Спілка > Публiкацiя

Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Українського журналіста Романа Сущенка, який незаконно ув’язнений у Москві, залишили за ґратами. Це рішення ухвалив Московський міський суд 10 листопада, відхиливши скаргу захисту на продовження терміну арешту Сущенка.

Про це з посиланням на адвоката журналіста – Марка Фейгіна – повідомляє Укрінформ. 
Адвокат також повідомив, що захист журналіста розраховує на призначення основного суду на січень 2018 року.
 
"Зараз ми знайомимося з матеріалами справи. Процесуально ми продовжимо оскаржувати дії органів слідства та суду в тих випадках, коли вони будуть проти інтересів мого підзахисного. Будемо продовжувати знайомитися з матеріалами справи, щоб зрозуміти, які додаткові процесуальні докази нам треба надати на основному суді. Думаю, що це займе листопад-грудень", – розповів Фейгін.
Основний суд у справі журналіста може тривати місяць. "У січні має розпочатися основне слухання, але через державну таємницю воно проходитиме в закритому режимі. Якщо суд буде засідати безперервно кожного дня, що не виключено, то розгляд справи може тривати загалом один місяць", – зазначив адвокат. 
Нагадаємо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.
Національна спілка журналістів долучається до зусиль для звільнення журналіста. Зокрема, НСЖУ постійно порушує це питання на міжнародних майданчиках, закликаючи авторитетні організації до політичного тиску на Москву у справі Сущенка. Також Спілка надавала допомогу родині журналіста, яка повернулася до Києва. 
Крім цього, з ініціативи Спілки Романа Сущенка було номіновано на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси» .
 
– Роман виступав автором професійних журналістських матеріалів. Сам із журналістської сім’ї, він багато років є членом НСЖУ. Тому очевидно, що звинувачення у шпигунстві – абсурдні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Зараз, певно, головним інструментом для звільнення нашого колеги може бути міжнародний «пресинг», тож ми закликаємо до якомога ширшої солідарності всю українську і вітчизняну медіаспільноту та авторитетні організації. 
 

Спілчанські новини

Говорити про свободу слова у Криму – не доводиться, – голова НСЖУ// НСЖУ, 24.11.2017

Заяви кримської влади про «нечувану свободу слова» на півострові – не підтверджені фактами. Переслідування журналіста Миколи Семени, неможливість представників українських ЗМІ вільно відвідувати Крим – свідчать про тотальну цензуру. Таку думку в ефірі радіо Крим.Реалії висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Європейська федерація журналістів приєднується до вимог звільнити Павла Шаройка// НСЖУ, 23.11.2017

Європейська федерація журналістів підтримує НСЖУ у вимогах негайного звільнення журналіста Павла Шаройка, арештованого у Мінську білоруським КДБ. Відповідна інформація про це опублікована на сайті організації. Крім цього, колеги з ЄФЖ мають зареєструвати цей напад на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

Оновлена Донеччина та інформаційна безпека// НСЖУ, 23.11.2017

16–17 листопада в Краматорську пройшли міжрегіональна науково-практична медіа-конференція: «Інформаційна реінтеграція Донеччини – реформа преси, розвиток телерадіопростору та інформаційна безпека» та обласний прес-тур «Оновлена Донеччина».

У Чернівцях депутат штовхнув журналістку, яка хотіла взяти у нього коментар// НСЖУ, 22.11.2017

Інцидент стався вранці 20 листопада у Чернівцях, коли журналістка місцевого телеканалу ТВА Оксана Танащик і двоє операторів телеканалу підійшли до депутата від фракції «Свобода» Назара Мокловича з проханням дати коментар.

Партнери