повному обсязі для дальшого проведення статутної діяльності Фонду.

4. Притягнути Лосіхіна О.О. і його спільників до кримінальної відповідальності за шахрайство, підроблення документів і незаконне захоплення майна комунальної власності.

5. Скасувати реєстрацію від 29.12.17 р. Держреєстратора Печерської РДА, який провів всупереч Статуту УФК незаконну реєстрацію зміни керівника УФК.

Голова Правління УФК ім. Бориса Олійника                                     Олександр Бакуменко

 

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери