Спілка > Публiкацiя

Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Протягом січня наступного року кам’янська поліція обіцяє встановити нові факти й розслідувати справу про підпал автомобіля редактора газети «Город 5692» Сергія Гузя. У цьому запевнив в.о. начальника Кам’янського відділу поліції Дніпропетровської області Віталій Гусятниченко під час зустрічі з представниками Національної спілки журналістів України 6 грудня.

Зокрема, як наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, за останній рік у місті і загалом в області спостерігається загрозлива тенденція підпалів або пошкодження автомобілів журналістів. Зокрема, це і підпал авто Сергія Гузя, що стався у лютому цього року, і підпал гаража редактора газети «События сегодня» Михайла Балтакси, і пожежа в міській комунальній друкарні та підпал авто з тиражем видання «Антимафія». А напередодні Нового року під редакцію газети «Событие недели» підклали бойові гранати.
– У той час, як місцеві журналісти визнають, що можуть розраховувати на захист поліції під час масових заходів, вони так само говорять про незахищеність у разі опублікування якихось резонансних матеріалів чи журналістських розслідувань. Тому що їм погрожують, їхнє майно можуть знищувати, і фактично за це ніхто не несе відповідальності, – зазначив Сергій Томіленко. 
Віталій Гусятниченко в свою чергу запевнив, що всі справи, відкриті за статтями про злочини проти журналістів, перебувають на особливому контролі, але потребують багато часу. 
– Хід розслідування справи про підпал авто Сергія Гузя задовільний, це підтверджує і прокуратура. Проведені всі належні експертизи і найближчим часом ми покажемо результат, – пообіцяв керівник Кам’янської поліції – Відповідно до зібраних даних, однозначно нами виключається версія самопідпалу чи інсценування.    
У поліції наголошують, що ситуація загострюється і тим, що в людей з’явилося багато зброї на руках. Якщо раніше «коктейлі Молотова» і гранати були чимось екстраординарним, то зараз цим уже нікого не здивуєш. 
Водночас на зустрічі йшлося про те, що журналісти самі мають бути більш активними в захисті своїх справ. Адже, скажімо, директор друкарні, в якій стався підпал, відмовилася давати свідчення й писати заяву. Не виявляє наполегливості й постраждалий редактор Михайло Балтакса, який не вірить в успішне розслідування. 
В результаті зустрічі було домовлено, що постраждалі журналісти Кам’янського спільно з НСЖУ нададуть поліції інформацію про те, які викривальні матеріали або розслідування могли б спричинити хвилю агресії проти них. А поліція долучить цю заяву до матеріалів кримінальних справ і проведе відповідні дії щодо впливових у місті осіб. 
У зустрічі з керівництвом Кам’янського відділу Національної поліції брали участь також секретар НСЖУ Сергій Шевченко, прес-секретар НСЖУ Леся Карлова, голова міського осередку Спілки Леонід Бройтман та журналіст і постраждалий від підпалів Сергій Гузь.
Нагадаємо, що в Кам'янському (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області 12 лютого невідомі підпалили автомобіль «Таврія» головного редактора місцевого сайту 5692.com.ua і газети Місто 5692 Сергія Гузя. Слідчо-оперативна група, що приїхала на місце, встановила сліди навмисного підпалу автомобіля.
31 грудня 2016 року в Кам’янському біля редакції газети «Событие недели» правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій. У пакеті лежала картонна коробка, всередині якої була пляшка шампанського й конструкція, складена з 8 гранат. Редакція повязувала інцидент з журналістською діяльністю, провадження відкрито за статтею «хуліганство».
 
 
 
 

Спілчанські новини

Без свободи слова ми ніколи не побудуємо демократичну країну, – Добродомов// НСЖУ, 20.11.2018

Лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов підписав Декларацію про захист свободи слова Національної спілки журналістів України.

Поліція не виявила ознак кримінального правопорушення в побитті журналістів програми «Схеми»// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України отримала відповідь Головного управління Національної поліції в Київській області щодо стану розслідувань інцидентів фізичної агресії проти журналістів, зафіксованих у моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України». Серед кейсів – інцидент, коли журналістів Радіо Свобода ("Схеми") побили державні охоронці через інтерес до приватної вечірки Генерального прокурора.

Нові перспективи творчої співпраці українських і китайських журналістів// НСЖУ, 19.11.2018

Національна спілка журналістів України і Гуандунська телерадіокомпанія (Китай) підписали меморандум, спрямований на розвиток культурних обмінів і поглиблення співпраці між журналістами двох країн. Документ підписано в прес-центрі НСЖУ під час відвідання творчої спілки китайською делегацією на чолі з генеральним директором телерадіокомпанії Цай Фудзином.

Троє журналістів зазнали нападів і принижень у центрі Києва, – НСЖУ// НСЖУ, 19.11.2018

Канадського журналіста Майкла Колборна жорстоко побито, кореспондента телеканалу NewsOne Богдана Амінова обплювали та вивели з акції протесту, а журналістку Антоніну Бєлоглазову цькувала група агресивно настроєних осіб. Так для трьох журналістів закінчилися спроби в неділю, 18 листопада, висвітлити марш з нагоди Дня пам’яті загиблих від насильства трансгендерних людей та протести навколо нього.

Партнери