Спілка > Публiкацiя

Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Служба інформацii НСЖУ
Четвер 07 Грудня 2017
Поліція обіцяє прогрес у справі про підпал автомобіля журналіста

Протягом січня наступного року кам’янська поліція обіцяє встановити нові факти й розслідувати справу про підпал автомобіля редактора газети «Город 5692» Сергія Гузя. У цьому запевнив в.о. начальника Кам’янського відділу поліції Дніпропетровської області Віталій Гусятниченко під час зустрічі з представниками Національної спілки журналістів України 6 грудня.

Зокрема, як наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, за останній рік у місті і загалом в області спостерігається загрозлива тенденція підпалів або пошкодження автомобілів журналістів. Зокрема, це і підпал авто Сергія Гузя, що стався у лютому цього року, і підпал гаража редактора газети «События сегодня» Михайла Балтакси, і пожежа в міській комунальній друкарні та підпал авто з тиражем видання «Антимафія». А напередодні Нового року під редакцію газети «Событие недели» підклали бойові гранати.
– У той час, як місцеві журналісти визнають, що можуть розраховувати на захист поліції під час масових заходів, вони так само говорять про незахищеність у разі опублікування якихось резонансних матеріалів чи журналістських розслідувань. Тому що їм погрожують, їхнє майно можуть знищувати, і фактично за це ніхто не несе відповідальності, – зазначив Сергій Томіленко. 
Віталій Гусятниченко в свою чергу запевнив, що всі справи, відкриті за статтями про злочини проти журналістів, перебувають на особливому контролі, але потребують багато часу. 
– Хід розслідування справи про підпал авто Сергія Гузя задовільний, це підтверджує і прокуратура. Проведені всі належні експертизи і найближчим часом ми покажемо результат, – пообіцяв керівник Кам’янської поліції – Відповідно до зібраних даних, однозначно нами виключається версія самопідпалу чи інсценування.    
У поліції наголошують, що ситуація загострюється і тим, що в людей з’явилося багато зброї на руках. Якщо раніше «коктейлі Молотова» і гранати були чимось екстраординарним, то зараз цим уже нікого не здивуєш. 
Водночас на зустрічі йшлося про те, що журналісти самі мають бути більш активними в захисті своїх справ. Адже, скажімо, директор друкарні, в якій стався підпал, відмовилася давати свідчення й писати заяву. Не виявляє наполегливості й постраждалий редактор Михайло Балтакса, який не вірить в успішне розслідування. 
В результаті зустрічі було домовлено, що постраждалі журналісти Кам’янського спільно з НСЖУ нададуть поліції інформацію про те, які викривальні матеріали або розслідування могли б спричинити хвилю агресії проти них. А поліція долучить цю заяву до матеріалів кримінальних справ і проведе відповідні дії щодо впливових у місті осіб. 
У зустрічі з керівництвом Кам’янського відділу Національної поліції брали участь також секретар НСЖУ Сергій Шевченко, прес-секретар НСЖУ Леся Карлова, голова міського осередку Спілки Леонід Бройтман та журналіст і постраждалий від підпалів Сергій Гузь.
Нагадаємо, що в Кам'янському (колишній Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області 12 лютого невідомі підпалили автомобіль «Таврія» головного редактора місцевого сайту 5692.com.ua і газети Місто 5692 Сергія Гузя. Слідчо-оперативна група, що приїхала на місце, встановила сліди навмисного підпалу автомобіля.
31 грудня 2016 року в Кам’янському біля редакції газети «Событие недели» правоохоронці знешкодили вибуховий пристрій. У пакеті лежала картонна коробка, всередині якої була пляшка шампанського й конструкція, складена з 8 гранат. Редакція повязувала інцидент з журналістською діяльністю, провадження відкрито за статтею «хуліганство».
 
 
 
 

Спілчанські новини

Актив НСЖУ відвідав Вінницю напередодні дискусії «Право на безпеку»// НСЖУ, 25.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України на зустрічі з керівництвом міськвідділу Нацполіції у Вінниці обговорили актуальні питання, пов’язані з розслідуванням кримінальних справ за фактами побиття журналістів.

«Ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці»// НСЖУ, 23.02.2018

У зв’язку з підпалом у Рівному офісу Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» обласна організація НСЖУ звернулася до Адміністрації Президента та Національної поліції.

Експерти презентували журналістам монографію про мусульманські спільноти в Україні// НСЖУ, 23.02.2018

У прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко.

Журналісти України та Росії закликали звільнити Асєєва з полону у Донецьку// НСЖУ, 22.02.2018

Представники Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії висловлюють солідарність із українським журналістом Станіславом Асєєвим, якого з червня 2017-го року тримають в ув‘язненні у Донецьку, та закликають звільнити колегу

Партнери