Спілка > Публiкацiя

Лауреатом премії імені Ігоря Лубченка став Валерій Макеєв

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 03 Листопада 2017
Лауреатом премії імені Ігоря Лубченка став Валерій Макеєв

Лауреатом премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка НСЖУ визнала правозахисника і журналіста Валерія Макеєва. Він є секретарем Спілки, активно захищає права колег, опікується питаннями безпеки журналістів.

– Валерій Макеєв на собі відчув, що означає постраждати за правду і справедливість, адже 100 днів перебував у полоні бойовиків так званої ЛНР, куди потрапив, їдучи визволяти наших співгромадян, – коментує  голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Нині Валерій першим стає на захист журналістів, які потрапили в біду або ж потребують юридичної підтримки.

Нагадаємо, що премію імені Ігоря Лубченка НСЖУ присуджує вже вшосте, лауреата Спілка оголошує напередодні 3 листопада – дня народження багаторічного голови нашої організації. Першим лауреатом премії став голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий, володар другої за ліком нагороди – керівник проекту «Телекритика» (нині – ГО «Детектор медіа») Наталя Лигачова, у 2014-му відзначено голову Донецької обласної організації НСЖУ Олександра Брижа, у 2015-му – представницю Асоціації польських журналістів Агнешку Ромашевську-Гужі, а торік лауреатом визнано журналіста Миколу Семену, який зазнав гонінь окупаційної влади в анексованому Криму.

На знімку: справа наліво – Валерій Макеєв, Ігор Єфімов та Сергій Томіленко в прес-центрі НСЖУ на громадських слуханнях з питань безпеки журналістів в Україні (1 листопада 2017 р.)

Фото Сергія Шевченка 

Спілчанські новини

Звернення учасників Всеукраїнської наради редакторів газет (ДОКУМЕНТ)// НСЖУ, 15.02.2019

Ми, учасники Всеукраїнської наради редакторів, яку ініціювала Національна спілка журналістів України, закликаємо керівництво держави вжити невідкладних заходів для подолання кризової ситуації в українських медіа. Масштаби поширення фейкових новин, використання маніпуляцій та цілеспрямована пропаганда сягнули рівня, який становить нині загрозу інформаційній безпеці країни.

Редакції місцевих газет відмовляються друкувати «чорнуху» проти Зеленського// НСЖУ, 15.02.2019

Місцеві газети у Харківській області виступили проти «чорнухи», відмовившись друкувати наклепницький матеріал проти кандидата у Президенти України Володимира Зеленського.

Проти жінок-журналісток онлайн-атаки спрямовують утричі частіше, ніж проти чоловіків// НСЖУ, 15.02.2019

Питання онлайн-безпеки жінок-журналісток обговорювали експерти та журналісти-практики під час міжнародної конференції «Підвищення можливостей для свободи вираження та плюралізму медіа», яка відбулася 12 лютого у Відні. На відкритті конференції, організованої офісом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа, виступили очільник офісу Арлем Дезір та комісар із прав людини Ради Європи Дунья Міятович.

Календар із малюнками Романа Сущенка – тепер і в офісі Представника ОБСЄ з питань свободи медіа// НСЖУ, 14.02.2019

Під час конференції у Відні, присвяченій безпеці жінок-журналісток в Інтернеті, перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ презентувала Представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлему Дезіру календар із малюнками Романа Сущенка. Календар випустила агенція «Укрінформ», де працює колега, незаконно ув‘язнений у російській колонії.

Партнери