Спілка > Публiкацiя

Лауреатом премії імені Ігоря Лубченка став Валерій Макеєв

Служба інформацii НСЖУ
П'ятниця 03 Листопада 2017
Лауреатом премії імені Ігоря Лубченка став Валерій Макеєв

Лауреатом премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка НСЖУ визнала правозахисника і журналіста Валерія Макеєва. Він є секретарем Спілки, активно захищає права колег, опікується питаннями безпеки журналістів.

– Валерій Макеєв на собі відчув, що означає постраждати за правду і справедливість, адже 100 днів перебував у полоні бойовиків так званої ЛНР, куди потрапив, їдучи визволяти наших співгромадян, – коментує  голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Нині Валерій першим стає на захист журналістів, які потрапили в біду або ж потребують юридичної підтримки.

Нагадаємо, що премію імені Ігоря Лубченка НСЖУ присуджує вже вшосте, лауреата Спілка оголошує напередодні 3 листопада – дня народження багаторічного голови нашої організації. Першим лауреатом премії став голова Комісії з журналістської етики, засновник газети «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий, володар другої за ліком нагороди – керівник проекту «Телекритика» (нині – ГО «Детектор медіа») Наталя Лигачова, у 2014-му відзначено голову Донецької обласної організації НСЖУ Олександра Брижа, у 2015-му – представницю Асоціації польських журналістів Агнешку Ромашевську-Гужі, а торік лауреатом визнано журналіста Миколу Семену, який зазнав гонінь окупаційної влади в анексованому Криму.

На знімку: справа наліво – Валерій Макеєв, Ігор Єфімов та Сергій Томіленко в прес-центрі НСЖУ на громадських слуханнях з питань безпеки журналістів в Україні (1 листопада 2017 р.)

Фото Сергія Шевченка 

Спілчанські новини

Національній спілці журналістів України – 60 років! Вітання колегам!// НСЖУ, 23.04.2019

Національна спілка журналістів України, яка заснована на Першому з’їзді журналістів України (23–24 квітня 1959 р.), нині відзначає круглу дату своєї історії – 60-річчя!

«Політики мають закликати своїх прихильників поважати ЗМІ й не давати волю агресії під час мітингів», – голова НСЖУ// НСЖУ, 23.04.2019

Під час акції-подяки Петрові Порошенку за 5 років роботи на посаді Президента України, що проходила 22 квітня під Адміністрацією Президента, спалахнув конфлікт між учасниками зібрання і журналістами NewsOne. Люди обступили знімальну групу NewsOne, почали ображати журналістів, називали їх пропагандистами і тими, хто працює на Росію та створює фейки.

24 квітня відбудеться практичний тренінг для журналістів і блогерів «Фото- і відеозйомка смартфоном. Секрети і поради» (АНОНС)// НСЖУ, 22.04.2019

Організатори тренінгу: Національна спілка журналістів України та компанія Huawei Україна. Місце проведення: Хрещатик, 27-а, конференц-зала. Початок о 15:00. Тривалість: 2 години.

Зеленський анонсує «інформаційну війну» для завершення війни на Донбасі// НСЖУ, 22.04.2019

Лідер президентської гонки Володимир Зеленський розповів, що його команда готує «інформаційну війну» для припинення війни на Донбасі, і попросив допомоги в українських журналістів. Про це Зеленський заявив у ніч після дня голосування, відповідаючи на запитання Громадського телебачення про його кроки стосовно мешканців окупованих територій.

Партнери