Спілка > Публiкацiя

Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 14 Листопада 2017
Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

В Укрінформі 14 листопада презентовано проміжні результати онлайн-курсу «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

У заході взяли участь і виступили Олена Литвиненко заступник голови Офісу Ради Європи в Україні, Таїсія Мировець – начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо України, медіаюристи Людмила Опришко, Олександр Бурмагін (представники  партнера НСЖУ – ГО «Платформа прав людини»), тренери курсу Борис Родієвський, Інна Годзинська та інші.

Брали слово також редактори успішно роздержавлених регіональних друкованих засобів масової інформації Вікторія Іваницька й Алла Омельчук, за їхньої активної участі відбулося обговорення практичних питань реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. У відкритій загальній дискусії поділилися досвідом і порушували актуальні питання редактори й журналісти з Тернопільщини, Київщини, Вінниччини, Дніпропетровської області.

«П'ятитижневий онлайн-курс розрахований насамперед на редакторів, членів трудових колективів державних і комунальних ЗМІ, що нині реформуються, а також він буде корисним юристам, які надають правову допомогу під час роздержавлення, – зазначив за підсумками заходу учасник круглого столу секретар НСЖУ Сергій Шевченко. – Безумовно, курс зацікавить і будь-які вітчизняні медіа, що прагнуть бути успішними й іти в ногу з часом».

Онлайн-курс відкрито на платформі Prometheus 2 жовтня 2017 року. Він і далі залишається доступним для всіх охочих.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери