Спілка > Публiкацiя

Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Українського журналіста Романа Сущенка, який незаконно ув’язнений у Москві, залишили за ґратами. Це рішення ухвалив Московський міський суд 10 листопада, відхиливши скаргу захисту на продовження терміну арешту Сущенка.

Про це з посиланням на адвоката журналіста – Марка Фейгіна – повідомляє Укрінформ. 
Адвокат також повідомив, що захист журналіста розраховує на призначення основного суду на січень 2018 року.
 
"Зараз ми знайомимося з матеріалами справи. Процесуально ми продовжимо оскаржувати дії органів слідства та суду в тих випадках, коли вони будуть проти інтересів мого підзахисного. Будемо продовжувати знайомитися з матеріалами справи, щоб зрозуміти, які додаткові процесуальні докази нам треба надати на основному суді. Думаю, що це займе листопад-грудень", – розповів Фейгін.
Основний суд у справі журналіста може тривати місяць. "У січні має розпочатися основне слухання, але через державну таємницю воно проходитиме в закритому режимі. Якщо суд буде засідати безперервно кожного дня, що не виключено, то розгляд справи може тривати загалом один місяць", – зазначив адвокат. 
Нагадаємо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.
Національна спілка журналістів долучається до зусиль для звільнення журналіста. Зокрема, НСЖУ постійно порушує це питання на міжнародних майданчиках, закликаючи авторитетні організації до політичного тиску на Москву у справі Сущенка. Також Спілка надавала допомогу родині журналіста, яка повернулася до Києва. 
Крім цього, з ініціативи Спілки Романа Сущенка було номіновано на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси» .
 
– Роман виступав автором професійних журналістських матеріалів. Сам із журналістської сім’ї, він багато років є членом НСЖУ. Тому очевидно, що звинувачення у шпигунстві – абсурдні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Зараз, певно, головним інструментом для звільнення нашого колеги може бути міжнародний «пресинг», тож ми закликаємо до якомога ширшої солідарності всю українську і вітчизняну медіаспільноту та авторитетні організації. 
 

Спілчанські новини

Семінар МФЖ у Києві: як захистити журналіста у цифрову епоху// НСЖУ, 22.10.2018

Сучасні виклики перед медіа та ефективність захисту професійними спілками прав журналістів у шести країнах європейського регіону розглядаються на робочому семінарі, який протягом 21–22 жовтня проводить у Києві Міжнародна федерація журналістів.

В Острозькій академії презентовано діяльність НСЖУ// НСЖУ, 22.10.2018

У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня говорили про безпеку журналістів. На зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, крім студентів і викладачів гуманітарного факультету, були журналісти-практики – головний редактор видавничого дому "ОГО" Віталій Голубєв, редакторка гіперлокального медіа "Район.Острог" Галина Максимчук, журналіст Олексій Костюченко.

Акція "Бібліотека для Донбасу" триватиме, адже книга веде до перемоги, – Олег Наливайко// НСЖУ, 20.10.2018

18 жовтня в стінах парламенту відбулася зустріч керівників провідних вітчизняних видавництв з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко та Головою Держкомтелерадіо Олегом Наливайком.

Співчуття Валентині Сямро у зв’язку зі смертю матері// НСЖУ, 19.10.2018

Правління, секретаріат Національної спілки журналістів України, працівники апарату НСЖУ висловлюють щирі співчуття начальниці адмінгоспвідділу Спілки Валентині Сямро у зв’язку зі смертю її матері Ритченко Віри Григорівни.

Партнери