Спілка > Публiкацiя

Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Українського журналіста Романа Сущенка, який незаконно ув’язнений у Москві, залишили за ґратами. Це рішення ухвалив Московський міський суд 10 листопада, відхиливши скаргу захисту на продовження терміну арешту Сущенка.

Про це з посиланням на адвоката журналіста – Марка Фейгіна – повідомляє Укрінформ. 
Адвокат також повідомив, що захист журналіста розраховує на призначення основного суду на січень 2018 року.
 
"Зараз ми знайомимося з матеріалами справи. Процесуально ми продовжимо оскаржувати дії органів слідства та суду в тих випадках, коли вони будуть проти інтересів мого підзахисного. Будемо продовжувати знайомитися з матеріалами справи, щоб зрозуміти, які додаткові процесуальні докази нам треба надати на основному суді. Думаю, що це займе листопад-грудень", – розповів Фейгін.
Основний суд у справі журналіста може тривати місяць. "У січні має розпочатися основне слухання, але через державну таємницю воно проходитиме в закритому режимі. Якщо суд буде засідати безперервно кожного дня, що не виключено, то розгляд справи може тривати загалом один місяць", – зазначив адвокат. 
Нагадаємо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.
Національна спілка журналістів долучається до зусиль для звільнення журналіста. Зокрема, НСЖУ постійно порушує це питання на міжнародних майданчиках, закликаючи авторитетні організації до політичного тиску на Москву у справі Сущенка. Також Спілка надавала допомогу родині журналіста, яка повернулася до Києва. 
Крім цього, з ініціативи Спілки Романа Сущенка було номіновано на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси» .
 
– Роман виступав автором професійних журналістських матеріалів. Сам із журналістської сім’ї, він багато років є членом НСЖУ. Тому очевидно, що звинувачення у шпигунстві – абсурдні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Зараз, певно, головним інструментом для звільнення нашого колеги може бути міжнародний «пресинг», тож ми закликаємо до якомога ширшої солідарності всю українську і вітчизняну медіаспільноту та авторитетні організації. 
 

Спілчанські новини

НСЖУ закликає до прозорості й відповідальності під час створення Суспільного мовлення// НСЖУ, 19.01.2018

Проводити прозору та відповідальну кадрову політику в процесі реформування національного мовника закликала перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ під час прес-конференції з нагоди першої річниці створення НСТУ.

В Ужгороді 4 невідомих побили журналіста Максима Барну// НСЖУ, 19.01.2018

Пізнього вечора 16 січня в Ужгороді невідомі напали на ведучого місцевого радіо «Тиса FM», журналіста Максима Барну та його дружину Наталію Андросову. Інцидент стався близько 22 години на вулиці Жупанатській.

Під автоматичне скорочення в НСТУ потрапив батько загиблого воїна АТО, – НСЖУ// НСЖУ, 19.01.2018

Попередження про звільнення отримав співробітник Кіровоградської філії Суспільного мовлення Сергій Цюпа, який є єдиним годувальником у сім‘ї і батьком загиблого в АТО військовослужбовця.

У прес-центрі НСЖУ 25 січня – творчий вечір з нагоди ювілею Василя Пясецького// НСЖУ, 19.01.2018

Відомий фотокор Василь Пясецький днями приймав щирі вітання рідних, друзів, колег з нагоди ювілею – ветеранові журналістики 16 січня минуло 75 років.

Партнери