Спілка > Публiкацiя

Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Служба інформацii НСЖУ
Понедiлок 13 Листопада 2017
Московський суд знову залишив Романа Сущенка за ґратами

Українського журналіста Романа Сущенка, який незаконно ув’язнений у Москві, залишили за ґратами. Це рішення ухвалив Московський міський суд 10 листопада, відхиливши скаргу захисту на продовження терміну арешту Сущенка.

Про це з посиланням на адвоката журналіста – Марка Фейгіна – повідомляє Укрінформ. 
Адвокат також повідомив, що захист журналіста розраховує на призначення основного суду на січень 2018 року.
 
"Зараз ми знайомимося з матеріалами справи. Процесуально ми продовжимо оскаржувати дії органів слідства та суду в тих випадках, коли вони будуть проти інтересів мого підзахисного. Будемо продовжувати знайомитися з матеріалами справи, щоб зрозуміти, які додаткові процесуальні докази нам треба надати на основному суді. Думаю, що це займе листопад-грудень", – розповів Фейгін.
Основний суд у справі журналіста може тривати місяць. "У січні має розпочатися основне слухання, але через державну таємницю воно проходитиме в закритому режимі. Якщо суд буде засідати безперервно кожного дня, що не виключено, то розгляд справи може тривати загалом один місяць", – зазначив адвокат. 
Нагадаємо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву.
Національна спілка журналістів долучається до зусиль для звільнення журналіста. Зокрема, НСЖУ постійно порушує це питання на міжнародних майданчиках, закликаючи авторитетні організації до політичного тиску на Москву у справі Сущенка. Також Спілка надавала допомогу родині журналіста, яка повернулася до Києва. 
Крім цього, з ініціативи Спілки Романа Сущенка було номіновано на здобуття Всесвітньої премії ЮНЕСКО «Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси» .
 
– Роман виступав автором професійних журналістських матеріалів. Сам із журналістської сім’ї, він багато років є членом НСЖУ. Тому очевидно, що звинувачення у шпигунстві – абсурдні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Зараз, певно, головним інструментом для звільнення нашого колеги може бути міжнародний «пресинг», тож ми закликаємо до якомога ширшої солідарності всю українську і вітчизняну медіаспільноту та авторитетні організації. 
 

Спілчанські новини

«Більшість районних та обласних ЗМІ нині опинилися на межі виживання», – учасники засідання НСЖУ// НСЖУ, 20.03.2018

Як налагодити роботу після реформування, де шукати підтримки та додаткових засобів до існування роздержавленим ЗМІ – ці та інші питанні обговорювали редактори обласних та районних газет під час засідання Громадської ради при Держкомтелерадіо, що днями проходило в стінах НСЖУ.

НСЖУ звертається до уряду не підвищувати тарифи на поштову доставку друкованих ЗМІ// НСЖУ, 19.03.2018

Як стало відомо, Міністерство інфраструктури України підготувало наказ «Про затвердження тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою», яким планує впродовж півроку збільшити нинішній рівень тарифів у середньому на 49%.

Голова НСЖУ назвав заяви медійних організацій про недовіру «з’ясуванням стосунків»// НСЖУ, 17.03.2018

Деякі українські медійні організації 16 березня заявили про недовіру до керівництва Національної спілки журналістів України. Автори звернення вважають, що українська медійна спільнота має ініціювати створення нової членської журналістської організації, заснованої на засадах незалежності, підзвітності та прозорості, – про це повідомляє «Детектор медіа».

Для ювілярів – ветеранів журналістики – весняний «Вогник»: тепло і з гумором// НСЖУ, 17.03.2018

У Києві в Будинку кіно 17 березня відбувся весняний «Вогник», який традиційно проводить для журналістів старшого віку Благодійний фонд «Ветеран преси».

Партнери