Спілка > Публiкацiя

Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Українського журналіста Романа Сущенка, який незаконно ув’язнений у Москві, залишили за ґратами. Це рішення ухвалив Московський міський суд 10 листопада, відхиливши скаргу захисту на продовження терміну арешту Сущенка.

Про це з посиланням на адвоката журналіста – Марка Фейгіна – повідомляє Укрінформ. 
Адвокат також повідомив, що захист журналіста розраховує на призначення основного суду на січень 2018 року.
 
"Зараз ми знайомимося з матеріалами справи. Процесуально ми продовжимо оскаржувати дії органів слідства та суду в тих випадках, коли вони будуть проти інтересів мого підзахисного. Будемо продовжувати знайомитися з матеріалами справи, щоб зрозуміти, які додаткові процесуальні докази нам треба надати на основному суді. Думаю, що це займе листопад-грудень", – розповів Фейгін.
Основний суд у справі журналіста може тривати місяць. "У січні має розпочатися основне слухання, але через державну таємницю воно проходитиме в закритому режимі. Якщо суд буде засідати безперервно кожного дня, що не виключено, то розгляд справи може тривати загалом один місяць", – зазначив адвокат. 
Нагадаємо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.
Національна спілка журналістів долучається до зусиль для звільнення журналіста. Зокрема, НСЖУ постійно порушує це питання на міжнародних майданчиках, закликаючи авторитетні організації до політичного тиску на Москву у справі Сущенка. Також Спілка надавала допомогу родині журналіста, яка повернулася до Києва. 
Крім цього, з ініціативи Спілки Романа Сущенка було номіновано на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси» .
 
– Роман виступав автором професійних журналістських матеріалів. Сам із журналістської сім’ї, він багато років є членом НСЖУ. Тому очевидно, що звинувачення у шпигунстві – абсурдні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Зараз, певно, головним інструментом для звільнення нашого колеги може бути міжнародний «пресинг», тож ми закликаємо до якомога ширшої солідарності всю українську і вітчизняну медіаспільноту та авторитетні організації. 
 

Спілчанські новини

«Поштові тарифи – заморозити» – позиція НСЖУ на нараді в Мінінфраструктури// НСЖУ, 20.07.2018

У Мінінфраструктури 20 липня відбулася нарада щодо тарифів Укрпошти. За зверненням НСЖУ, відповідно до урядового доручення, учасники розмови (переважно представники НСЖУ й Укрпошти) шукали шляхів розв’язання гострих проблем, що реально загрожують існуванню друкованих ЗМІ.

Два роки тому трагічно загинув журналіст Павло Шеремет// НСЖУ, 20.07.2018

Вранці 20 липня 2018 року в Києві на місці загибелі Павла Шеремета зібралися його колеги, друзі, представники громадськості, які вшанували пам'ять журналіста. Люди принесли квіти, тримали таблички з датою загибелі й написом "Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені". Нагадаємо, Павло загинув у центрі столиці: авто, в якому він їхав, підірвали саморобною вибухівкою.

Газеті «Прикордонник України» виповнилося 75 років// НСЖУ, 19.07.2018

Відомче видання Державної прикордонної служби України святкує ювілей – 75-річчя. В Адміністрації ДПСУ її голова генерал-полковник Петро Цигикал, а також запрошені на засідання колегії представники Національної спілки журналістів України і її столичної організації привітали колектив редакції та вручили журналістам відзнаки.

НСЖУ вимагає публічного звіту про результати розслідування вбивства Павла Шеремета (ЗАЯВА)// НСЖУ, 19.07.2018

20 липня вже два роки є однією з трагічних дат в історії української журналістики. Саме 20 липня 2016 року в центрі Києва загинув від вибуху наш колега, журналіст і один із керівників інтернет-видання “Українська правда” Павло Шеремет.

Партнери