Спілка > Публiкацiя

Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Протягом січня наступного року кам’янська поліція обіцяє встановити нові факти й розслідувати справу про підпал автомобіля редактора газети «Город 5692» Сергія Гузя. У цьому запевнив в.о. начальника Кам’янського відділу поліції Дніпропетровської області Віталій Гусятниченко під час зустрічі з представниками Національної спілки журналістів України 6 грудня.

Зокрема, як наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, за останній рік у місті і загалом в області спостерігається загрозлива тенденція підпалів або пошкодження автомобілів журналістів. Зокрема, це і підпал авто Сергія Гузя, що стався у лютому цього року, і підпал гаража редактора газети «События сегодня» Михайла Балтакси, і пожежа в міській комунальній друкарні та підпал авто з тиражем видання «Антимафія». А напередодні Нового року під редакцію газети «Событие недели» підклали бойові гранати.
– У той час, як місцеві журналісти визнають, що можуть розраховувати на захист поліції під час масових заходів, вони так само говорять про незахищеність у разі опублікування якихось резонансних матеріалів чи журналістських розслідувань. Тому що їм погрожують, їхнє майно можуть знищувати, і фактично за це ніхто не несе відповідальності, – зазначив Сергій Томіленко. 
Віталій Гусятниченко в свою чергу запевнив, що всі справи, відкриті за статтями про злочини проти журналістів, перебувають на особливому контролі, але потребують багато часу. 
– Хід розслідування справи про підпал авто Сергія Гузя задовільний, це підтверджує і прокуратура. Проведені всі належні експертизи і найближчим часом ми покажемо результат, – пообіцяв керівник Кам’янської поліції – Відповідно до зібраних даних, однозначно нами виключається версія самопідпалу чи інсценування.    
У поліції наголошують, що ситуація загострюється і тим, що в людей з’явилося багато зброї на руках. Якщо раніше «коктейлі Молотова» і гранати були чимось екстраординарним, то зараз цим уже нікого не здивуєш. 
Водночас на зустрічі йшлося про те, що журналісти самі мають бути більш активними в захисті своїх справ. Адже, скажімо, директор друкарні, в якій стався підпал, відмовилася давати свідчення й писати заяву. Не виявляє наполегливості й постраждалий редактор Михайло Балтакса, який не вірить в успішне розслідування. 
В результаті зустрічі було домовлено, що постраждалі журналісти Кам’янського спільно з НСЖУ нададуть поліції інформацію про те, які викривальні матеріали або розслідування могли б спричинити хвилю агресії проти них. А поліція долучить цю заяву до матеріалів кримінальних справ і проведе відповідні дії щодо впливових у місті осіб. 
У зустрічі з керівництвом Кам’янського відділу Національної поліції брали участь також секретар НСЖУ Сергій Шевченко, прес-секретар НСЖУ Леся Карлова, голова міського осередку Спілки Леонід Бройтман та журналіст і постраждалий від підпалів Сергій Гузь.
Нагадаємо, що в Кам'янському (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області 12 лютого невідомі підпалили автомобіль «Таврія» головного редактора місцевого сайту 5692.com.ua і газети Місто 5692 Сергія Гузя. Слідчо-оперативна група, що приїхала на місце, встановила сліди навмисного підпалу автомобіля.
31 грудня 2016 року в Кам’янському біля редакції газети «Событие недели» правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій. У пакеті лежала картонна коробка, всередині якої була пляшка шампанського й конструкція, складена з 8 гранат. Редакція повязувала інцидент з журналістською діяльністю, провадження відкрито за статтею «хуліганство».
 
 
 
 

Спілчанські новини

У Дніпрі кілька молодиків побили редактора місцевого інтернет-видання// НСЖУ, 25.05.2018

Подія трапилася вчора, 24 травня, вранці. Кілька чоловіків чекали на Всеволода Новохатька, громадського активіста і редактора «ЗОВ» («Закон один для всіх»), неподалік його будинку. Коли журналіст наблизився, один із зловмисників ударив його по обличчю, зваливши на підлогу.

НСЖУ висловлює солідарність колегам із телеканалу «112 Україна», якому Нацрада «обіцяє» не продовжити ліцензію// НСЖУ, 24.05.2018

У перешкоджанні журналістській діяльності та системному тиску колектив телеканалу «112 Україна» звинувачує голову Національної ради з питань радіо та телебачення Юрія Артеменка. Зокрема, про це йдеться у зверненні до голови НСЖУ Сергія Томіленка за підписами генерального директора телеканалу «112 Україна» Єгора Бенкендорфа та головного редактора Павла Кужеєва.

Бердянськ запрошує журналістів на ювілейний фестиваль „Азовське літо”// НСЖУ, 24.05.2018

У Бердянську 1–3 червня 2018 року відбудеться XX Всеукраїнський фестиваль журналістів „Азовське літо”.

Важка втрата… У Полтаві помер Григорій Гринь// НСЖУ, 24.05.2018

Перестало битися серце заслуженого журналіста України, колишнього головного редактора газети «Зоря Полтавщини» Григорія Федосійовича Гриня. Інформацію про смерть повідомили рідні журналіста і ЗМІ Полтавщини.

Партнери