Спілка > Публiкацiя

Рада Європи та ЄС і наступного року підтримуватимуть редакції газет у процесі реформування

Служба інформацii НСЖУ
Вiвторок 14 Листопада 2017
Рада Європи та ЄС і наступного року підтримуватимуть редакції газет у процесі реформування

Підтримувати редакції комунальних і державних газет, які перебувають у процесі реформування, і надалі планує ЄС та Офіс Ради Європи в Україні. Про це ішлося під час щорічної координаційної платформи Програми співпраці ЄС і Ради Європи «Партнерство заради належного врядування» для країн Східного партнерства, що пройшла у Києві 10 листопада.

Як зазначила керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян, допомога редакціям надаватиметься й надалі: 
– Ми передбачили і методичну підтримку окремим редакціям, і аудит процесів реформування, а також сприятимемо тому, щоб позитивний досвід тих, хто реформувався, на місцях передавався іншим редакціям, – прокоментувала вона. 
 
Проект «Свобода медіа в Україні» триває з початку 2016 року. Його основні завдання – це, зокрема, посилення незалежності та ефективності органів, що відповідають за регулювання сфери мовлення; підтримка імплементації Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» відповідно до стандартів РЄ та інших європейських стандартів; підтримка завершення реформи комунальних друкованих ЗМІ та розвиток медіа громад;  підтримка ухвалення й імплементації Закону «Про аудіовізуальні послуги»; зміцнення  потенціалу засобів масової інформації громад; розробка експертних рекомендацій з реформи комунального ТБ та радіо.
 
У рамках проекту проведено низку заходів і підтримано такі важливі напрями медіагалузі, як прозорість власності ЗМІ, функціонування громадських медіа, мовлення громад, реформування комунальної і державної преси тощо. 
 
Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначив важливий внесок Ради Європи та ЄС в Україні, особливо щодо роздержавлення преси. 
 
– Саме Рада Європи і ЄС підтримали розробку методичних рекомендацій щодо процедур роздержавлення, яку здійснили фахові медіаюристи, а нині реалізується програма регіональних семінарів для редакторів, за участі кваліфікованих тренерів. Далі – третій, фінальний, рік роздержавлення газет. І підтримка надійних партнерів важлива для 500 місцевих газет, у яких реформування ще попереду, – наголосив Сергій Томіленко.

Спілчанські новини

НСЖУ закликає до прозорості й відповідальності під час створення Суспільного мовлення// НСЖУ, 19.01.2018

Проводити прозору та відповідальну кадрову політику в процесі реформування національного мовника закликала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ під час прес-конференції з нагоди першої річниці створення НСТУ.

В Ужгороді 4 невідомих побили журналіста Максима Барну// НСЖУ, 19.01.2018

Пізнього вечора 16 січня в Ужгороді невідомі напали на ведучого місцевого радіо «Тиса FM», журналіста Максима Барну та його дружину Наталію Андросову. Інцидент стався близько 22 години на вулиці Жупанатській.

Під автоматичне скорочення в НСТУ потрапив батько загиблого воїна АТО, – НСЖУ// НСЖУ, 19.01.2018

Попередження про звільнення отримав співробітник Кіровоградської філії Суспільного мовлення Сергій Цюпа, який є єдиним годувальником у сім‘ї і батьком загиблого в АТО військовослужбовця.

У прес-центрі НСЖУ 25 січня – творчий вечір з нагоди ювілею Василя Пясецького// НСЖУ, 19.01.2018

Відомий фотокор Василь Пясецький днями приймав щирі вітання рідних, друзів, колег з нагоди ювілею – ветеранові журналістики 16 січня минуло 75 років.

Партнери