Спілка > Публiкацiя

Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 14 Листопада 2017
Роздержавлення преси: он-лайн курс – на допомогу редакторам

В Укрінформі 14 листопада презентовано проміжні результати онлайн-курсу «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів».

У заході взяли участь і виступили Олена Литвиненко заступник голови Офісу Ради Європи в Україні, Таїсія Мировець – начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо України, медіаюристи Людмила Опришко, Олександр Бурмагін (представники  партнера НСЖУ – ГО «Платформа прав людини»), тренери курсу Борис Родієвський, Інна Годзинська та інші.

Брали слово також редактори успішно роздержавлених регіональних друкованих засобів масової інформації Вікторія Іваницька й Алла Омельчук, за їхньої активної участі відбулося обговорення практичних питань реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. У відкритій загальній дискусії поділилися досвідом і порушували актуальні питання редактори й журналісти з Тернопільщини, Київщини, Вінниччини, Дніпропетровської області.

«П'ятитижневий онлайн-курс розрахований насамперед на редакторів, членів трудових колективів державних і комунальних ЗМІ, що нині реформуються, а також він буде корисним юристам, які надають правову допомогу під час роздержавлення, – зазначив за підсумками заходу учасник круглого столу секретар НСЖУ Сергій Шевченко. – Безумовно, курс зацікавить і будь-які вітчизняні медіа, що прагнуть бути успішними й іти в ногу з часом».

Онлайн-курс відкрито на платформі Prometheus 2 жовтня 2017 року. Він і далі залишається доступним для всіх охочих.

Фото Сергія Шевченка

Спілчанські новини

«Більшість районних та обласних ЗМІ нині опинилися на межі виживання», – учасники засідання НСЖУ// НСЖУ, 20.03.2018

Як налагодити роботу після реформування, де шукати підтримки та додаткових засобів до існування роздержавленим ЗМІ – ці та інші питанні обговорювали редактори обласних та районних газет під час засідання Громадської ради при Держкомтелерадіо, що днями проходило в стінах НСЖУ.

НСЖУ звертається до уряду не підвищувати тарифи на поштову доставку друкованих ЗМІ// НСЖУ, 19.03.2018

Як стало відомо, Міністерство інфраструктури України підготувало наказ «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою», яким планує впродовж півроку збільшити нинішній рівень тарифів у середньому на 49%.

Голова НСЖУ назвав заяви медійних організацій про недовіру «з’ясуванням стосунків»// НСЖУ, 17.03.2018

Деякі українські медійні організації 16 березня заявили про недовіру до керівництва Національної спілки журналістів України. Автори звернення вважають, що українська медійна спільнота має ініціювати створення нової членської журналістської організації, заснованої на засадах незалежності, підзвітності та прозорості, – про це повідомляє «Детектор медіа».

Для ювілярів – ветеранів журналістики – весняний «Вогник»: тепло і з гумором// НСЖУ, 17.03.2018

У Києві в Будинку кіно 17 березня відбувся весняний «Вогник», який традиційно проводить для журналістів старшого віку Благодійний фонд «Ветеран преси».

Партнери